Şimdi Ara

Bosch WAS24765 - WAS24322 Kıyaslaması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.730
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Öncelikle ilk Çamaşır makinemiz arçelik 8124sj rulman arızasından dolayı kazanın farklı yapısından dolayı yetkili servis tamiri için 400TL isteyince bende değiştirmeye karar verdim

Üst limit 2000 lira olmak kaydıyla 9kg'lık servis ağı iyi bir makine almak istiyorum

iki makine arasında kararsız kaldım... Bu makinelerin kazanları yapıştırma mı yoksa vidalımı bu makinleri Almanya menşeili mi? Bu konuda tavsiyelerinizi bekliyorum

Bosch WAS24765 ----9kg ----1200 Devir ----2059TL
    Bosch WAS24322 ----9kg ----1200 Devir ----1579TL

http://www.bosch-home.com/tr/%C3%BCr%C3%BCnler/%C3%A7ama%C5%9F%C4%B1r-ve-kurutma-makineleri/%C3%A7ama%C5%9F%C4%B1r-makineleri/WAS24765TR.html?source=browse
    http://www.bosch-home.com/tr/%C3%BCr%C3%BCnler/%C3%A7ama%C5%9F%C4%B1r-ve-kurutma-makineleri/%C3%A7ama%C5%9F%C4%B1r-makineleri/WAS24322TR.html?source=browse

Yardımcı olan tüm arkadaşlar gönülden teşekkürler....

• Yapıştırma kazanların rulman dağılınca yüksek masraf çıkardığını yazmıştı candoğan bey dediği gibi gerçekten fazlaymış tamir ücreti.
    Bahsettiğiniz her iki model de alman menşeili olup ve kazanları vidalıdır. Bosch WAS ve WAY serileri ithal olup yapıştırma kazan kullanılmaz.
    WAS24322'de bağımsız sıcaklık seçimi olmadığı için her sıcaklıkta yıkayamazsınız. Size önerdiği sıcaklıklarda yıkamak zorundasınız.(verdiğiniz linkten ürün resmini açıp bir kez daha tıklarsanız program ayar düğmesini yakından görebilir ve program seçeneklerini görebilirsiniz)
    WAS24765'te ise bağımsız sıcaklık olduğundan program seçenekleri daha esnektir. Diğer farkı ise 16 farklı leke için otomatik leke çıkarma.
    Başka da önemli farkı yok. Donanım olarak aynı cihazlar fakat program seçenekleri olarak 24765 daha üstün durumda.

Ben almadan önce WAS24322'nin programlarına baktım ve yeterli geleceğini düşünerek aldım. Ben sadece program farkı için 500 lira fark vermem açıkçası. Fakat üretimi bittiği için kapalı kutu bulma şansınız düşük. Elinde olan bayilerde de teşhir kalmıştır artık. 24765'in de üretimi bitti fakat onda kapalı kutu rahatça bulunabiliyor hala.

• **cyborg** Arkadaşım açıklamalarınız için teşekkür ederim Bosch WAS24322 modelini yarın bayilerde araştıracağım kısmette varsa alırım
    Bunların haricinde 2000 tl civarında tavsiye edebileceğiniz model var mı?
  • quote:

1 hafta önce bosch was24765in muadili olan siemens wm12s765i aldım. Yıkamasından sıkmadaki darbe emiciliğinden program çeşitliliğinden ve kalitesinden gayet memnunum. Ama şansıma sıkmada tıkırtı sorunu çıktı bir haftadır servisle boğuşuyorum değişim için. Ama bu soruna rağmen makineyi öneririm. Çünkü ilk defa bana denk geldi bu sorun. 765 yeni model olan w560 tan daha kaliteli bir makine. Zaten 3-4 yıllık bir model olmasına rağmen son modelden daha pahalı olması da bunu gösteriyor.

