Şimdi Ara

Kredili araç alımında bankanın çıkardığı uçuk kasko prim tutarı nedendir ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
1
Favori
822
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Burda kasko konusunda tecrübeli arkadaşlardan acil bilgi almam gerekiyor.. konuyu özetlemem gerekirse.. :

2 gün önce Nissan Quasqai 1.2 Tekna Skypack x-tronic araç satın aldım 2014 model.. netten kasko değerine bakınca 81.990 çıkıyor.. Kredi kullandığım Ziraat bankası kaskoyu kendilerinden yaparsam tabi faiz oranını daha düşük tutuyor fakat daha ruhsatım yarın çıkıcak ama prim hesapladığında 3.100 TL gibi bana göre çok fazla rakam çıkıyor.. nedenini sorduğumda ilk kasko tabii benim eski aracım babamın üzerineydi uzun seneler bindik bende değiştirmedim.. yani tamam ilk kasko ama bukadar yüksek rakam çıkması normal mi ?? Aldığım bayii Grupama sigortadan üstelik % 15 meslek indirimli 1.098 TL fiyat teklif etti.. Bankanın müşteri temsilcisi işlemleri yapan arkadaş teminatlar farklıdır bizimkisi full + full kasko falan dedi ama teminatlar efendim işte 100.000 TL falan işte vsvs laf kalabalığı etti diğerinden eksik vardır full değildir falan dedi ama hatta bayideki sigorta danışmanı kapsamlı mail atmış bana teminatlar mantıklı geldi okadar fazla ödemeye gerek varmı ? tamam indirim yok bende hasarsızlık falan ilk kasko ama iki şirket arasında bukadar uçurum ne olabilir ???
    Yarın ziraat sigorta genel merkesi arayıp bu neyin nesi diye soracağım.. bankadaki elemanda kaskoyu bizden yapmazsanız kredi oranı değişir taksitler artar falan dedi ama yani birde araç rehinli olacağı için kaskonun bize zeyili yapılmalı falan diyor hatta trafik sigortasınıda bayii hallediyor ama bize zeyili olacak dedi... Bu işlerden pek anlamam bana yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa çok memnun olurum boş yere fazladan gereksiz teminatlara para ödemeyelim..

Saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cowboy -- 26 Şubat 2015; 1:24:53 >

• quote:

Orijinalden alıntı: cowboy

Arkadaşlar..

Burda kasko konusunda tecrübeli arkadaşlardan acil bilgi almam gerekiyor.. konuyu özetlemem gerekirse.. :

2 gün önce Nissan Quasqai 1.2 Tekna Skypack x-tronic araç satın aldım 2014 model.. netten kasko değerine bakınca 81.990 çıkıyor.. Kredi kullandığım Ziraat bankası kaskoyu kendilerinden yaparsam tabi faiz oranını daha düşük tutuyor fakat daha ruhsatım yarın çıkıcak ama prim hesapladığında 3.100 TL gibi bana göre çok fazla rakam çıkıyor.. nedenini sorduğumda ilk kasko tabii benim eski aracım babamın üzerineydi uzun seneler bindik bende değiştirmedim.. yani tamam ilk kasko ama bukadar yüksek rakam çıkması normal mi ?? Aldığım bayii Grupama sigortadan üstelik % 15 meslek indirimli 1.098 TL fiyat teklif etti.. Bankanın müşteri temsilcisi işlemleri yapan arkadaş teminatlar farklıdır bizimkisi full + full kasko falan dedi ama teminatlar efendim işte 100.000 TL falan işte vsvs laf kalabalığı etti diğerinden eksik vardır full değildir falan dedi ama hatta bayideki sigorta danışmanı kapsamlı mail atmış bana teminatlar mantıklı geldi okadar fazla ödemeye gerek varmı ? tamam indirim yok bende hasarsızlık falan ilk kasko ama iki şirket arasında bukadar uçurum ne olabilir ???
    Yarın ziraat sigorta genel merkesi arayıp bu neyin nesi diye soracağım.. bankadaki elemanda kaskoyu bizden yapmazsanız kredi oranı değişir taksitler artar falan dedi ama yani birde araç rehinli olacağı için kaskonun bize zeyili yapılmalı falan diyor hatta trafik sigortasınıda bayii hallediyor ama bize zeyili olacak dedi... Bu işlerden pek anlamam bana yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa çok memnun olurum boş yere fazladan gereksiz teminatlara para ödemeyelim..

Saygılar...

Bankalar kendilerini çok zeki zannettikleri için böyle bir yol izliyor.

