Şimdi Ara

Bu elbise ne renk? Dünya bu fotoğrafı konuşuyor! Sonuç az önce açıklandı

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
3
Favori
824
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • McNeill, Düğünde giydiği elbisenin fotoğrafını cep telefonundan arkadaşına gösterdiğinde arkadaşı beyaz elbisenin güzel olduğunu söylüyor.McNeill elbisenin SİYAH - MAVİ olduğunu söylediğinde tartışmaya başlıyorlar.Başkalarına soralım derken tartışma büyüyor, o kadar ki dünya bu olayı konuşuyor çünkü Fotoğrafa bakanların yarısı SİYAH - MAVİ derken diğer yarısı da BEYAZ - ALTIN SARISI diyor.
    Fotoğrafta hile yok.Olayı açıklayabilen de yok.Renk körlüğü hiç değill. Olay bciddi bir gizem haline dönüşmüş durumda.

Sonuç:Elbise mavi siyah renkte.

NEDEN FARKLI GÖRÜYORUZ?

Fotoğraftaki elbiseyi farklı renkte görülmesinin nedenleri arasında beynin renkleri algıladığı alandaki süreçler olduğu biliniyor. Ayrıca LED ekranlı çoğu alette ya da ekranda mavi ışığın çokca kullanılması ve mavi-körlüğü/hissizligi yaratması da bu farklılğı doğuruyor. Beyin farklı ışık koşullarında, objeleri farklı renkte algılayabiliyor.

http://www.contactphone.net/what-color-dress-yellow-white-black-and-blue.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi contactphone.net -- 2 Mart 2015; 2:37:01 >

• Siyah-Mavi diyenler renk körü herhalde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kelaynak33 -- 27 Şubat 2015; 15:27:34 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mor ve ötesi bence

• Mavi ve tezek rengi

• kelaynak33 kullanıcısına yanıt
    sen en renk görüyorsun beyaz sarı mı?
    ben siyah mavi görüyorum.anlamadım bu işi.Nasıl sarı-beyaz görünüyor?
  • Ben de mavi siyah görüyorum.
    Sarı beyaz diyenlerin şaka yaptığını düşünüyordum fakat değil, kendi işyerimizde dahi 4-5 arkadaş çok doğal bir şekilde beyaz sarı dedi.
    onlar da siyah mavi göründüğüne inanmadılar.
    hatta bir arkadaş telefondan bakınca sarı beyaz bilgisayardan bakınca mavi siyah görüyorum dedi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: contactphone.net

Ben de mavi siyah görüyorum.
    Sarı beyaz diyenlerin şaka yaptığını düşünüyordum fakat değil, kendi işyerimizde dahi 4-5 arkadaş çok doğal bir şekilde beyaz sarı dedi.
    onlar da siyah mavi göründüğüne inanmadılar.
    hatta bir arkadaş telefondan bakınca sarı beyaz bilgisayardan bakınca mavi siyah görüyorum dedi.

Böyle birşeyin olmayacağını düşündüğüm için şakasına yazmıştım, mavi-siyah olarak görüyorum bende. Ancak gerçekten böyle birşey varmış, az sonra haberlerde açıklanacak nedeni. Oldukça merak ediyorum şuan.

• İlk baktığımda sarı beyaz görmüştüm 10 dk sonra baktım siyah mavi gördüm.

• İlk başta siyah maviydi sonra baktım sarı beyaz gördüm şimdi mavi siyah görüyorum çıldırıcam
  • Isikla alakali bi durum

• İlk sarı beyaz gördüm sonra mavi siyah. Anlamadim bende pek bisey

• Hangi elbise
  • kelaynak33 kullanıcısına yanıt
    Neymiş nedeni kardeş
  • Ben mavi sarı görüyorum bazen de beyaz sarı ama siyahı nasıl görüyorsunuz?

• Çingene pembesi ve bordo olarak görüyorum

• Normal bakınca beyaz altın sarısı ekranın altından bakarsam mavi-siyah oluyo bariz şekilde.Ama normal açıdan beyaz-sarı olarak gördüm.

• Sabah sarı beyazdı şimdi mavi siyah. Var bunda bi cinlik

•  Bu elbise ne renk? Dünya bu fotoğrafı konuşuyor! Sonuç az önce açıklandı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugün bazı insanların tek derdi bu olmuş, helal olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aeson01

Bugün bazı insanların tek derdi bu olmuş, helal olsun.

Harbiden ben de anlam veremedim hocam, ne oldu bilim adına önemli bir husus mu bu? Ciddi soruyorum, bilim adına veya insanlık adına önemli bir şeyse eyvallah ama bakıyorum ekşide 100 küsür sayfa, konu dışında açılan onlarca konu ve bu elbisenin dünya gündemi haline gelmesi... ne bileyim çok abes buldum.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.