Şimdi Ara

LG G3 v20c-l Güncelleme Sorunları .

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
9.308
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • telefonum lg g3 32 gb Kardeşim ben telefonu 5.0 android e güncellemiştim sonra lg pc suit i indirdim bilgisayara kendi orjinal programını bakıyım güncelleme warmı diye bi baktım 2 güncelleme gösterio sonra güncelledim telefon açılmadı lg logosunda kalıp durdu sonra hard reset attım düzeldi 4.4.2 ye düştü tekrardan5.0 güncelledim alttaki geri tuşu falan gözükmedi sonra tekrar hard reset attım bu seferde 5.0 olarak atıo bütün formatları 4.4.2 ye düşmüyor android .benlik bi durummu yoksa herkezdemi aynı öğrenmek istiyorum :( Ve kardeşim şimdide telefon bölümünde arama kısmında favoriler warya oraya numara gelmiyor önceden 1-2 konuşmada hemen favorilere atardı konuştuğum kişileri şimdi hiç gelmiyor favorilere kişiler :( yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkür ederim... 5.0 olunca android telefona format atılınca 5.0 olarakmı atıo 4.4.2 olarakmı ? :/ Ve şöyle yaparak şu sorunu çözdüm telefonuda fabrika ayarlarına çektim sorunlarım ÇÖZÜLDÜ . Şimdi de fabrika ayarlarına çektikten sonra Kardeşlerim demiştimya 2 tane güncelleme geliyor diye o güncelleme şu şekildehttp://i.hizliresim.com/6ZaVZk.png internettende araştırdım v20c - L yazıosa yüklemeyin diyorlar başka ülkeninmiş türkiyedeki lg lerde sorun oluomuş sanırm lg logosunda kalıyormuş benimki gibi GÜNCELLEME yapacaksanız kendi telefonundan geldiği zaman yapın diyorlar. Şuandaki benim lg sürümü http://i.hizliresim.com/WVqv9L.png Güncel olan bu galiba güncelle diyorum en son sürümü kullanıyorsunuz diyor DOĞRUMU kardeşlerim sizinde fikirinizi almak istiyorum ?? Ve dediğim gibi arkadaşlar fabrika ayarlarında formatladım favoriler sorunu çözüldü yalnız şimdide ANA EKRANA Resim attığımda yani başka resimler falan koydugumda dokunmatik tuşarıyla üst taraf SİYAH oluyor resimdeki gibi buyrun resim :http://i.hizliresim.com/kj9zOq.jpg YARDIMCI OLUN LÜTFEN :(

• quote:

Orijinalden alıntı: ahatcihan

telefonum lg g3 32 gb Kardeşim ben telefonu 5.0 android e güncellemiştim sonra lg pc suit i indirdim bilgisayara kendi orjinal programını bakıyım güncelleme warmı diye bi baktım 2 güncelleme gösterio sonra güncelledim telefon açılmadı lg logosunda kalıp durdu sonra hard reset attım düzeldi 4.4.2 ye düştü tekrardan5.0 güncelledim alttaki geri tuşu falan gözükmedi sonra tekrar hard reset attım bu seferde 5.0 olarak atıo bütün formatları 4.4.2 ye düşmüyor android .benlik bi durummu yoksa herkezdemi aynı öğrenmek istiyorum :( Ve kardeşim şimdide telefon bölümünde arama kısmında favoriler warya oraya numara gelmiyor önceden 1-2 konuşmada hemen favorilere atardı konuştuğum kişileri şimdi hiç gelmiyor favorilere kişiler :( yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkür ederim... 5.0 olunca android telefona format atılınca 5.0 olarakmı atıo 4.4.2 olarakmı ? :/ Ve şöyle yaparak şu sorunu çözdüm telefonuda fabrika ayarlarına çektim sorunlarım ÇÖZÜLDÜ . Şimdi de fabrika ayarlarına çektikten sonra Kardeşlerim demiştimya 2 tane güncelleme geliyor diye o güncelleme şu şekildehttp://i.hizliresim.com/6ZaVZk.png internettende araştırdım v20c - L yazıosa yüklemeyin diyorlar başka ülkeninmiş türkiyedeki lg lerde sorun oluomuş sanırm lg logosunda kalıyormuş benimki gibi GÜNCELLEME yapacaksanız kendi telefonundan geldiği zaman yapın diyorlar. Şuandaki benim lg sürümü http://i.hizliresim.com/WVqv9L.png Güncel olan bu galiba güncelle diyorum en son sürümü kullanıyorsunuz diyor DOĞRUMU kardeşlerim sizinde fikirinizi almak istiyorum ?? Ve dediğim gibi arkadaşlar fabrika ayarlarında formatladım favoriler sorunu çözüldü yalnız şimdide ANA EKRANA Resim attığımda yani başka resimler falan koydugumda dokunmatik tuşarıyla üst taraf SİYAH oluyor resimdeki gibi buyrun resim :http://i.hizliresim.com/kj9zOq.jpg YARDIMCI OLUN LÜTFEN :(