Genç olmanız , ilk aracınız olması ve benzeri durumlar fiyatı yükseltir lakin bu kadar da fazla.Banka ya bana kasko yaptırırsınız ya faizi yükseltirim diyor.Oturup hesaplayın faiz yükseldiğinde ne kadar ödüyorsunuz kasko yaptırdığınızda ne kadar ödüyorsunuz.

Kaskoyu bankadan yaptırmanız gerekmiyor.Kendilerine alabilmek için öyle bahaneler uyduruyorlar.

Bu arada full+full diye bir kasko yoktur.
    İMM kademesi kaçmış?Manevi tazminat ne kadar?Tedavi masrafları nedir ne değildir?
    Full+full denilen sistem acentenin sizin için yeterli olduğunu bildiği miktarları düzenlemesidir.

Mesela aldığınız araç için imm 20.000 lira ise size o teklifi yapanlardan uzak durun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spacewolf -- 26 Şubat 2015; 10:05:48 >

• quote:

Orijinalden alıntı: spacewolf

quote:

Arkadaşlar..

Saygılar...

Genç olmanız , ilk aracınız olması ve benzeri durumlar fiyatı yükseltir lakin bu kadar da fazla.Banka ya bana kasko yaptırırsınız ya faizi yükseltirim diyor.Oturup hesaplayın faiz yükseldiğinde ne kadar ödüyorsunuz kasko yaptırdığınızda ne kadar ödüyorsunuz.

Kaskoyu bankadan yaptırmanız gerekmiyor.Kendilerine alabilmek için öyle bahaneler uyduruyorlar.

İMM kademesi kaçmış?Manevi tazminat ne kadar?Tedavi masrafları nedir ne değildir?
    Full+full denilen sistem acentenin sizin için yeterli olduğunu bildiği miktarları düzenlemesidir.

Mesela aldığınız araç için imm 20.000 lira ise size o teklifi yapanlardan uzak durun.

Bu sabah mail atıp o miktarda diğer firmanın fiyatlarına yakın ciddi bir indirim olmazsa kesinlikle onaylamadığımı sözlü ve yazılı ilettim zaten..

Yok öyle dava isterse faiz artsın en azından vadelere bölünmüş olur toplasan bunların çıkarttığı prim kadar anca farketsin ama zaten ziraat sigorta nedir onca şirket varken ??
    Bankanın bana telde verdiği değerler imm 100.000 di yanlış hatırlamıyorsam hukuksal koruma 10.000 vs bi sürü saydı bişiler ama ruhsat trafikten daha gelmediği için onlarda bekliyorlar.. zaten ilgisiz bi şirket ilk sene kredi kullandım diye düzgün bir indirim olursa belki kalsın derim. ilk sene hadi ama seneye kesinlikle bunlara yaptırmam fakat o verdikleri rakamı kesinlikle onaylamadım göz göregöre enayilik olur :)

Bilgi için çok teşekkürler, saygılar...

• size en uygun kasko teklifini piyasadan bulun. poliçeyi düzenlerken dain-i mürtehin olarak bankayı gösterirseniz; banka size kendi kasko firmasını dayatamaz. böylece indirimli krediyi kullanmış olursunuz.
    kredili alışveriş yaparken mutlaka kasko ya da hayat sigortası yaptırın.
  • Konuya cvp yazan arkadaşlara ayrı ayrı teşekkür ediyorum..

Sabah banka bana döndü ve diğer sigorta şirketinin örneğini atmıştım. hatta daha uygun fiyata bana 3300 dedikleri teminatlar bile aynı kalmak koşuluyla 1.000 küsür TL bandına birden iniş yaptılar bende uğraşmadan okey verdim.. yani itiraz etmesek anında düdükleyecekler uyanıklar.. ;) şimdilik bu sene sıkıntı yok kalsın birde yüksek teminatlar vermişler. seneye hasarsızlıkla birlikte başka firmaya devrederim hayırlısıyla allah kaza bela vermezse...

Hepinize kazasız, belasız sürüşler dilerim..
  • spacewolf kullanıcısına yanıt
    imm dediğiniz tam olarak nedir açıklayabilir misiniz ? Siz öyle diyince ben kendi kaskoma baktım imm kombine 15000 yazıyor bu neyi ifade ediyor şimdiden teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ceykıb

imm dediğiniz tam olarak nedir açıklayabilir misiniz ? Siz öyle diyince ben kendi kaskoma baktım imm kombine 15000 yazıyor bu neyi ifade ediyor şimdiden teşekkürler.

İhtiyari mali mesuliyet sigortasının kısaltılmış halidir.

