Şimdi Ara

TOYOTA AURİS 1.33 ACİL KONU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
0
Favori
1.203
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkese iyi günler. Bir aile dostumuz Toyota Auris 1.33 motor aracını satıyormuş. İlk aracım olacak .

Aracın özellikleri şöyle ;

2012 Model

26000 km

Benzinli (LPG hiç takılmamış)

Boyası değişeni hiç birşeyi yok. Sadece sağ dış dikiz aynası değiştirilmiş ki sanırım bu o kadar önemli degil.

Aracın rengi beyaz.

Araca 34000 tl istedi bize özel olarak.

Ancak aklımda ufak sorular yok değil.

1.33 Motor yokuşlarda zorlar mı acaba beni ?

Auris nasıldır 2. elde iyi gider mi ?

Fiyatı nasıl sizce ?

Şimdiden herkese teşekkür ederim.

• Araba temizse al derim. Ancak sıfır 2015 model 1.33'ün 47 bin lira olduğunu düşünürsek 34 bin lira fazla. 32 - 31.500 liraya alınır.

O kasa Auris'in donanımında ne vardır ne yoktur bilmiyorum ama aynı motora sahip 1.33 Corolla'yı 3 aydır kullanıyorum ve 2150 km deyim. Pişman değilim. Gitmeyen araba olsa 3 ayda sadece hafta sonları kullanımım ile 2150 km yol yapmazdım. Yokuş da da aman aman bir sıkıntı yaşatmadı bana. En dik yokuş olan Ümraniye / Hekimbaşı yokuşunu ben dahil 3 kişi ile 1. vites ve yokuş ortasında 2 ile çıktım. Beşiktaş / Barbaros yokuşu gibi bir yokuş da trafik ışığı yeşil yanınca gayet sorunsuz kalkış yaptım.

150 HP bir arabanın performansını beklemediğin sürece veya düşük hacimli turbo benzinli performansı beklemediğin sürece bu motor tatminkardır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CAD34

Araba temizse al derim. Ancak sıfır 2015 model 1.33'ün 47 bin lira olduğunu düşünürsek 34 bin lira fazla. 32 - 31.500 liraya alınır.

O kasa Auris'in donanımında ne vardır ne yoktur bilmiyorum ama aynı motora sahip 1.33 Corolla'yı 3 aydır kullanıyorum ve 2150 km deyim. Pişman değilim. Gitmeyen araba olsa 3 ayda sadece hafta sonları kullanımım ile 2150 km yol yapmazdım. Yokuş da da aman aman bir sıkıntı yaşatmadı bana. En dik yokuş olan Ümraniye / Hekimbaşı yokuşunu ben dahil 3 kişi ile 1. vites ve yokuş ortasında 2 ile çıktım. Beşiktaş / Barbaros yokuşu gibi bir yokuş da trafik ışığı yeşil yanınca gayet sorunsuz kalkış yaptım.

150 HP bir arabanın performansını beklemediğin sürece veya düşük hacimli turbo benzinli performansı beklemediğin sürece bu motor tatminkardır.

Hocam ilk aracım olacak ve üniversiteye gidip gelirken Ankara KONYA yolu nu kullanıcam. Zaten basamam heralde acemiyim ne olur ne olmaz. Ama acemi olduğum için acaba yokuşlarda zorlanırmıyım tek derdim bu .

• egemi kullanıcısına yanıt
    Konyada 1.0 motor bile gider. 1.33 size hayli hayli yetecektir. Ben 1.3 getzle kampuse gidip geliyorum sehir ici, hic bir problem yok. Temiz araba bulmak zor. Biraz daha pazarlik yaparsaniz daha iyi olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İyi forumlar. Ben senin almak istediğin aracın bir sonraki nesilini kullanıyorum. Almak istediğin aracın fiyatının uygun olduğunu söylemeliyim. Motorla ilgili çekincen olmasın bana göre ,seri kullanayım 15 lt yaksada farketmez modunda değilsen gayet yeterli güç sağlıyor . Forumda açılan bir konu dışında alıpta motorun çekmediğini söyleyen görmedim. Sıkıntı yaşayacağının düşünmüyorum. Bu versiyon aracı kullanan arkadaşlar sana daha iyi yardımcı olacaklardır. Toyotada güvenlik ekipmanları standart. Bir önceki aracım 2007 1.0 motor yaris ti 140.000 km kullandım rutin bakımı dışında hiçbir masraf çıkartmadı. Uzuuuun süre görünüşünden sıkılmadığın yada cebindeki para fazla gelip değiştirmeyi düşünmediğin sürece kullanabileceğin bir araç. Satarken sıkıntı yaşayacağını düşünmüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xhenderon

Konyada 1.0 motor bile gider. 1.33 size hayli hayli yetecektir. Ben 1.3 getzle kampuse gidip geliyorum sehir ici, hic bir problem yok. Temiz araba bulmak zor. Biraz daha pazarlik yaparsaniz daha iyi olur.

Öncelikle çok teşekkür ederim hocam. Forumda bir konu var ''DİKMEN'' muhabbeti.

Şimdi liseyi dikmen de okuyan biri olarak o konuyu açan arkadaşın bahsettiği yokuşu tahmin edebiliyorum.

O yokuşu zaten benim altımda 1.6 araba da olsa 2.0 araba da olsa çıkamam ben düz vites ile. Çünkü acemiyim daha :) Otomatik olsa çıkarım illaki.