arkadaşım bende de durum öyleydi OTA dan v20b gelmilşti indirdim sonra aşırı ısınma ve şarjdan ötürü LG PC SUİTE indirim tekrardan V20b yi yüklesin dedim buda NOKİA kullandığım zamanlardaki alışkanlıklarımdan kalma öyle olur sandım ama olmadı

http://i.hizliresim.com/6ZaVZk.png

bu resimdeki gibi oldu neyse indirdim 2 aşamalı olacak dedi kabul mu evet dedim sonra ilkyükleme bitti cihaz açılıyor kapanıyordu format attım düzeldi tekrar bağladım USB ile 2.ci de kurdu açıldı kapandı birde baktım 5den 4,4,2 ye geri dönmüş sevinmedim de değil daha sonra format atarak gerekli uygulamaları kurup kullanmaktaydım sonra LG PC SUİTE bağladım bu seferde başka bir versiyon buldu V20C dedim bu farklıdır diye indirdim kurdum ama pek kullanıslı olmadı cihaz arada sarj ve bazı 5in bugları can sıkıcı da olsa geri donmeyi dusunmuyor da değilim

http://i.hizliresim.com/6ZaVZk.png

bu resimdekini indirip kurduğumuz zaman 4,4,2 yi yine kurarmı onu kestiremiyorum :D andoride yabancıyım hep nokia kullanırdım ama bu android dünyası bi başka
    favoriler kısmı için ise cihazı hard format atmanı öneririm kaç kere attığımı inan bende bilmiyorum LG G3 32 GB Titan mevcut pek yardımcı olamadım kbakma arkadaşım benimde sorularım bunlar geri dönebilmek bu yolla oluyormu acaba :D

hatta bu tarz konuyu açmıştım

http://forum.donanimhaber.com/m_103102965/f_//tm.htm#103102965

pek yardımcı olan olmamıştı bir arkadaşın dışında koskoca forumda sordugumuz sorular sanırım anlamsız gelmekte ki kala alan yok biz androide yabancı oldugumuz ıcın sızlerden yardım ıstıyoruz gercı bu yazılanlarda pek işe yaramayacak ya neyse

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EsaSOgLaNN -- 2 Mart 2015; 6:26:07 >

• kardeşim favoriler sorununu formatla çözüm yukardada yazmıştım şimdiki sorunum mesajlara falan giriosunya alttaki dokunmatik tuşlar siyah oluo ayarlardan beyaz yapıyorum yine orası siyah kalıo fıttıracam bi resim atınca telefona yani ana ekrana resim atınca böyle oluo normalde atınca olmuoda ezan vakti pro daki resimleri atınca oluohttp://i.hizliresim.com/kj9zOq.jpg :/ ve sana adam yazmışya açtığın konuda
    hocam sorunsuz bir telefon kullanmak istiyorsan
    1. telefonu fabrika ayarlarina geri yükle ama verilerimi geri yukle kısmının tikini kaldir.
    2. pc suit kullanma.
    3. sıfırdan istedigin programı play storedan yükle.
    4. temiz kurulum istiyorsan internet varken kuruluma başla.
    5. yedeklediğin verileri telefona geri yükleme. sorunlu bir sistemi telefona geri kurmuş olursun.

