Şimdi Ara

günde 1 tl ye dev rüzgar tribünleri. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
240
Cevap
13
Favori
5.430
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Patavatlı

quote:

Orijinalden alıntı: Alp Er Timur

quote:

Şu ülke sadece rüzgar ve güneş enerjisi santralleri kurarak bütün komşularına satabileceği kadar enerji üretir.

Aynen kardeşim. Benim amacım aslında bu isten para kazanmak değil. Ben kendi kendini finanse ederek yatırımlarını yönlendirebilecek kapasitede gelir düzeyi elde eden bir bir rüzgar turbini tarlası yapmayi planliuorum. Belki ilerde sistem öylesine buyur ki her ay yeni türbini üyelerden hic para almadan kendi gelirleriyle yapabilen bir konuma gelir. Ülkemizde bu potansiyel var.

Sadece doğudaki bir ilimize kurulacak büyük bir güneş enerjisi santrali bile ülkenin yıllık enerji tüketimini karşılar. Ülkemizin olanakları muazzam, karadenizdeki akıntılardan bile ciddi derecede enerji elde edebiliriz. Şu toprakları bir Avrupa ülkesinin eline verseler tarımda ve enerjide sayılı devletler arasına girer.

"Sadece doğudaki bir ilimize kurulacak büyük bir güneş enerjisi santrali bile ülkenin yıllık enerji tüketimini karşılar"

U wot m8 ?

Abartmakta üstünüze yok cidden. Yenilenebilir enerji teknolojileri ciddi derecede masraflı yatırımlardır. İthal doğalgaz ile elektrik üretiyoruz, nükleer bu soruna çare olur, belirli bir noktadan sonra da yenilenebilir enerjiye yatırım yapılır.

• Arkadaşlar bazı arkadaşlar arazi fiyatları Alaçatı için milyon dolar söylemiş ama biz oraya yapmayacağız. Sertavul geçidine yapabiliriz. Oranın yaninda hic yerleşim yeri yok ve tamamen dağlık bölgeler bu yüzden arazi fiyatları çok düşük olacaktır.

Para toplamaya ise en az 200 kişi olunca başlarız. Arkadaşlar ayrıca güven sorununun halledilmesi için ise parayı bir kişinin değil bir kurumun hesabında toplamayı düşünüyorum. Galiba üyelerimiz arasında güven problemleri baş gösteriyor. Bu çok normal sonuçta kimse kimseyi tanımıyor. Ama bunlar zamanla aşılacak küçük pürüzler.

Ayrıca üye sayımız 2 ye çıktı. Benle birlikte 3 kişi olduk. Benim ikide ev arkadaşım var onlarda dahil olacak şuan için 5 kişiyiz. Hadi herkes üye olsun artik :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konuyu derinlemesine araştırdım güneş ve rüzgar enerjisini
    Rüzgar ve güneş enerjisi potansiyeli haritaları

günde 1 tl ye dev rüzgar tribünleri.
     günde 1 tl ye dev rüzgar tribünleri.

Yatırım yapabilmek için potansiyeli yüksek olması dışında enerji nakil hatlarına yakınlığı,zemin durumu gibi faktörleri de var.

http://www.eie.gov.tr/yenilenebilir.aspx buradan bakabilirsiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: Rakı-Balık

quote:

quote:

quote:

Şu ülke sadece rüzgar ve güneş enerjisi santralleri kurarak bütün komşularına satabileceği kadar enerji üretir.

Aynen kardeşim. Benim amacım aslında bu isten para kazanmak değil. Ben kendi kendini finanse ederek yatırımlarını yönlendirebilecek kapasitede gelir düzeyi elde eden bir bir rüzgar turbini tarlası yapmayi planliuorum. Belki ilerde sistem öylesine buyur ki her ay yeni türbini üyelerden hic para almadan kendi gelirleriyle yapabilen bir konuma gelir. Ülkemizde bu potansiyel var.

