Şimdi Ara

2015 focus sedan- golf mü?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
57
Cevap
1
Favori
5.175
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Araç konusunda kararsız kalmış durumdayım. Aile focus istiyor benim tercihim golften yana çok kararsızım. Seçenekler şöyle. Golf sadece telefondan görüşme ile alınan fiyat biraz daha indirim olabilir.
    2015
    Focus Titanium 1.6 manuel beyaz+navigasyon geri görüş kamerası+ trafik Sigorta'sı dahil
    56.000tl koç çalışan indirimi ile
    Golf te 2 Seçenek var
    Golf comfortline 1.2 manuel beyaz+ Sürüş konfor paketi 57.500tl
    Golf comfortline 1.2 manuel tungsten gri+ Sürüş konfor paketi+Işık görüş paketi 59.000tl
    Aracımı 2 sene sonra satma durumu söz konusu. Bu Yüzden elden çıkarma konusunda ve 2. El piyasası fiyat olarak siz hangisini tercih edersiniz.

• araçların biri hb diğeri sedan.. o açıdan ben kıyaslarken biraz sıkıntı yaşıyorum açıkcası.. ama kalite açısından konuşucak olursam focus un yeni kasasına her ne kadar binmemiş olsam da golf her şartta focusdan iyidir diye düşünüyorum.. Hatta konford bakımından da öyle..

Çok yardımcı olamadım ama konuyu güncellemiş olduk bu vesile ile...
  • 2 sene sonra satacaksan opsiyonel Donanım alma derim. Zarar edersin.
    Çalışan indirimi varsa onu kullan.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • comfortline-titanyum, üsteli navi ve geri görüş kamerası ekletmişsiniz

61.600+2020=63.620 bide trafik sigortası varmış...
    focustaki indiriminiz de çok iyi, değerlendirin bence
  • tabikide golf :)

• 2 yılda 15000 civarı yapıyorum. Haliyle Yakıt olarak ve vergi avantajı var golfün aklıma gelen bunlar var. Focusta opsiyonu fiyat avantajı olduğundan eklettim arada 1000tl oynuyor.

• FOCUS derim. Hem güzel bir indiriminiz de var. Hem yeni ve aile de FOCUS istediğine göre bagaj da kullanılacak.
  • araçların bagajları arasında 41 ltlik fark var, yani focus bagajı var sanmayın sınıfına göre kötüdür bu konuda
  • Hocam hiç düşünmeden focus alabilirsiniz. Bizim focus 3 style vardı. Makyajlilar daha gelmeden biz sattik ve makyajliyi aldik. Çok memnunuz.

• Focus'un Golf'ten iyi olduğu tek nokta yol tutuşudur.

Onun dışında Golf > Focus.

VW'nin 2.el piyasası zaten çok iyi, 2 sene sonra uygun fiyat yazarsanız ilanı verdiğiniz gün satarsınız aracı.

Golf 105 beygir 0-100'ü 10.2 saniye, Focus 125 beygir olmasına rağmen 0-100'ü 11.0 saniye. Yani Fortçu arkadaşlar kusura bakmasın ama sütçü beygiri oluyor bu durumda, aktarma sıkıntısı var.

1.2 TSI en az yakan benzinli ünitelerde zirveye oynayan motorlardan biri ayrıca.

Ama Focus'ta opsiyonlara rağmen 5bin tllik indirim almışsınız, bu da harika bir olay. Karar sizin, DSG derdi de yok, Manuel Golf her türlü alınır.

Gelsin eksiler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Abstraction

Focus'un Golf'ten iyi olduğu tek nokta yol tutuşudur.

VW'nin 2.el piyasası zaten çok iyi, 2 sene sonra uygun fiyat yazarsanız ilanı verdiğiniz gün satarsınız aracı.

Golf 105 beygir 0-100'ü 10.2 saniye, Focus 125 beygir olmasına rağmen 0-100'ü 11.0 saniye. Yani Fortçu arkadaşlar kusura bakmasın ama sütçü beygiri oluyor bu durumda, aktarma sıkıntısı var.

