Şimdi Ara

Bitcoin tabanlı bir mobil ödeme sistemi MWC 2015 fuarında tanıtılacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
173
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Bitcoin tabanlı bir mobil ödeme sistemi MWC 2015 fuarında tanıtılacak

Teknoloji dünyasında sürekli gündem olmayı başaran Bitcoin yavaş yavaş yaygınlaşmaya başlıyor ve son dönemin en tartışmalı konusu olan mobil ödeme sistemlerine de el atıyor.

Bitcoin paltformlarından birisi olan BitPay, Bitcoin ile mobil cihazlardan ödeme yapabileceğiniz Rivetz adında yeni bir sistem geliştiriyor. Rivetz önümüzdeki günlerde başlayacak MWC 2015 fuarında da tanıtılacak.

Rivetz için Avrupa'da tüm kanuni gereksinimler karşılanmış ve onaylar alınmış durumda. Yaz aylarına doğru Rivetz kullanıma sunulacak ve Android cihazlarına yönelik olarak kalacak.

Rivetz ile binlerce mağazadan Bitcoin ile güvenli bir şekilde ödeme yapılabilecek. Rivetz platformu Trustonic Trusted Execution Environment (TEE) teknolojisi ile ödemeleri ve kişiye ait özel bilgileri güvenle saklayacak bir alan elde ediyor. Trusted User Interface (TUI) teknolojisi ile de kullanıcı güvenli bir şekilde PIN girişi yapıyor. MyTAM adındaki bulut hizmeti de kullanıcıya ait Bitcoin bilgilerini güvenli bir şekilde TEE alanına aktarıyor. Rivetz sadece TEE uyumlu mobil cihazlarda çalışacak.

Rivetz'in temassız ödeme tarzında bir sisteminin olup olmayacağı bilinmiyor ancak firma bir yazılım geliştirme aracı da hazırlıyor. Sistemin detayları fuarda açıklanacak.

• Desene sen BTC fiyatı artacak :)

• Bitcoin insanı korkutuyor...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bitcoin kasmak için s400,s410...
    Yeterlidir haberleri görürmüyüz

• İyi bari. Bitcoinimi satacaktım, tutayım bari..

• Sanki herkes bıtcoın kullanıyor da, yani vardır elbet ama ben rastlamadım...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.