DÜZELDİMİ SORUNLARIN KARDEŞİM BUNLARI YAPINCA SONUÇ OLUMLUYSA BENDE YAPICAM :/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahatcihan -- 2 Mart 2015; 11:00:32 >

• EsaSOgLaNN kullanıcısına yanıt
    kardeşim favoriler sorununu formatla çözüm yukardada yazmıştım şimdiki sorunum mesajlara falan giriosunya alttaki dokunmatik tuşlar siyah oluo ayarlardan beyaz yapıyorum yine orası siyah kalıo fıttıracam bi resim atınca telefona yani ana ekrana resim atınca böyle oluo normalde atınca olmuoda ezan vakti pro daki resimleri atınca oluohttp://i.hizliresim.com/kj9zOq.jpg :/ ve sana adam yazmışya açtığın konuda
    1. telefonu fabrika ayarlarina geri yükle ama verilerimi geri yukle kısmının tikini kaldir.
    2. pc suit kullanma.
    5. yedeklediğin verileri telefona geri yükleme. sorunlu bir sistemi telefona geri kurmuş olursun.

DÜZELDİMİ SORUNLARIN KARDEŞİM BUNLARI YAPINCA SONUÇ OLUMLUYSA BENDE YAPICAM :/ ve son bi sorum daha biz şimdi hard format atıoruzya ses kısma ve kapatma tuşuyla şimdi o hard formatı atınca zaten yedeklediğimiz verileri telefona yüklemiyor sanırım herşeyi 0 lamıyormu ?

• quote:

Orijinalden alıntı: ahatcihan

kardeşim favoriler sorununu formatla çözüm yukardada yazmıştım şimdiki sorunum mesajlara falan giriosunya alttaki dokunmatik tuşlar siyah oluo ayarlardan beyaz yapıyorum yine orası siyah kalıo fıttıracam bi resim atınca telefona yani ana ekrana resim atınca böyle oluo normalde atınca olmuoda ezan vakti pro daki resimleri atınca oluohttp://i.hizliresim.com/kj9zOq.jpg :/ ve sana adam yazmışya açtığın konuda
    2. pc suit kullanma.

DÜZELDİMİ SORUNLARIN KARDEŞİM BUNLARI YAPINCA SONUÇ OLUMLUYSA BENDE YAPICAM :/ ve son bi sorum daha biz şimdi hard format atıoruzya ses kısma ve kapatma tuşuyla şimdi o hard formatı atınca zaten yedeklediğimiz verileri telefona yüklemiyor sanırım herşeyi 0 lamıyormu ?

O sorun değil android 5in özelliği bende alt tuşları beyaz yaptığım zaman mesajlarda siyah oluyor ilk başlarda senin gibi sinir olmuştum sonra komple siyah kullanmaya başladım ama sorun değil cihazda sorun yok bir arkadaş yardımcı oldu koskoca forumda sağolsun dediklerini harfiyen yaptım şu an bir sorun yok gayet iyi şarjın nasıl gidiyor 30 saati devirdim 4 kere yoğun kullanımda ise 20 saati gördüm bir çok oyunda uyumlu değil indirilen apkler elinde kaldı bir sürü oyun uygulama 4.4.2 ye geri dönmek istiyorum 😁 Resimdeki gibi üst bar bende siyah değil sadece alt taraf siyah sende neden siyah çözemedim hard format atınca cihazda ne bar ne yok siliniyor hafıza kartı kalıyor ama telefona yüklü ne varsa siliyor aldigin ilk güne cihaz geri dönüyor kaç kere attığimi bende bilmiyorum cihaza formatı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EsaSOgLaNN -- 2 Mart 2015; 13:13:42 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ahatcihan A kullanıcısına yanıt
    v20c-L sürümünü bende pc suitten yükleyip boot loop sounuyla karşılaştım, 2 defa hard reset atıp denedim değişmedi....bizimkine uyumsuz yani
  • Arkadaşlar Merhaba

Bende sizler gibi Lg g3 telefonum LG PC SUIT üzerinden gerçekleştirdiğim güncelleme sonrası açılışın bir türlü yapılamayıp logo ve melodiden sonra restart yapmasıyla oluşan döngü arızası ( boot loop) sorunu ile karşılaştım.