1.2 TSI en az yakan benzinli ünitelerde zirveye oynayan motorlardan biri ayrıca.

Ama Focus'ta opsiyonlara rağmen 5bin tllik indirim almışsınız, bu da harika bir olay. Karar sizin, DSG derdi de yok, Manuel Golf her türlü alınır.

Gelsin eksiler

Turbolu bir arabayla atmosferik motorlu arabayı yanyana koyup, 0-100 hızlanmasına bakarak aktarma sıkıntısı var demek ilginç olmuş. :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam denk güçte olsalar amenna Focus atmosferik ama 20 bg fazla olması bence o farkı kapatmalı Aynı güçte 1.6 125 bg atmosferik motor Civic'te de var ve 0-100'ü 9.9 saniye. 1 saniyelik fark neden diye sormak lazım Ford mühendislerine :)
  • quote:

Focus'un Golf'ten iyi olduğu tek nokta yol tutuşudur.

Gelsin eksiler

Atmosferik motorla turbo beslemeli motoru kıyaslayıp "sütçü beygiri yeaaa" diyerek gerçekten çok teknik konuşmuşsunuz arabalar hakkında ne kadar engin bir bilgiye sahip olduğunuz hemen anlaşılıyor. Tebrik ediyor başarılarınızın devamını diliyorum

• Teşekkür ediyor, ve bir kez daha arada 20 bglik fark olduğunuda belirtmek istiyorum. Yukarıdaki mesajımı da okursanız Honda'da ki aynı güçteki atmosferik motorun hızlanması 9.9 saniye, Ford'da 11 saniye. Yani Ford'a dediğimin arkasındayım.
  • quote:

Teşekkür ediyor, ve bir kez daha arada 20 bglik fark olduğunuda belirtmek istiyorum. Yukarıdaki mesajımı da okursanız Honda'da ki aynı güçteki atmosferik motorun hızlanması 9.9 saniye, Ford'da 11 saniye. Yani Ford'a dediğimin arkasındayım.

Focus agirlik 1289 kg

Civic agirlik 1208 kg

Arada bir yetiskin insan agirligi kadar fark var.Ondan kaynaklaniyor olmasin bu 1.1 saniyelik fark?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xdian

Araç konusunda kararsız kalmış durumdayım. Aile focus istiyor benim tercihim golften yana çok kararsızım. Seçenekler şöyle. Golf sadece telefondan görüşme ile alınan fiyat biraz daha indirim olabilir.
    2015
    Focus Titanium 1.6 manuel beyaz+navigasyon geri görüş kamerası+ trafik Sigorta'sı dahil
    56.000tl koç çalışan indirimi ile
    Golf te 2 Seçenek var
    Golf comfortline 1.2 manuel beyaz+ Sürüş konfor paketi 57.500tl
    Golf comfortline 1.2 manuel tungsten gri+ Sürüş konfor paketi+Işık görüş paketi 59.000tl
    Aracımı 2 sene sonra satma durumu söz konusu. Bu Yüzden elden çıkarma konusunda ve 2. El piyasası fiyat olarak siz hangisini tercih edersiniz.

Şuan benim kaldığım ikilemdesiniz.Birkaç hafta önce bende focus ile ilgili başlık açmıştım,sağolsun forum ahalisi bilgilendirdi lakin çok kararsızım.Focus Style yada Golf Comfortline.Asla LPG düşünmüyorum ve yılda maksimum 7-8 bin km.

• makyajdan önce golf derdim ama şu haliyle focus çok güzel.
    ikisi de zevkle kullanılacak arabalar.
  • Hocam siz o fiyata bana focus' u alın sonra gidelim isze golf alalım :D
  • Zamanın da biz de kararsız kaldık , Jetta - Focus - Golf arasın da , tercihimiz Focus'tan yana oldu , bi 10 sene satmam. Konforu , Yol tutuşu her şeyi ile mükemmel araç.
  • Golf
    1.2 TSI Comfortline+Sürüş Konfor Paketi+Tungseten Gri+Işık konfor paketide tam benim istediğim kombinasyon.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.