Sadece doğudaki bir ilimize kurulacak büyük bir güneş enerjisi santrali bile ülkenin yıllık enerji tüketimini karşılar. Ülkemizin olanakları muazzam, karadenizdeki akıntılardan bile ciddi derecede enerji elde edebiliriz. Şu toprakları bir Avrupa ülkesinin eline verseler tarımda ve enerjide sayılı devletler arasına girer.

"Sadece doğudaki bir ilimize kurulacak büyük bir güneş enerjisi santrali bile ülkenin yıllık enerji tüketimini karşılar"

U wot m8 ?

Abartmakta üstünüze yok cidden. Yenilenebilir enerji teknolojileri ciddi derecede masraflı yatırımlardır. İthal doğalgaz ile elektrik üretiyoruz, nükleer bu soruna çare olur, belirli bir noktadan sonra da yenilenebilir enerjiye yatırım yapılır.

3-4 ay önce radyoda bir profesörün konuşmasını dinlemiştim, adamın dediklerinden aklımda kalanları yazdım. Yanılmıyorsam Trt'nin radyosuydu ve servisteyken denk geldim, keşke imkanım olsada bulabilsem o yayını. Adamın dedikleri banada çok abartı gelmişti bende İspanya'daki güneş santralinin belgeselini izledim gerçekten bu enerjiler çok küçümseniyor, dediklerimi araştırma imkanınız varsa araştırın yanlışım varsa benise bilgilendirmiş olursunuz.

• quote:

Arkadaşlar bazı arkadaşlar arazi fiyatları Alaçatı için milyon dolar söylemiş ama biz oraya yapmayacağız. Sertavul geçidine yapabiliriz. Oranın yaninda hic yerleşim yeri yok ve tamamen dağlık bölgeler bu yüzden arazi fiyatları çok düşük olacaktır.

Para toplamaya ise en az 200 kişi olunca başlarız. Arkadaşlar ayrıca güven sorununun halledilmesi için ise parayı bir kişinin değil bir kurumun hesabında toplamayı düşünüyorum. Galiba üyelerimiz arasında güven problemleri baş gösteriyor. Bu çok normal sonuçta kimse kimseyi tanımıyor. Ama bunlar zamanla aşılacak küçük pürüzler.

Ayrıca üye sayımız 2 ye çıktı. Benle birlikte 3 kişi olduk. Benim ikide ev arkadaşım var onlarda dahil olacak şuan için 5 kişiyiz. Hadi herkes üye olsun artik :)

Yaz beni de. 100 kişiye yaklaştığımızda ve paraları toplama işine girerken herkesten tek tek onay alındığında dikilecek yer durumuna ve paranın nerede duracağına karar verelim.

Ayrıca öyle dernek - kurum vb hesaplarına dış para kabul ediyorlar mı? Ve istediğimiz zaman alır mıyız o toplanan parayı.

Bir de şu durum var, güvenmeyen insanlara verdikleri 30 TL'yi rahatça geri verebilme güvenini sağlamalıyız.

• Her şey yasal falan demişsin de şu başlığa yorum atanların çoğu yasal yükümlülük altına girebilecek yaşta dahi değil.

Detayları bilmiyorum, ancak mümkünse gerçekten bazı vakıflarla iletişime geçerek projeni hayata geçirme imkanı bulabilirsin.

Başarılar...

• Dernek felan karistirma o paralara bir daha ulasamazsiniz burasi Turkiye, fikir guzel lakin sanal ortamda ne derece efektif olur bilemicem umarim birseyler basarabilirsin

• 1 ay bekleyemem ben direk 30 veriyim 1 ay bitsin

• Alp Er Timur kullanıcısına yanıt
    ampülcüler hükümetteyken neden bu işe para yatırayım?

