Şimdi Ara

Affınıza sığınarak acil bir soru

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
386
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

1- Hafta sonu superonline fiber internet bağlattık. Huawei HG253 modem geldi. İlk etapta 1 laptop ve 2 android telefon ile sıkıntısız bağlantı yapabiliyordum. Bugün masaüstü bilgisayarımı wifi alıcı ile bağladım fakat ''ek oturum açma bilgileri gerekebilir'' diye bir uyarı alıyorum ve bağlantı çok çok yavaşlıyor, kopuyor. Bunu nasıl çözebilirim?

2- Telefon ile uzak odaya gidince bağlantı bir hayli zayıflıyor, kopuyor. Bu sorunu modemden ayar yaparak çözebilir miyim?

Yardımlarınıza ihtiyacım var lütfen esirgemeyin. Saygılar.

• Modemin Wifi ayarlarindan 802.11 bgn'i secin.Frekans olarak 20/40 Mhz secin.

telefonunuz android ise Wifi Analyzer programini indirip etraftaki diger modemlerin frekans araligina bakip ona gore bos bir kanal secin.

Ek oturum acma bilgisi genelde modemi ilk actigimizda cikar ama internetin yavaslamasi ile alakasi yoktur.

yine modem ayarlarindan UpNP ve DHCP ozelligini aktif edin. Muhtemelen ip cakismasi oluyor.

o da olmazsa android cihazlariniza ve pc nize statik ip verin kesin cozumdur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MyWorldLife -- 27 Şubat 2015; 8:32:44 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.