Şimdi Ara

TTNET İlginç Hız Sorunum[YARDIM LÜTFEN]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
224
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, internetimde sürekli kopmalar ve hız düşüklükleri yaşıyordum. Arıza kaydı bıraktığımda ise eve teknik ekip yolluyorlardı ertesi gün, gelen kişiler her defasında dolapta sıkıntı var, değişmesi gerekiyor, bu bölgede herkesin interneti böyle, değiştirmiyorlar falan deyip gidiyorlardı ve benim sorunlarım hiç bitmiyordu. Bugün gelen kişi 3lü internet prizi(gerçek ismi nedir bilmiyorum, benim uydurmam:)) ile splitter arasındaki uzun kabloyu değiştirdi ve gitti. ASUS modem kullanıyorum, normalde modem arayüzünden baktığımda;
    Attenuation Sistem Çıkışı(db) 40
    Attainable Down Rate 5700 kbps gibi değerler gözükürdü fakat yeni kablo bağlantısıyla birlikte tekrar modem arayüzünü kontrol ettim ve şöyle bir değer gördüm

Attenuation Sistem Çıkışı(db) 38
    Attainable Down Rate 8700 kbps

Müşteri hizmetlerini arayıp alabileceğim maksimum hızı sordum ve istedim, değerlerinizi güncelledik dedi, teşekkür edip kapattım. Modem arayüzünden baktığımda hızımı 8e sabitlediklerini gördüm ve artık kopmalar yaşamıyorum. Aşağıda hız testi sonucum var.
    http://www.speedtest.net/result/4173865740.png

Buraya kadar her şey normal gözüküyor fakat gel gelelim ki bu hıza rağmen youtube'da 360p video, twitch'te high kalite yayın izleyemiyorum, 5 saniyede 1 takılıyor. Nedeni ne olabilir? DNS veya VPN kullanmıyorum
    Bu da modem arayüzümdeki değerler
    Adsl Hat Durumu SHOWTIME.L0
    Adsl Modu G992.5
    Sistem Girişi 797 kbps
    Sistem Çıkışı 8031 kbps
    Attenuation Sistem Çıkışı(db) 38
    Attenuation Sistem Girişi(db) 22
    SNR Margin Sistem Çıkışı(db) 8.1
    SNR Margin Sistem Girişi(db) 17.6
    Attainable Down Rate 8756 kbps
    Attainable Up Rate 1117 kbps
    Satıcı No RETK
    Donanım Yazılımı Sürümü 2920bc12
    CRC Hataları 1388
    Sistem Girişi BER 0e-7
    Sistem Çıkışı BER 19e-7
    Yukarı Çıkış Gücü 12
    Aşağı Çıkış Gücü 19.5
    Sistem Çıkışı ES 620

Yazım biraz uzun oldu fakat yardımcı olabilecek varsa sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi First Premolar -- 26 Şubat 2015; 23:29:29 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >

• Tarayıcı değişin çerezleri temizleyin olmadı dns değişin.
  • 360p kullanıcısına yanıt
    DNS'yi otomatik al diyorum, 3 tane tarayıcıda da denedim sonuç aynı. Forumda başlıklarla gezerken bile tıkladıktan sonra hemen gelmesi gerekir mesela değil mi 7mbit internetle, ama beni rahat 2-3 saniye bekletiyor, ardından sayfayı açıyor. Değişik şeyler dönüyor fakat bu konu hakkında bilgim olmadığı için yorum da yapamıyorum, yardım bekliyorum o yüzden :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Donanım haberde arada hantallık oluyor benim 16 mbit nette bile şuan hattında bir sıkıntı yok hocam.
  • 360p kullanıcısına yanıt
    Fakat aynı hantallık youtube ve twitch'te de mevcut. Videoları yüksek kalitede açamıyorum

• Arkadaslar sorunum devam ediyor, yardimci olabilecek yok mu?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.