• OrganikYazar kullanıcısına yanıt
    Into the wild diyosun doğanın enerjisini yapay kentler için çalmanın yollarını araştırıyosun be mübarek

• Arkadaşlar destekleyenlere teşekkürler Ama projeye moral vereceğinize gelecek olan insanlarinda kafasini karistirirsiniz bence ister istemez. Güncel

• Ekle beni ben katılirim eklersen haberdar et :D

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • paranin atilacagi hesap hakkinda bir guvence sunarsaniz ben de yatirim yapabilirim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam gerekli araştırmaları yapın, yapabileceğim bir şey varsa bende yapayım. Ben varım. İş ciddiye binerse pm atın. Konuyu baştan sona okurum akşam.

Özet: Ben varım.

• Boş hayaller... Başarılı olacağınızı hiç sanmıyorum ama hadi hayırlısı

Edit:mucur'da var bunlardan.Tanesi 4 milyon dolardan 70 tane yapmışlar 285 milyon dolara mal olmuş.

250kW'lık bir türbin ortalama 100tl kazandırıyor aylık 300 kişi katılırsa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Emir -- 1 Mart 2015; 15:32:06 >
  • 1 türbin kaç para kazandırıyor ki aylık tahmini?
  • quote:

Evet arkadaşlar. Bu devirde 1 TL çok küçük bir miktar. Hatta bazılarımız için bir değeri bile yok.
    Görüyoruz ki forumda bazı gruplar 500 bazıları 600 kişiye ulaşabiliyor. Bize 300 kişilik bir grup yeterli.

Planım sudur. 300 kişi her gün 1 TL yi bir kenara koyacak. Bir ay sonunda biriken parayı projeyi yürütecek kişinin veya bir derneğin hesabına yatiracak. Sonra o biriken parayla iki uç ayda bir görece büyük dediğimiz rüzgar tribünü yatırımı yapacağız. Elbette ilerde rüzgar tribünlerinin hacmi ve grubumuzun hacmi büyüyecek. Ayrıca herkes resmi olarak gönderdiği para kadar hisse sahibi olacak. Yani herşey yasal.

Bize lazim olan karalı güvenilir ve günlük 1 TL ayirabilecek kişiler gerekli.

ulkemizde rüzgar tribünleri kendilerini 5 yılda amorti edebiliyor.

Evet simdi günlük 1 lira bulabilecek babayigitler fikir belirtsin ki grubumuz sekillensin.

Not. Ülkemizde rüzgar tribününden elde edilen enerjiyi devlet almayı garanti etmektedir. Üstelik belli bir kW sınırına kadar ruhsat almaya bile gerek yok. Yani ürettiğimiz elektiriğin satamama gibi bir sıkıntımız yok arkadaşlar.

Üye listesi
    1) farate
    2) Falkee27

Bunun icin cok saglam bi referansa ihtiyacin var kardes isin gercekden zor

• Eğer gerçekten böyle bir iş düşünüyorsanız, yüz yüze görüşelim ticaretine girelim bu işin hocam. 5 yılda kendini amorti edeceği kesin mi?
  • güzel fikir aslında eğer gerekli güvence sağlanırsa katılım olur.böyle böyle yaparız diye konu açmayacaktınız aslında.araştırdım herşey hazır paralar şuraya gidecek, belgeler şöyle verilecek vs gibi bir konu olsaydı daha güven verici olurdu.neyse şu arazi mevzusuna değinmek istiyorum bi arkadaş milyon dolar arazi fiyatları falan yazmış.hukuk 2. sınıf öğrencisiyim az buçuk bilgimle şöyle bi öneri yapmak istedim. arazi konusunda üst hakkı diye mevzu var.arazi sahibi ile anlaşıyorsun arazisine bi yapı dikip o yapının maliki siz oluyorsunuz ama arazinin sahibi hala arazinin mülkiyetini elinde bulunduruyor.sizin yapınıza karışamıyor yapı sizin mülkiyetinizde.belki işinize yarar diye yazmak istedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: TÜRKÇÜ TÜRK

Into the wild diyosun doğanın enerjisini yapay kentler için çalmanın yollarını araştırıyosun be mübarek

Yapay kentleri mi yıkalım ne yapalım?

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.