Bahsettiğiniz WAW28560, üretimi biten WAS24765 yerine çıkarılan yeni modeldir. Alıntısını yaptığım KENAN hocanın ve birkaç kişinin dediğine göre WAS24765 daha iyiymiş. O yüzden WAW28560 almaktansa kapalı kutusunu rahatça bulabileceğiniz WAS24765 almanız daha mantıklı olur. 24322'nin kısıtlı programları yüzünden olsa gerek, 24765 daha fazla tutuluyor forumda.
    AEG-Electrolux dengesiz yükte sıkma başarısı Bosch kadar iyi değil. Miele giriş seviye cihazlar da 2400-2500'den aşağı değildir. O yüzden başka modele bakmanıza gerek yok zannımca.

• zafenat Z kullanıcısına yanıt
    Verdiğiniz iki modelde Almanya üretimidir. Kazanları vidalıdır rulman arızasına müdahale edilebilir. Onun dışında 765in 322 den artıları;

-bağımsız ısı ve fonksiyon seçebilme imkanı
    -aquasensör ile durulama sayısına karar verebilmesi
    -16 farklı leke için var olan programı baştan düzenleyebilmesi
    -Seçtiğiniz programın durulamalarına ek olarak 3 tane daha durulama ekleyebilmeniz.
    -yük tartma özelliği sayesinde Seçtiğiniz programa uygun dolum yapabilmeniz.

Ben yaklaşık 2 haftadır 765in siemens versiyonunu kullanıyorum. 322 ile arasındaki farklar programsal farklar. Teknik yapıları birbirinin ayısı. Benim için Programların esnek olması ve saydığım diğer Özellikler önemliydi bunun için aradaki farkı hiç düşünmeden gözden çıkardım. Sizde tercihinizi bu Farkları dikkate alarak yapabilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: K-E-N-A-N

Verdiğiniz iki modelde Almanya üretimidir. Kazanları vidalıdır rulman arızasına müdahale edilebilir. Onun dışında 765in 322 den artıları;

-bağımsız ısı ve fonksiyon seçebilme imkanı
    -aquasensör ile durulama sayısına karar verebilmesi
    -16 farklı leke için var olan programı baştan düzenleyebilmesi
    -Seçtiğiniz programın durulamalarına ek olarak 3 tane daha durulama ekleyebilmeniz.
    -yük tartma özelliği sayesinde Seçtiğiniz programa uygun dolum yapabilmeniz.

Ben yaklaşık 2 haftadır 765in siemens versiyonunu kullanıyorum. 322 ile arasındaki farklar programsal farklar. Teknik yapıları birbirinin ayısı. Benim için Programların esnek olması ve saydığım diğer Özellikler önemliydi bunun için aradaki farkı hiç düşünmeden gözden çıkardım. Sizde tercihinizi bu Farkları dikkate alarak yapabilirsiniz.

quote:

Orijinalden alıntı: **cyborg**

quote:

1 hafta önce bosch was24765in muadili olan siemens wm12s765i aldım. Yıkamasından sıkmadaki darbe emiciliğinden program çeşitliliğinden ve kalitesinden gayet memnunum. Ama şansıma sıkmada tıkırtı sorunu çıktı bir haftadır servisle boğuşuyorum değişim için. Ama bu soruna rağmen makineyi öneririm. Çünkü ilk defa bana denk geldi bu sorun. 765 yeni model olan w560 tan daha kaliteli bir makine. Zaten 3-4 yıllık bir model olmasına rağmen son modelden daha pahalı olması da bunu gösteriyor.

Bahsettiğiniz WAW28560, üretimi biten WAS24765 yerine çıkarılan yeni modeldir. Alıntısını yaptığım KENAN hocanın ve birkaç kişinin dediğine göre WAS24765 daha iyiymiş. O yüzden WAW28560 almaktansa kapalı kutusunu rahatça bulabileceğiniz WAS24765 almanız daha mantıklı olur. 24322'nin kısıtlı programları yüzünden olsa gerek, 24765 daha fazla tutuluyor forumda.
    AEG-Electrolux dengesiz yükte sıkma başarısı Bosch kadar iyi değil. Miele giriş seviye cihazlar da 2400-2500'den aşağı değildir. O yüzden başka modele bakmanıza gerek yok zannımca.

arkadaşlar bir konuda yardımınızı rica edecektim
    Yaşadıüım yerde malesef was serisi çamaşır makinesi kalmamış bizde bir üst segmenttekilere bakmaya karar verdik
    Bosch - WAW seri makinler Almanya meşeili fakat kazanları hakkında bilginiz varmı? Yapıştırma mı vidalı mı?
    Bakmış olduğum iki model
    WAW28560TR
    http://www.bosch-home.com/tr/store/product/WAW28560TR/WAW28560TR
    WAW2856XTR
    http://www.bosch-home.com/tr/store/product/WAW2856XTR/WAW2856XTR

Arada 100 Tl gibi bir fark... Teknik anlamda farkın nereden doğduğunu anlamadım

Bu ürünleri sizler tavsiye edermisiniz?

