Şimdi Ara

50 Mbps Hipernet yurtdişi çikişlari rezalet yardim.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
1.329
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • selam arkadaşlar 5 gün önce 50lik hipernet tarifeye geçtim ama hizi tam alamiyorum şonuçlar aşşağida

Yurtdişi şonuçlari

Türkiye şonuçlari

sizde yurtdişi olarak bir kaç speedtest sonuçlarinizi paylaşirsaniz ve tarifenizi belirtdirseniz sevinirim trafikde sıkıntı var desem ay sonundayiz çogu kişi 3 mpbs ile giriyor zannetmiyorumki trafikden böyle galiba yurtdişi hizini sabitliyorlar 20 üzerine çikdiğini görmedim hiç

• Hız testi yaptığın siteye göre değişir. Yurtiçinde 50'ye yaklaştığına göre sorun yok hattında. Yurtdışındaki bir sunucudan herhangi bir dosya indir, 50 mbit'e yaklaşıyorsa sıkıntı yoktur yurtdışı çıkışında. (ki yok öyle bir şey)
  • quote:

Orijinalden alıntı: igorparker

Hız testi yaptığın siteye göre değişir. Yurtiçinde 50'ye yaklaştığına göre sorun yok hattında. Yurtdışındaki bir sunucudan herhangi bir dosya indir, 50 mbit'e yaklaşıyorsa sıkıntı yoktur yurtdışı çıkışında. (ki yok öyle bir şey)

kardeşim o speedtest ne çikiyorsa yurtdişinda indirme yaptiğimda aynisi oluyor. 2500kbit geçmiyor
  • ttnet'in verdiği vdsl modemi mi kullanıyorsunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ncore

ttnet'in verdiği vdsl modemi mi kullanıyorsunuz?

evet airties 5650v3 paketi fibernet 50 geçirdim yeni fiber dolap aktif oldu hizlar hala ayni 2000 anca görüyor ariza kaydi biraktim 1 saat önce roket başladiyim dedim TTNET Roket Servisi başvuru talebiniz yapılamadı dedi.
  • kobra90 kullanıcısına yanıt
    ttnet yeni modemlerinde kendi dns'lerini kullanıyor.eğer öyle ise arayıp iptal etmelerini talep edin.Benimki Tplink iptal edince yurtdışı hızı düzeldi aynı tarifeyi kullanıyorum bu arada
    sanırım yurt dışı çıkışlarını sınırlarmışlar.

bende aynı sonucu aldım ki akk yi kaldırıp aldım aynı sonucu , dosya indirirken iyi iniyor da akk kalktığında ping konusu sizin test ettiğiniz gibi.
    hipernet e roket servisi verilmiyor.

Sadece fibernete veriliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Knisath

kardeşim biliyorum hiperdi fibere geçtim 1 saat önce aktif oldu sistemde fiber diye geçiyor roketle diyincede TTNET Roket Servisi başvuru talebiniz yapılamadı diyor ve dns google dns
  • quote:

Orijinalden alıntı: kobra90

quote:

kardeşim biliyorum hiperdi fibere geçtim 1 saat önce aktif oldu sistemde fiber diye geçiyor roketle diyincede TTNET Roket Servisi başvuru talebiniz yapılamadı diyor ve dns google dns

Online işlem merkezinden paketinize bakın bakalım fibernet olmuş mu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Srcn81

quote:

quote:

evet oldu

buda modem değerleri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kobra90 -- 28 Şubat 2015; 19:52:48 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Srcn81

quote:

quote:

evet oldu

buda modem değerleri

Anladım, roket servisini çoğu kullanıcı aktif etmekte sorun yaşıyor sizde bu kişilerden birisiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• biraz daha dikkat et yoğun saatlerde oluyor bu(haftaiçi 17:00-12:00 haftasonu tüm gün) yapacak hiçbirşeyin yok bekle düzelir ben 2 ay bekledim
  • Aynı modemin ttnet versiyonunu değilde standart olanını dene bence varsa yakınında-arkadaşında felan temin edip denemelisin ttnet boşa çaktırmaz kendi firmwarelerini :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-41A94D448 -- 28 Şubat 2015; 20:30:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Normandia_06

Aynı modemin ttnet versiyonunu değilde standart olanını dene bence varsa yakınında-arkadaşında felan :D

malesef kardeş tanidiğim kimsede vdsl modem yok hiz ariza kaydi oluşturtukdan sonra dahada düştü pardus indiriyom 2000 zor cıkıyor dün 5000 dayanmişti
    Şu solydx64 işletim sistemini indirmeyi dene son hızla indirebilecek mi ? çok hızlı bir ftp dir.Gece kotalarda sıfırlanacak gerçi o zaman düzelir belki
    http://ftp.nluug.nl/os/Linux/distr/solydxk/downloads/solydx64_201501.iso

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-41A94D448 -- 28 Şubat 2015; 20:42:23 >
  • malesef şonuç aşşağida
  • hala ayni en fazla 50 nin yarisini alabiliyorum.
    Kotalar sıfırlandı şu anda hızlar arttı yine düzelmediyse sabitlediler heralde senin hızı
  • Müşteri hizmetleri ile hic uğraşmayın, doğrudan telekom müdürlüğüne gidip şikayet edin bana kalırsa. İlginç bir sorun.

Bu arada bir arkadaş DNS demiş. DNS ile bant genişliği arasında bir bağ yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.