Baya bir program denedim yedek almadığım içinde hard reset atmak istemiyordum.

Forum XDA okuduğum bir çözüm sonucu telefonum açıldı.

LG PC Suit görmediği halde "B2CAppSetup.rar" "LGMobile Support Tool" programı telefonu gördü ve güncelleme indirerek ki indirme sırasında telefon pc ye bağlı loop devam ediyordu, sonrasında güncelleme gerçekleşti ve telefon açıldı hard reset e gerek kalmadan.

Umarım sizlerede çözüm olur.

İyi günler dilerim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fordon

Arkadaşlar Merhaba

Bende sizler gibi Lg g3 telefonum LG PC SUIT üzerinden gerçekleştirdiğim güncelleme sonrası açılışın bir türlü yapılamayıp logo ve melodiden sonra restart yapmasıyla oluşan döngü arızası ( boot loop) sorunu ile karşılaştım.

LG PC Suit görmediği halde "B2CAppSetup.rar" "LGMobile Support Tool" programı telefonu gördü ve güncelleme indirerek ki indirme sırasında telefon pc ye bağlı loop devam ediyordu, sonrasında güncelleme gerçekleşti ve telefon açıldı hard reset e gerek kalmadan.

İyi günler dilerim

bendede şuan aynı sorun var.

yanlış bir versiyon yüklemiştim telefona her açıldığı zaman telefonum, saçma sapan bir error hatası veriyordu.. kıllanıyordum..

taze güncelleme yapayım dedim lg mobile support tools dan.. aygıtı taktım güncelleme var dedi güncelledim telefonum logo ekranında müzik sesiyle dönüp duruyordu.

şimdi senin yaptığın gibi telefonu downgrade moda aldım ve yeniden lg mobile supporttan güncelleme görmesini sağladım birdaha kuruyorum olmazsa hard reset denicem.

• evet sorunsuz çalıştı,

bide lg mobile support un sağ üst kısmında ek araçlar kısmı var orada güncelleme hatalarından kurtarma gibi bi yazı çıktı ona bastım ve telefon açıldı

android yükseltiliyor yazısı geldi.. kurtuldum kısır döngüden.

etiket : lg logosu dönüp duruyor, lg logosu sürekli yanıp sönüyor, lg güncelleme sonrası açılmıyor, lg kafayı yedi :)
  • işe yarıyor eyvallah..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ZeKeR

quote:

Arkadaşlar Merhaba

İyi günler dilerim

bendede şuan aynı sorun var.

yanlış bir versiyon yüklemiştim telefona her açıldığı zaman telefonum, saçma sapan bir error hatası veriyordu.. kıllanıyordum..

taze güncelleme yapayım dedim lg mobile support tools dan.. aygıtı taktım güncelleme var dedi güncelledim telefonum logo ekranında müzik sesiyle dönüp duruyordu.

şimdi senin yaptığın gibi telefonu downgrade moda aldım ve yeniden lg mobile supporttan güncelleme görmesini sağladım birdaha kuruyorum olmazsa hard reset denicem.

hocam hayatımı kurtardın yoksa telefonu garantiye yollayacaktım sağol

• quote:

Arkadaşlar Merhaba

İyi günler dilerim

Kardeşim allah senden razı olsun ve ne muradın varsa versin. Ben de herkes gibi LG Pc Suite yazılımı üzerinden güncelleme yapma hatasını yaptım ve aşağıdaki güncelleme uyarısı çıktı ve sonucunu bilmeden uyguladım;

LG G3 v20c-l Güncelleme Sorunları .

