Şimdi Ara

Yeni Binaya internet baglamiyorlar [Turk Telekomun yuzunden] 8. Ay Hala Internet Yok

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
1
Favori
1.365
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 8.Ay ozel edit : 8 ay gecti hala her hafta btk , sikayet var ve turk telekom web sitesinin sayfasindaki sikayet formlarini doldurup gonderiyorum. Hala bir cozum yok. Inatla harekete gecmiyorlar. Bulundugum okulda moodle sistemi var ve dersler quizler dokumanlar ve tum icerikler moodle da. Su an ne yapicam kara kara dusunuyorum. Yok mu altyapi biriminde tanidigi olan ya da su isi cozebilecek olan ?

Arkadaslar bu ay yeni bir binaya tasindim ve internet basvurusu icin ttnete gittigimde şok gecirdim. Bina yeni oldugu icin baglatamiyoruz altyapi yok dendi. Ben simdi ne yapicam , bilen biri yol gostersin bana lutfen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kelmüftü -- 19 Eylül 2015; 12:06:45 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hangi il ve ilçe birde binada ankastre kutusu var mı veya başka oturan varsa bir sor bakalım onlar ne yapmış

• quote:

Orijinalden alıntı: Voldermort

Hangi il ve ilçe birde binada ankastre kutusu var mı veya başka oturan varsa bir sor bakalım onlar ne yapmış

Konum izmir/buca fakat ankastre kutusuyla kastınız nedir bilmiyorum. Durumu soyle acikliyim. Evde tesisat doseli fakat binada ya da giriste turk telekoma ait herhangi bir kutu yok. Bina yeni hepimiz ayni anda tasindik. Yani kimsede internet yok bu yuzden konusabilecegim komsumda yok.

Edit :  Yeni Binaya internet baglamiyorlar [Turk Telekomun yuzunden] 8. Ay Hala Internet Yok
    Ankastre bu resimdekiyse bina girindeki panellerde bu var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kelmüftü -- 28 Şubat 2015; 18:02:35 >

• kelmüftü kullanıcısına yanıt
    Başvuru yapıldıysa 6 ay 1 yıl içerisinde yapılır.

• 360p kullanıcısına yanıt
    Dostum 6 ay cok uzun bir sure degil mi ? Dogalgazi bile 1 aya baglattik. Bunu hizlandirmanin bir yolu yok mudur ?

• Ben 5 ay bekledim geçen gün gelip yaptılar şimdi ekibi bekliyorum sonra modemi teslim almaya gidicem

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    İçinde değil de ön yüzünde yazılı bir şeyler var mı?

• byJuck kullanıcısına yanıt
    Disinda yazili bir sey yok ve bu sanirim korkmami gerektiren bir sey

Aynen öyle :)

Ankastre bu şebeke kablosu gerekiyor başvuru yapıldıysa sürekli arayın sürekli müdürlüğe gidin yıl 2015 mübarek görende uzaydan çekecekler sanıyor bende beklemiştim bu olayı.
  • 360p kullanıcısına yanıt
    Sık bogaz ederek cozmeye calisicaz artik. Cok tesekkurler.

• Bende daha önce yeni binaya taşınmıştım.Sık sık telekomu yoklamama rağmen 6 ayda bağlamışlardı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kelmüftü

Arkadaslar bu ay yeni bir binaya tasindim ve internet basvurusu icin ttnete gittigimde şok gecirdim. Bina yeni oldugu icin baglatamiyoruz altyapi yok dendi. Ben simdi ne yapicam , bilen biri yol gostersin bana lutfen.

Geçmiş olsun. Ben sivasta bir eve taşındım baktım internet için 6 ay süre verdiler evden çıkıp başka eve taşındım.

Bu ülkeden bir an önce gitmek lazım işte ama para yok.
  • @kingo_disco@dtsaykopat Aksam uzeri ttnetten aradilar , mail atmistim. Adresi teyit etmek istiyorum genel mudurluge bildiricem dedi. Umutlanmistim ama tecrube her zaman daha gercektir. Siz tecrube etmissiniz. 6 aydan asagi olmaz gibi gorunuyor. Yazik gercekten. Kendi kendime gulmekten baska bir sey gelmiyor elimden ilginiz icin tesekkur ederim.

