Şimdi Ara

Abilerimin Tavsiyesine İhtiyacım Var (Yardım)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
1
Favori
394
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İyi geceler abilerim.16 Yaşındayım lise 2.sınıf öğrencisiyim.Ailesinden bir şey isteyince hep reddedilen biriyim.Özet geçecek olursam bir bilgisayar istedim 4 yıl sonra aldılar.Bir bisiklet aldım 2 yıla aldılar.Bunlardan ders çıkardım ve elimden geldiğince onlara sormamak istiyorum.Ama yani o kadar şey çektirdiler ki kurtulmayı bile planlıyordum buralardan.Neyse işte 2 yıl önce falan benim Fransa'daki kuzen Fransa'ya gel falan dedi bende oradaki dayıma dedim ama 18 yaşından küçükler gelemez dedi sonradan öğrendim tabi .Neyse işte o öyle yattı ama ben araştırdım falan hep oraları gezmek istedim.Yine geçen yıllarda falan açıldı sonra yine kapandı.Bu yıl açmıştım ama bu sefer ev alacaktık ailemden destek almak istiyorsam son fırsatımdı ve bankadaki ev peşinatını kullanmak istedim 500 lira civarını.Annem he he falan diyip geçti.Bisiklette falanda öyleydi.İçimde neler oluyor bir bilse .Bisikletide zaten 4-5 saat falan ağladım bunlarla konuşmadım öyle aldırdım .

Bende nedense bir işte düzgün duramayan 1 günden fazla çalışamayan adamım.Bu yurtdışı hep içime yerleşti falan bu yıl gideceğim dedim ve hiç çalışamayan ben sömestr tatilinde çalıştım ve Almanya'ya gidiş uçak biletini aldım 89 liraya inanmayanlara ss atabilirim .Her neyse ben anneme bahsediyordum falan hala geçiştiriyordu bileti gösterdim bağırdı neyle gideceksin falan bende bağırarak karşılık verdim.O bağırırsa bende bağırırım.Bileti aldım hala farkına varmadılar ciddiyetimin.Hala şaka sanıyorlar.Haftasonlarına işe giricem yarın sorup soruşturucam hafta içi zaten okul var.Para bulamazsam diye bisikleti 400 liraya satacaktım alıcı buldum fakat babam satarsam yeni ev için abonelik parası olarak kullanacağını söyledi.Bende iyi o zaman satmıyorum dedim.İnadına bastırdım gidicem falan diye kaşınma diyor.En sonunda bir daha konuşursan dayak yersin falan dedi.Bana birisi dayak atsa dahada hırslanırım.Evi aldıkları için 10 yıl yollayamayacaklarını söylüyor babam.10 Yıla ben askerden geliyor işe başlıyorum .Şimdi sorularıma gelecek olursak.

1-Ailemi nasıl ikna edebilirim yurtdışı konusu için ? Maddi destek beklemiyorum ikna olsunlar yeter.

2-Yeterli maddi desteği nasıl sağlayacağım ? 12 Temmuz'da vizeye başvuracağım.Haziran'a kadar 270 tl harçlık,12 Haziran'a kadar 100 tl bir yerden bulabilirim.Haftasonu çalışırsam 240 tl oradan gelir.Yani 620 tl yapar fakat bu rakamın 920 tl olması lazım.Bu rakamı nasıl bulabileceğim ? 12 Haziran'dan sonra işe başlayacağım ne tesadüf ki.Ama vize için uçak bileti vs. almam lazım onun için 920 tl gerek.

3-Bisikleti satmaya nasıl ikna edebilirim ailemi ? 400 Liraya bisikleti,100 liraya ekipmanları satabilirim.Buda benim için az para değil .

Şimdiden yardımcı olacak abilerime ablalarıma çok teşekkürler.

• up
  • up
  • up
  • Dostum kusura bakma ama senin gözün çok yukarılarda.

Senin yaşındaki herkes aynı durumu yaşıyor. Derslerine çalışıp iyi bir üniversite kazanıp ardından da hayatına devam edeceksin. Yapman gereken bu iken kaçmaya çalışıyorsun. Kaçmakla her şey düzelmez.
    Farkettiğim diğer şeyde kafayı çok feci bir şekilde yurt dışına takmışsın. Sanırım onlar hayır dedikçe sen iyice delirdin ve bu hale geldin. Ama anladığım kadarıyla ailen iyi insanlar. Bence saçma sapan işlere bulaşmadan aileni mutlu etmeyi öğren.
  • seninki boş hayal gittiğinde orada boşluğa düşeceksin keşke keşke diyip duracaksın buna emin ol hatta gittiğinin 2. gününde sıkıntılar dertler boy göstericek göründüğü gibi basit değil.

