Şimdi Ara

Aradaki fark . Bilenler yardımcı olabılırlermı.. ACİL KONU LÜTFEN YARDIM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
314
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Evde kullanmış olduğum LG 47LM620 televizyonum var ve xbox 360 oyun konsolum var.

Ben bunları bir ev sinema sistemine bağlayıp dolby digital ses alıp fifa 15 oynarken stadyum havası vermek istiyorum 25 metrekare odam var.

Şimdi sorum şu olacak. :

1 : normal bir ses sistemi ile ayaklı ses sistemi arasında ne gibi bir fark var. ?

2 : hangi ses sistemi daha doğru olur.

3 : yaptığım uygulama eğer yanlış ise bana bu konuda yol gösterirmisiniz.

Saygılarımla.

• CEVAP VEREBİLCEK KONUYA HAKİM OLAN HİÇ KİMSE YOK MU ŞİMDİ.
  • montecarlo34 M kullanıcısına yanıt
    Normal ses sistemi ney
    Ayaklı ses sistemi ney

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yanı ayak barlı bır ev sınema sıstemımı hanı 4 adet uzun 1 adet kucuk bırde subwofer olan mı

Yoksa tamamı cesıtlı yerlere dagılan kucuk tıp mı ..
  • montecarlo34 M kullanıcısına yanıt
    Uzun ayaklı yada küçücük diye bahsettikleriniz sanırım Samsung, Lg vs'nin ev sinema sistemlerdir. Bunların hoparlörleri küçük de olsa büyük de olsa odanın köşelerine dağıtmanız gerekir ki o çevresel sesi alabilin.

Bunun dışında bu Samsung yada Lg vs sistemler arasında çok büyük fark olmaz. Eğer 500-600 tl'lik bir bütçeniz varsa bu setlerden blurayli olanlardan birini alın. Bu sayede güncel ses ve video format desteğine sahip olursunuz. Ve mutlaka optik ses girişi yada hdmi girişi olsun ki dışarıdan Pc yada xbox gibi cihazları bağlayabilin.

Yok bu iş için 2000 civarı bütçe ayırabilirim derseniz o zaman AVR'li ev sinema sistemlerine bakın. Bunlar işin biraz daha profesyonel kısmına geçer. Ve de bu cihazlarda birden fazla hdmi ve optik ses girişi vardır. Bu sayede birden fazla cihazın sesini ses sisteminden alabilirsiniz.
    http://gsaelektronik.com/urun/pioneer-vsx-329-k-avr---magnat-supreme-802-hcp-sinema-sistemi_1962.aspx?CatId=102

Yada daha ucuz yollu olarak alttaki set olabilir.
    http://m.teknosa.com/urunler/110100862/pioneer-htp-073-5-1-600w-ev-sinema-sistemi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turuncu55 -- 27 Şubat 2015; 2:05:36 >

• Optik ses girişini ekstradan alıyorz sanırım dimi.

bütçe çok değil 500 600 belkı 700 tl civarı. Tavisye edilebilecek bir sistem varmı peki. ? Çünkü çok kararsızım eğer güzel tavsiyeler gelirse bugün yada yarın kesin alacağım. Hafta sonu stadyum etkisi yapıp evde fifa 15 ve futbolun zevkine varmalıyım.
  • İyi Günler hocam o fiyata 2.el logitech z906 var yada 900 tl ye pioneer htp073 alın derim hangisini beğenirseniz o nu alın

• Merhaba dün sony BDV-EF420 ses sistemi aldım. 300 tl şuan için çok iyi güzel makina benim oda için çok güzel oldu. Lakin xbox 360 sesi veremedim heralde bır ayarı var
  • Dostum sana cevap verebilmemiz için nasıl bağlantı yaptığını bilmemiz gerek.

Optik'ten mi giriş yaptın. Eğer optikten giriş yaptıysan ses sistemine, cihazdan optik girişi seçmen gerekir. Kusura bakma ama öyle soruya böyle cevap olabiliyor ancak.
  • optik kablosunun bir kısmını xbox 360 bagladım bır dıgerınıde ses sistemi cihazına . Yanlıs bır baglantımı
  • quote:

Orijinalden alıntı: montecarlo34

optik kablosunun bir kısmını xbox 360 bagladım bır dıgerınıde ses sistemi cihazına . Yanlıs bır baglantımı

Hayır doğru olmuş. Sadece geriye kumandanın input bölümünden yada cihazın menüsünden optik girişi seçmen gerekiyor.
    Eğer xbox ayarlarında ses çıkışı seçenekleri var ise ordan da optiği seçmen gerekecektir.
  • ozaman bu akşam yapayımda gömeyim fifa 15 stadyum havası estireyim evde :) Sadece cihazlardan karşılıklı olarak optik girişi seçeceğim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.