Allah korusun bir kaza yaptınız ve suçlu sizsiniz.Çarptığınız aracın 29.000 liraya kadar olan hasarını trafik sigortanız karşılar.
    Lakin daha yüksek tutarda bir ödeme yapılması gerekirse trafik sigortası + kasko imm tutarı eklenir.Sizin durumunuzda 29.000+15.000 olarak geçer.Bunun üstü tutarlar sizin cebinizden çıkar.

Sigorta şirketleri imm'yi ortalama 20.000 yapar.50.000 lira ve üstü araçlarda ben acente olarak imm tutarını yükseltirim maksimum 20 lira oynar poliçenizde.

bu linkte biraz anlatmış inceleyebilirsiniz :http://www.sigorta.com.tr/imm-ihtiyari-mali-mesuliyet-sigortasi-nedir

Değerli cowboy hocam Allah kaza bela vermeden güzel günlerde kullanmanızı nasip etsin.Biz burada size yardımcı olmak için varız sigorta veya kasko ile ilgili bir sıkıntı çıkarttıklarında hemen başlık açın veya mesaj atın ki size işin doğrusunu söyleyelim.Maalesef bankalar kendisini çok zeki zannediyor boşu boşuna cebinizden para almaya çalışıyorlar.

• quote:

quote:

Arkadaşlar..

Saygılar...

Genç olduğunu nasıl anladınız ?

• İtiraz edilmezse biraz düşünülmez ve araştırılmaz ise vatandaşa neler yapılabileceğini gördük. Her şeye rağmen hayırlı olsun.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ceykıb

İhtiyari mali mesuliyet sigortasının kısaltılmış halidir.

Allah korusun bir kaza yaptınız ve suçlu sizsiniz.Çarptığınız aracın 29.000 liraya kadar olan hasarını trafik sigortanız karşılar.
    Lakin daha yüksek tutarda bir ödeme yapılması gerekirse trafik sigortası + kasko imm tutarı eklenir.Sizin durumunuzda 29.000+15.000 olarak geçer.Bunun üstü tutarlar sizin cebinizden çıkar.

Sigorta şirketleri imm'yi ortalama 20.000 yapar.50.000 lira ve üstü araçlarda ben acente olarak imm tutarını yükseltirim maksimum 20 lira oynar poliçenizde.

bu linkte biraz anlatmış inceleyebilirsiniz :http://www.sigorta.com.tr/imm-ihtiyari-mali-mesuliyet-sigortasi-nedir

Değerli cowboy hocam Allah kaza bela vermeden güzel günlerde kullanmanızı nasip etsin.Biz burada size yardımcı olmak için varız sigorta veya kasko ile ilgili bir sıkıntı çıkarttıklarında hemen başlık açın veya mesaj atın ki size işin doğrusunu söyleyelim.Maalesef bankalar kendisini çok zeki zannediyor boşu boşuna cebinizden para almaya çalışıyorlar.

Çok teşekkürler sevgili dostum güzel dileklerin için..

Forumda sizin gibi güzel insanlar olduğunu bilmek ayrı bir keyif bizler için, çok güzel aydınlatmışsınız. Bu konuda tereddütleri olan arkadaşlara da yardımı dokunur umarım..
    İnşallah sıkıntı, kaza bela yaşamayızda sigorta şirketlerine ihtiyaç kalmasın ama buzamanda güvence işte şart, bu sene böyle olsu ama seneye sizin gibi üstadlarla poliçe yenilemek kısmet olsun..

İyi forumlar..

• ahmetkalecik A kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkürler, sağolasın dostum..

Aynen; biraz hakkını aramaz sesini çıkarmazsan tepene biniyorlar fırsattan istifade.. Artık insanlar araştırıp öğreniyor parayı yoldan toplamadığımızı ve bilinçli tüketicilerin olduğunu bilsinler..
  • Değerli cowboy hocam ne demek.
    Siz ne zaman isterseniz her daim yardımcı olurum.
    Hep söylüyorum burada insanlara müşteri kazanmak için değil dost kazanmak için yardımcı oluyorum.
    İnşallah kazasız belasız sürersiniz yeni aracınızı

ahmetkalecik hocam cowboy hocamız ile özel mesaj yoluyla konuşmam oldu oradan tahmin ediyorum
  • bankadan arac alıp 1taksıt dahı ödemeden 3. Ay binip ıcraya düsüp aracı söküp kimsenin satın almayacağı hale getirip yediemin deposuna teslim edip icra günü akrabasına alanlar var sökülmüş aracların sebebi buymuş sadece pesinatla arac sahibi oluyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cavador -- 27 Şubat 2015; 0:11:26 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bankanın teklifini ve muadil başka sigorta firmasınn tekliflerini alıp tüketici hakem heyetine başvurun.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.