Şimdi Ara

Uyumlu Oda Termostatı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
543
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar evimize 5 6 ay içinde doğalgaz bağlattık ve ev 190 m2 fiyatlarımız biraz uçuk geliyor bunlar için tasarruf yapacak şeyleri araştırdım ve karşıma oda termostatı ve termostatik vanalar çıktı. Termostatik vanaları araştırdığımda çogu kişi danfross ra 2000 serisi alın demiş, 3 adet almayı planlıyorum ama ra'nın hangi modelini alayım 2990 vs. modelleri var aralarındaki fark nedir? Bide sıkıntı oda termostatın da herhalde kombiye uyumlu olması lazım diye okudum, bizim kombide buderus gb 012 acaba buna uyumlu oda termostatlarında yardımcı olabilir misiniz ?

• frisby3334 kullanıcısına yanıt
    resimdekinin aynısını almanız gerekir,(kafa+gövde) danfoss ra 2000 olarak geçer,gaz sensörlüdür,sıvı sensörlülere göre daha hızlı tepki gösterir ve malzeme kalitesi iyidir,kombiye yakın iyi ısınan peteklere ve mutfağa taktırmanızı öneririm
    petekler ile duvar arasında en az 15cm mesafe varsa resimdekini gibi yatay köşe alın
    buderus gb12 için bütçeniz varsa siemens rev24 öneririm.termostatik vanalardan daha uzak bir noktaya mont edin
    termostatik vanaların ayarı her zaman 1c aşağıda ayarlanacak,önce trv vanalar petekleri kısacak,en son oda termostatı kombiyi susturacak

Uyumlu Oda Termostatı ? Uyumlu Oda Termostatı ?

Türkiye'de RA2990 veya RA2940 bulabilirsiniz, aralarında ciddi bir fark yok istediğinizi alabilirsiniz. Uyumlu oda termostatı OTM-P'dir fakat memnun kalmayan çok sayıda arkadaşımız var, aşağıdaki linkten tartışma konusuna ulaşabilirsiniz.

http://forum.donanimhaber.com/m_45144945/tm.htm
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

resimdekinin aynısını almanız gerekir,(kafa+gövde) danfoss ra 2000 olarak geçer,gaz sensörlüdür,sıvı sensörlülere göre daha hızlı tepki gösterir ve malzeme kalitesi iyidir,kombiye yakın iyi ısınan peteklere ve mutfağa taktırmanızı öneririm
    petekler ile duvar arasında en az 15cm mesafe varsa resimdekini gibi yatay köşe alın
    buderus gb12 için bütçeniz varsa siemens rev24 öneririm.termostatik vanalardan daha uzak bir noktaya mont edin
    termostatik vanaların ayarı her zaman 1c aşağıda ayarlanacak,önce trv vanalar petekleri kısacak,en son oda termostatı kombiyi susturacak

Uyumlu Oda Termostatı ? Uyumlu Oda Termostatı ?

yardımlarınız için teşekkür ederim. zaten kombi oturma odasına yakın ve bizim mutfak ile oturma odası birleşik o odalar iyi ısınıyor orada 2 tane petek var onlara ve çocuk odasına takmayı planlıyorum. evin genelinde 7 petek + 1 havlupan var. 2 petek salonda ve pek sık kullanmadıgımız için pek açılmıyor.

vanayı bu şekilde alsam sıkıntı olur mu gözüme daha şık görünüyor da ?

Uyumlu Oda Termostatı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frisby3334 -- 25 Şubat 2015; 11:31:38 >

resimdeki termostatik vanayı ben taktırmıştım ve resmini çekmiştim. köşe tip tir, hiçbir sıkıntı olmaz
    kırmızı kutularda kod numaraları yazıyor kafa+gövde,aynısını almanız lazım (köşe tip)

Uyumlu Oda Termostatı ?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.