Üniversiteni kazan burada git erasmusla 5-9 ay kal yurtdışında hemde devlet hibeli sonrada amerikada work and travel yaparsın hem yurtdışını gezmiş olursun ama herşeyi zamanında iste.

Bende senin gibiydim çok istiyordum hatta yurtdışında okumak istiyordum yaşamak istiyordum gittim 1 haftada depresyona girdim :D
  • yeter artık gidiyorum dediğin an baban enseme yapıştırıp 'otur oturduğun yerde' diyip annene 'bu çocuk gerizekalı hanım' diyecek
    sen gelip hırslandım diye başlık açacaksın tekrar, ergen gazına gelmişsin olay bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cüheyir -- 28 Şubat 2015; 15:31:58 >
  • Ergenlerimizin durumunu gayet iyi açıklamışsın kardeşim helal sana
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lynxou

Dostum kusura bakma ama senin gözün çok yukarılarda.

Senin yaşındaki herkes aynı durumu yaşıyor. Derslerine çalışıp iyi bir üniversite kazanıp ardından da hayatına devam edeceksin. Yapman gereken bu iken kaçmaya çalışıyorsun. Kaçmakla her şey düzelmez.
    Farkettiğim diğer şeyde kafayı çok feci bir şekilde yurt dışına takmışsın. Sanırım onlar hayır dedikçe sen iyice delirdin ve bu hale geldin. Ama anladığım kadarıyla ailen iyi insanlar. Bence saçma sapan işlere bulaşmadan aileni mutlu etmeyi öğren.

Bundan kaçma falan etmiyorum.Bende okuyacağım,bende üniversiteye gideceğim.Sadece yaz tatilinde gezmek istiyorum.Olay bu.

@yekepe Ergen gazı olduğunu sanmıyorum.Bisikletimi satacağım dönüş uçak biletiyle pasaportumu alacağım.Gidiş biletini zaten çoktan aldım.

Abilerimin Tavsiyesine İhtiyacım Var (Yardım)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrcomposer -- 28 Şubat 2015; 21:21:03 >

• fransa da ne bulacagını düsünüyorsun bilmiyorum da, bu sende takıntı haline gelmiş gibi. başka kardesin filan var mı? o da amerika diye tutturursa nolcak bilmiyorum...

neyse fransa da gittigin yer ya türklerin aysadıgı biryer olacak ki türkiyeden farkı olmayacak yada normal fransızların yogun yasadıgı bir yer oalcak ki bu sefer de kimseyle dialoga gecemiyecen. max 3-4 tarihib bina goreceksin ki "ee bumuymus" diyeceksin. kısa süreligine bu sekilde gitmektense üniversiteni kazan erasmus ile yada work and travel ile uzun süreligine git. üstelik yasın da küçük. hele ki fransadaki zenciler görünce saat 6 dan sonra aksam dısarı cıkamaycaksın :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: druen

fransa da ne bulacagını düsünüyorsun bilmiyorum da, bu sende takıntı haline gelmiş gibi. başka kardesin filan var mı? o da amerika diye tutturursa nolcak bilmiyorum...

neyse fransa da gittigin yer ya türklerin aysadıgı biryer olacak ki türkiyeden farkı olmayacak yada normal fransızların yogun yasadıgı bir yer oalcak ki bu sefer de kimseyle dialoga gecemiyecen. max 3-4 tarihib bina goreceksin ki "ee bumuymus" diyeceksin. kısa süreligine bu sekilde gitmektense üniversiteni kazan erasmus ile yada work and travel ile uzun süreligine git. üstelik yasın da küçük. hele ki fransadaki zenciler görünce saat 6 dan sonra aksam dısarı cıkamaycaksın :D

Almanya'da da Fransa'da da akrabalarım var onlarda kalacağım .