Sonuç boot'da kalan ve açılmayan bir telefonum oldu. Saatlerce de forumlarda dolaşarak çare aradım.

Telefonu eşime bebeğimizin fotoğraflarını çeksin diye almıştım bazı fotoğraflar dahili hafızada kaldığı için hard reset atmak en istemediğim çözümdü. Şans eseri bu bölümü buldum ve bilgisayarda zaten yüklü olan LG Mobile Support Tool üzerinden "Yükseltmeyi Başlat" seçeneğini seçtim. Program 1GB'lık bir dosya indirdi ve hemen ardından kendini yeniden başlatarak telefonu 5.0'da açtı (20g).

Dahili hafızama erişebiliyor ve fotoğraflarımı görebiliyorum. Bundan sonrası için tavsiyem;

1. Fotoğraflarınızı mutlaka SD Kart'a kaydedin.
    2. Güncellemeyi OTA üzerinden yapın,
    3. Kesinlikle LG PC Suit programı üzerinden güncelleme yapmayın.

Tekrar binlerce kez teşekkürler, bebeğimin yedeği olmayan yüzlerce fotoğrafını sayende kurtardım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barisg -- 22 Haziran 2015; 23:48:08 >

• barisg B kullanıcısına yanıt
    Ramazan ayında bu kadar dua ettin yaa...
    Allah senden de razı olsun.
  • quote:

Ramazan ayında bu kadar dua ettin yaa...

Tekrar çok ama çok teşekkürler Fordon. Bebeğimin ilk 5 ayı o fotoğraflarda saklı ve tüm bilgilerin benim için altın'dan fazla kıymeti vardı. Hepsini sayende kurtardım. Herkesin hayır duasını aldınız tebrikler.

Bu sıkıntıyı aşamamaları için arkadaşlara uyarım LG PC Suit yazılımını indirmemeleri olacak. Mesela LG Türkiye sayfasında bu yazılım indirilmiyor, LG G3'ü seçince indirilecek yazılımlar çıkmıyor. Belki LG Türkiye gelen şikayetlerden sonra yazılımı kaldırdı.

Ben LG Hong Kong'dan indirdim ve telefonum Singapur menşeili. Her bölgeye ayrı güncelleme verildiği bilmeme rağmen, telefonun kendi kendin kapatması sorunu ile başetmek adına Android'i 4.4.2'den 5.0'a güncellemek için bu yola başvurmuştum. Ancak LG PC Suit ile gözüken yazılım demekki benim telefonume uygun değilmiş. Zaten OTA güncelleme yaparken çıkan güncelleme ekranı ile yazılım üzerinden güncelleme yaparken çıkan arayüz birbirilerinden çok farklı idi.

Nihayetinde önerim sabit ama burayı sadece sorun yaşayacaklar okuyacağın için sanki faydasız bir öneri olacak. Dahili hafızadaki bilgileriniz değerli ise güncellemeyi sadece OTA üzerinden yapın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barisg -- 24 Haziran 2015; 15:10:42 >

• Lg pc suit ile v20l sürümünü güncellemek isterken telefon açılış logosunda döngü yaparak kaldı. Araştırmalarda burayı buldum. Sorunum çözüldü.Çok teşekkür ederim. Telefonum paralel ithalat garantili ve yazılımı singapur menşeili. Bu nedenle bizim gibi arkadaşların yalnızca ota (gsm şebekesi-wifi) üzerinden güncelleme yapması doğru olur.
  • Fordon kullanıcısına yanıt
    Allah senden razı olsun
  • DevXQuantum kullanıcısına yanıt
    Amin cümlemizden...
  • Fordon kullanıcısına yanıt
    Allah sizden razı olsun hocam.
  • http://i.hizliresim.com/L1rEYo.jpg

Lg G3 32 gb otada güncelleme var indiriyor kur dediğimde bu hatayı veriyor bilenler yardım ederse sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eyvazali -- 10 Şubat 2016; 22:12:36 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.