Şimdi Ara

Epiphone lp100 mü Squier affinity strat hss mi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
549
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Epiphone lp 100 mü Squier affinity strat hss mi?

• lp100
  • Blues tonlar alabilir miyiz?
  • Alınır sanırım lp100 den ama yumuşak ton ağırlıklı olacaksa strat mantıklı bir seçim olabilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • recko kullanıcısına yanıt
    Arada duman belkide jimi hendrix çalmak isterim çok ağır metal çalmam dinlememde zaten hss al diyen oldu ama les paul daha ton yelpazesi olarak geniş olabileceği düşündüm bilmem yanılıyor muyum
  • quote:

Orijinalden alıntı: müslüm3

Arada duman belkide jimi hendrix çalmak isterim çok ağır metal çalmam dinlememde zaten hss al diyen oldu ama les paul daha ton yelpazesi olarak geniş olabileceği düşündüm bilmem yanılıyor muyum

Les paul kasalardan vendetta hocam daha iyi anlıyor ama hss lerin ton yelpazesinin gayet geniş olduğunu söyleyebilirim. Les paullerde öyle aslında ama kıyas yapınca bana hss daha geniş gibi geldi. Yine de les paullerin de clean tonları temiz gayet

• Bu gün ayağımı sakatladım talihsizlik peşimde gidip göremedim yine gitarları elimde marshall mg10 olduğunu düşünürsek ve yaza hatta yaz sonuna kadar amfi değiştirme imkanımın olmadığını düşünürsek en uygun seçimi yapmalıyım hss alıp gain açınca kötü boğuk bir ses almaktan çekiniyorum humbuckerlı les paul den de çok sert tonlara veya yumuşak tonlar alamamaktan çekiniyorum birazda bilgi ve tecrübe yetersizliğimden sanırım

• ben de lp100 kullanıyorum clean tonları gerçekten berbat
  • damperx kullanıcısına yanıt
    Sizin öneriniz var mı?
  • Hss squier strat derim. Duman tarzı falan çalmak için ara pozisyonlarda crunch hoş bi ton verir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cakewalker -- 1 Mart 2015; 5:16:04 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • müslüm3 M kullanıcısına yanıt
    biraz daha para biriktirip epiphone'un üst modellerini bak derim. çok güzel duruyorlar
  • cakewalker C kullanıcısına yanıt
    Şuanda kafam hss ye yakın marshall mg10 olmasa üst seviye amfi olsa gidip les paul alırdımda mg10 ile les paul çok uzak geldi

• Amfi iyi değil şuan amfi alacak durumumda yok kalitebir gitar almak saçma olur amfi olmadan

• Daha yumuşak -blues, soft rock gibi- çalacaksan Strat derim.
    Ama daha sert Rock n Roll tarzıysa Epiphone alın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.