• onların kaldıgı semt türklerin kaldıgı bir yer ise Türkiyeden hic bir farkı olmayacak. seni 1-2 yere götürürler gezdirirler. binalara bakar bakar gelirsin. o kadar. arkadaslık filan kuramazsın, dilin yok. zor olur. süre de kısadır tahminimce. üstelik madem akrabalarında kalacaksın, ne diye para derdin var, onlardan rica et :D ne güne duruyorlar onlar. (üstte yazmıstın neyin odlguunu hatırlayamadım, amcan dayın filansa yol paranı karsılasınlar, başka birseye pek para harcamazsın) gerci pasaport ve vize icin 300-400 lira gerekebilir. o kadar.

edit: üste baktım dayın varmış. ara dayıcım bu yaz oraya gelebilirmiyim de, rica et. yalvar koskoca dayın var. yegenini alsın gezdirsin. :)
    edit2: benimde amcam almanyada 30 yasına kadar 1 kere bile yurtdısına cıkamadım. sonra bir acıldım pir acıldım. avrupada 6 ülkeye gittim. ilerde seninde fırsatların olur. yasın küçük birazda. daha 1-2 sene once ilkögretimde okuyordun, biranda büyümüş hissediyorsun. inş daha cok fırsatın olur. bence cok fazla takıntı yapma bunu. ama dayınla bir konus

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi druen -- 28 Şubat 2015; 23:58:57 >

• quote:

onların kaldıgı semt türklerin kaldıgı bir yer ise Türkiyeden hic bir farkı olmayacak. seni 1-2 yere götürürler gezdirirler. binalara bakar bakar gelirsin. o kadar. arkadaslık filan kuramazsın, dilin yok. zor olur. süre de kısadır tahminimce. üstelik madem akrabalarında kalacaksın, ne diye para derdin var, onlardan rica et :D ne güne duruyorlar onlar. (üstte yazmıstın neyin odlguunu hatırlayamadım, amcan dayın filansa yol paranı karsılasınlar, başka birseye pek para harcamazsın) gerci pasaport ve vize icin 300-400 lira gerekebilir. o kadar.

edit: üste baktım dayın varmış. ara dayıcım bu yaz oraya gelebilirmiyim de, rica et. yalvar koskoca dayın var. yegenini alsın gezdirsin. :)
    edit2: benimde amcam almanyada 30 yasına kadar 1 kere bile yurtdısına cıkamadım. sonra bir acıldım pir acıldım. avrupada 6 ülkeye gittim. ilerde seninde fırsatların olur. yasın küçük birazda. daha 1-2 sene once ilkögretimde okuyordun, biranda büyümüş hissediyorsun. inş daha cok fırsatın olur. bence cok fazla takıntı yapma bunu. ama dayınla bir konus

Sade bir dayı yok.Almanya'da 12 akraba 1 tanıdık var akraba dışında.Fransa'da 3-4 tane var .Almanya'ya yeni gidecek kuzen var en mantıklı yol o.Dediğiniz gibi konuşacağım ama nasıl para biriktireceğim onu düşünüyorum.Çevremde haftasonu çalışacak iş yok.

• nerelisin merak ettim, Emirdağlıların yurtdısında akrabası coktur :))
  • quote:

nerelisin merak ettim, Emirdağlıların yurtdısında akrabası coktur :))

Samsunluyum .
  • Ergence davranmışsın.

Ailenin o zaman parası olmayabilir veya başka planları vardır ki hemen alamamışlar.

Eskiden bende farklı sayılmazdım ulan altıüstü bilgisayar falan derdim de öyle değilmiş.gerçekten.

Çocuğum olacak böyle aptalca davranıcak çok pis döverim şamar oğlanı yaparım.Ailelerin ağzının payını vermesi gerekiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Opsss mademoiselle

Ergence davranmışsın.

Ailenin o zaman parası olmayabilir veya başka planları vardır ki hemen alamamışlar.

Eskiden bende farklı sayılmazdım ulan altıüstü bilgisayar falan derdim de öyle değilmiş.gerçekten.

Çocuğum olacak böyle aptalca davranıcak çok pis döverim şamar oğlanı yaparım.Ailelerin ağzının payını vermesi gerekiyor

Emin olun maddi durumu varda aynı anda 50 tane alırdı o bisikletten .
  • baban hakli, otur oturdugun yerde.ileride kendi parani, ozgurlugunu kazanirsin o zaman istedigini yap.sen kimin parasiyla ne yapmaya calisiyorsun bilet almis birde aklini basina topla ergen ergen is yapma.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AdReNaLiN.int

baban hakli, otur oturdugun yerde.ileride kendi parani, ozgurlugunu kazanirsin o zaman istedigini yap.sen kimin parasiyla ne yapmaya calisiyorsun bilet almis birde aklini basina topla ergen ergen is yapma.

O bileti kendim çalışıp aldım 2 hafta boyunca .Cep harçlığını yazın çalışıp alacağım.Pasaport vs. için bisikletimi satıp haftasonu çalışacağım.Babamdan para istemiyorumda.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.