• @zafenat

Merhaba;

Baktığınız iki makine arasında renk farkı hariç hiç bir fark yok. Biri inox ön yüzey diğeri beyaz dış yüzey.

WAW serisi baktığınız eski WAS serisine göre daha sessiz ve daha yüksek devirli. Çamaşırlar daha kuru çıkar daha çabuk kurur. Bende Home Professional WAY28862TR I-Dos kullanıyorum 2 gündür. Daha öncede WAY24840TR I-Dos vardı. Yeni makinem 1400 devir olmasına rağmen daha sessiz. Motoru gelişmiş.

WAW serisinde yapıştırma kazan var fakat benim kullandığım WAY28862TR Aqua sensörlü modelin bile kazanı 286 tl yani eğer günün birinde rulman arızası olsa alıp 286 tl ye değiştirebilirsiniz kazan grubunu işçiliği ise 130 tl yalnız kolay kolay bozulmaz rulmanlar kaliteli.

WAS24765TR yada WM12S765TR deki rulmanlar WAW dakine göre sıkmada sesli çalışır. Tık tık tık diye garip bir sesi var bir yakın arkadaşımda var düşük devirlerde bu ses çok belirgin.

Dediğim gibi eski makinem WAY24840TR I-Dos vidalı kazandı 1200 devirdi. Şimdiki makinem WAY28862TR 1400 devir kompakt kazan daha sessiz ve çamaşırlar daha kuru çıkıyor.

1200 devirde %53 nem payı kalırken, 1400 devirde %48 nem payı kalıyor üstelik daha sessiz makine WAW serisi.

Hangi makineyi alırsanız alın hayırlı olsun şimdiden.

• Felice Forte F kullanıcısına yanıt
    merhaba. waw serisi almayı düşünüyorum. 7 yıllık garanti süresince kazan grubunda bir arıza olursa ücretsiz değişim olur mu?

• @mütevazi granada

Merhaba;

WAW serisi makine alıp ek garanti ile 7 yıl garanti yaparsanız tüm parçaları gibi kazan grubuda garanti dahilinde oluyor yani herhangi bir sorun olursa kazan grubu komple ücretsiz değiştirilecektir içiniz rahat olsun yalnız rulmanlar kolay kolay normal çalışma şartlarında bozulmaz içiniz rahat olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Felice Forte -- 27 Şubat 2015; 23:27:07 >
  • Felice Forte F kullanıcısına yanıt
    tamam hocam. teşekkür ederim cevap için.

• @Felice Forte

Merhaba arkadaşalar

Yaşadığım bölgedeki tüm bayileri gezdim fakat was serisi bulamadım...
    Tüm bayileri ilginçtir wat24480 modelini öderdiler 1400TL ye bıraktılar

wat24480 ve waw28560 iki modeli kıyasladığımda
    aralarında 600 TL gibi bir rakam var sizce değer mi?

wat24480'i tavsiye edermisiniz?
  • @zafenat

Bayilerin elinde demekki en çok o model var hocam bayilere çok güvenmeyin derim size.

WAT24480 modelinde plastik amortisör var Türkiye üretimi 1200 devirli ve 63 lt tamburlu. 1200 devir olmasına rağmen yıkamada 51 dB sıkmada 75 dB ses seviyesi var.

WAW28560 ise amortisörlerin hidrolik yerleri çelik Almanya üretimi 1400 devir ve 65 lt tamburlu. 1400 devirli ama 48 dB yıkama 72 dB sıkma sesi var.

Tercih sizin. Hangisini alırsanız alın şimdiden hayırlı olsun güle güle kullanın.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.