• öncelikle kolay gelsin tanıdık varsa yakın zaman da bağlatırsın eğer yoksa btk başta olmak üzere şikayetvar.com ve ttnet online işlem merkezine şikayet kaydı oluşturacaksın ve telekom müdürlüğüne dilekçe yazman da fayda var aynı durum bende de vardı 6-7 hafta içinde bağlatmıştım.130 metre kablo çekmişlerdi toplamda 1 saat sürmemişti ve 6 aydan daha fazla bekleyen olduğunu bana erken geldiklerini söylemişlerdi.
  • Maalesef tanidik yok ama dun sikayetvar dan hem ttnet e hem turk telekoma yazdim. Ttnet ve turk telekoma mail attim. Ayni zamanda ttnetin internet sitesinden bize ulasin kismindan sikayet formu gonderdim. Bizim binanin santrale uzakligi da 120 metre civarinda. Umarim kisa surede cozerler.

• Çok iyi anlıyorum seni zira aynı durum benim de bir buçuk sene önce başıma geldi ama çözdüm, ilk başvurumu yaptıktan 2 hafta sonra seve seve gelip bağlamaya mecbur kaldılar. Yapman gerekenleri ve süreci anlatamaya çalışacağım.

Bilmen gereken iletişim hakkı yasa ile bireye verilmiş bir haktır ve yasa ile korunur ve bunu bildiğini şikayet kaydında göstermen iyi olur.

Önce ben başıma geleni anlatayım, bundan buçuk sene önce güle oynaya yeni bir binadan bir daire satın aldık ve ttnet daha doğrusu türk telekom kabusu başlamış oldu. Ne desek yok efendim 1 seneye kadar beklememiz gerekirmiş cevaplarını alıyoruz. Sinir bozucu muhakak ki. Bina yeni olduğu için nod'dan kablolar bile çekilmemiş ve üstelik ttnet santral ile evin uzaklığı 200 metre civarı yani tam komedi.

Santrala gittim en sonunda nedir olayınız demek için, adamın verdiği yanıt " abi bize onay vermiyorlar bütçe yok diye, biz ne yapalım" olunca iyice tepe tasım attı.

O arada BTK geldi aklıma ve sağlam bir şikayet kaydı oluşturdum sitelerinden ve telefon ile de destek aldım.

Neyse efendim aradan 1 hafta geçince bir de bir sabah ne görelim bir kepçe/exavator mahalleyi boydan boya yarıyor, eh merak ettik sorduk tabi nedir niye kazıyorsunuz diye, ttnet'in taşeron firması imiş kendileri,hat çekmek yapıyorlarmış o gürültüyü.

Velhasıl kelam BTK'ya şikayet ediniz, türk telekom ile olan derdinizi uslubunca, kesinlikle onlara çatmadan, sakince anlatınız, çözüyorlar durumu sizin leyhinize, kanunlar gereği.

Kayıt olup, şikayet etmek için :https://tuketici.btk.gov.tr

Umarım sorununuz yakın zamanda çözülür, kolaylıklar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ligeia -- 5 Mart 2015; 17:46:10 >

• ligeia L kullanıcısına yanıt
    Verdiginiz bilgiler icin cok tesekkur ederim. Btk dan şikayet kaydi olusturmak icin girdigimde ne yazik ki isim soyad hatasi aliyorum. Anlayamadim ben de durumu. Ama telefon olayini bilmiyordum. Ariyim da cozulsun bari. Cok sagolun tekrardan.

• quote:

Orijinalden alıntı: kelmüftü

Verdiginiz bilgiler icin cok tesekkur ederim. Btk dan şikayet kaydi olusturmak icin girdigimde ne yazik ki isim soyad hatasi aliyorum. Anlayamadim ben de durumu. Ama telefon olayini bilmiyordum. Ariyim da cozulsun bari. Cok sagolun tekrardan.

Doğrudur, tüketici kısmında şu anda sıkıntı var gibi zaten.
  • Cozdunuzmu hocam ?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.