Dediğim gibi hani korkum sollamalarda sorun çıkarır mı ve yokuşlardı..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi egemi -- 27 Şubat 2015; 17:04:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemocancem

İyi forumlar. Ben senin almak istediğin aracın bir sonraki nesilini kullanıyorum. Almak istediğin aracın fiyatının uygun olduğunu söylemeliyim. Motorla ilgili çekincen olmasın bana göre ,seri kullanayım 15 lt yaksada farketmez modunda değilsen gayet yeterli güç sağlıyor . Forumda açılan bir konu dışında alıpta motorun çekmediğini söyleyen görmedim. Sıkıntı yaşayacağının düşünmüyorum. Bu versiyon aracı kullanan arkadaşlar sana daha iyi yardımcı olacaklardır. Toyotada güvenlik ekipmanları standart. Bir önceki aracım 2007 1.0 motor yaris ti 140.000 km kullandım rutin bakımı dışında hiçbir masraf çıkartmadı. Uzuuuun süre görünüşünden sıkılmadığın yada cebindeki para fazla gelip değiştirmeyi düşünmediğin sürece kullanabileceğin bir araç. Satarken sıkıntı yaşayacağını düşünmüyorum.

Hocam şöyle düşünüyorum ben . 1.3 dizel opel corsa 2008 model vardı arkadaşımda. Her yokuşu rahatlıkla çıkabiliyordu.

Auriste ise 1.33 motor ve benzinli var.

Dizel çıkabiliyor da benzinli çıkamıyor mu ?

Not: Bilmediğim için soruyorum :)

• Günceldir.
  • Tam sizlik araba universe yolunda sehir icinde heleki konyada kullancaksaniz... bi zamandan sonra acemiliginizide atacaksiniz fakat 31 e 31 bucuga falan indirmeye calisin derim ki 1.33 motoruda takmayin arabanin kasa okdr buyuk degil burda 1.33 corolla bile zorlandigini gormedim Erzurumda yasiyorun.. 1.6 corolla bendeki ama 1.33 olanlar var bildigim..

• quote:

Orijinalden alıntı: Feedbask

Tam sizlik araba universe yolunda sehir icinde heleki konyada kullancaksaniz... bi zamandan sonra acemiliginizide atacaksiniz fakat 31 e 31 bucuga falan indirmeye calisin derim ki 1.33 motoruda takmayin arabanin kasa okdr buyuk degil burda 1.33 corolla bile zorlandigini gormedim Erzurumda yasiyorun.. 1.6 corolla bendeki ama 1.33 olanlar var bildigim..

Hocam aracı Ankara içinde kullanıcam fakat genel olarak Ankara - Konya yolu arası kullanıcam.

31 -31 buçuğa indireceğini hiç sanmıyorum. Çünkü araç satılan sitelere baktıgımda benzerleri 37 bin tl lere satılıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi egemi -- 27 Şubat 2015; 18:02:50 >
  • quote:

Araba temizse al derim. Ancak sıfır 2015 model 1.33'ün 47 bin lira olduğunu düşünürsek 34 bin lira fazla. 32 - 31.500 liraya alınır.

fiyat bence normal. aksi halde araba sadece iki yıl içinde %30 dan fazla değer kaybetmiş olacak ki rasyonel değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: texjrwillerjr

quote:

fiyat bence normal. aksi halde araba sadece iki yıl içinde %30 dan fazla değer kaybetmiş olacak ki rasyonel değil.

Hocam araç satılan sitelere baktım az önce de . Benzerleri 37 bin civarında hep.

Piyasasi oyleyse iyi ozaman o piyasada kolay kolay dusmez zaten motoru sıkıntı etmez zorlanmazsin hic zanmetmiyorum.hissetirmez 1.4 Ibiza kulandim bayilmadi hic araba..

• quote:

Orijinalden alıntı: texjrwillerjr

quote:

O zaman tamamdır. Ben o kasanın piyasasını bilmiyorum pek.

• Yani genel olarak al diyorsunuz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi egemi -- 27 Şubat 2015; 19:29:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: egemi

Yani genel olarak al diyorsunuz ?

Aynen öyle. Birde tanıdığınıza aitmiş araba. Güvenilir yani.
  • Önceki kasa Auris için 35000 verilir. Kaliteli, içiylé dışıyla güzel bir araç. Acemi de olsan Sürüşü kolaydır arkadaşım, ilk zamanlar belki kalkışı biraz zor gelebilir, ona da kısa zamanda alışırsın.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: egemi

Yani genel olarak al diyorsunuz ?

Aynen öyle. Birde tanıdığınıza aitmiş araba. Güvenilir yani.

Sonuna kadar güvendiğimiz birisi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi egemi -- 14 Mart 2015; 16:39:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bombar Dıman

Önceki kasa Auris için 35000 verilir. Kaliteli, içiylé dışıyla güzel bir araç. Acemi de olsan Sürüşü kolaydır arkadaşım, ilk zamanlar belki kalkışı biraz zor gelebilir, ona da kısa zamanda alışırsın.

Öncelikle teşekkür ederim.

Hocam ben rahat edeyim öğreneyim iyice 1-2 yıla satıp sıfır alırım zaten.

Ben acemi halimle hız yapamam. Max otobanda 120-130 la giderim. Heralde çok zorlanmaz araç.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi egemi -- 27 Şubat 2015; 20:01:35 >
    Aynen oyle toyota saglam arabadir..

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.