Şimdi Ara

Samsung ana vatanındaki 5G testlerinde 7.5 Gbps hıza ulaştı (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
83
Cevap
0
Favori
1.463
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: marduk

quote:

Orijinalden alıntı: XpressMusic34

Bir hız testi paylaşabilir misiniz?

Ornek test resmi asagida.
    Samsung ana vatanındaki 5G testlerinde 7.5 Gbps hıza ulaştı

Resim çok güzel
    Acaba biz ne zaman telefonda lte yazısını göreceğiz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bizde 3g zor çekiyor. Aptal aptal 1gb kotalarda cabası

• 4g gelse ne yazar. önce şu paketlerin büyümesi yani artması lazım. Ayrıca daha 3G bile yeterince yaygın değil 4G hayal şimdilik

• Vay arkadaş! Adamlar 5G'yi yapıyor biz hala 3G'deyiz.
  • Geçenlerde de 10 gigabit hıza ulaşmışlardı bir yerde.Bu hızlardan bahsetmek bile güzel bir şey.Adamlar bu hızlara ulaşıyorlar,5G ye geçiyorlar.Biz de daha 3G sağlam değil.Reklam yapacaklarıma biraz çalışsalar daha iyi olacak.

• sen önce HSDPA ne öğren sonra eleştir H 3G UMTS'den hızlıdır...
  • 5G hızında fişşek gibi internet çok yakında sadece 50 GB adil kullanım kotası eşliğinde Türkiye'de! hemen önkayıtlarınızı yaptırın!

• 3g falan o kadar pahalı ki kimse kullanmıyor ondan dolayı hızlı bizde de
  • En yüksek gördüğünüz hız ne kadar peki?
  • Biz daha 4g kullanamıyoruz

• quote:

En yüksek gördüğünüz hız ne kadar peki?

Yukaridaki resim suan elimdeki olculmus en fazla hiz diyebilirim. Hic test yapma geregi duymadigim icin simdilik bu sonuc en yuksek sonuc. Ilerleyen zamanlarda daha farkli sonuc elde edersem buraya eklerim.

• 4G gelse ne olacak koyarlar 1 gb kotayı pat 64Kbps
  • quote:

Orijinalden alıntı: marduk

quote:

En yüksek gördüğünüz hız ne kadar peki?

Yukaridaki resim suan elimdeki olculmus en fazla hiz diyebilirim. Hic test yapma geregi duymadigim icin simdilik bu sonuc en yuksek sonuc. Ilerleyen zamanlarda daha farkli sonuc elde edersem buraya eklerim.

https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=63914906&p=19#63914906

Burada bir ana konumuz var, bekleriz hocam..

• marduk M kullanıcısına yanıt
    Türkiye için dedim zaten, Güney Kore ayrı bir memleket. Biz ADSL'in ne olduğunu öğrenirken adamlar VDSL, fiber kullanıyorlardı. :)
    Şimdi Türkiye'nin yüz ölçümü neredeyse Güney Kore'nin yedi katı. Ülkedeki mobil operatörlerden sadece SK Telekom'un LTE destekli baz istasyonu sayısı 170 bin civarındaymış. Diğer operatörlerin daha azmış ama 300 binin üzerinde LTE destekli baz istasyonu var mı GK'de? VAR.
    Ancak Türkiye'ye baktığımızda 2G veya 3G destekleyen baz istasyonlarının sayısı bile 100 bin yok henüz. Yani arada en az üç katlık (4, 5, 6 belki) bir fark var ki, bu farkı oluşturan baz istasyonlarının teknolojileri bile aynı değil.
    Güney Kore bildiğim kadarıyla birkaç yıl önce 2G şebekesini kapatıp, bedava telefon vererek 2G kullanıcılarını 3G'ye geçirdi. Tam kapattımı bilmiyorum yine.
    Bir de SK Telekom Vikipedi'ye göre 850 ve 1800MHz frekanslarda üç banttan LTE hizmeti veriyor. 2G, HSPA ve WiMax bantları da ayrı... Bizde ise 900 ve 1800 bantları 2G ve 2100MHz de 3G için açık. LTE gelirse de 800'den gelecek deniyor ki, Kore gibi LTE-A hızları için 1800 ya da 2600MHz bantlarının da açılması gerek.
    Yani GK, yüz ölçümü, baz istasyonu sayısı, frekans bandı bakımından zengin durumda. Halkı da teknoloji vs. muhabbetine daha düşkün.
    Bizdeki operatörlerin yakın zamanda bu altyapıya ulaşabilmesi mümkün değil. Hem altyapı masrafından, hem de düşecek karlarından dolayı. Ha bizim halkımızın zaten LTE'ye ihtiyacı yok, HSPA her şeylerine yetiyor. :) Bizim operatörler o kadar istasyonu kuracak bile olsa kimse kurdurmaz radyasyon korkusundan. :D
    Güney Kore'deki sabit bağlantıların da hızını unutmamak gerek. Sabit bağlantı varken herkes mobil de kullanmıyor herhalde.

Bir de tarifenizin fiyatını da yazar mısınız?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sis651 -- 27 Şubat 2015; 15:55:28 >

• XpressMusic34, o ana konuyu gormustum. Ara sira bakiyorum tesekurler.

sis651, Turkiye icin soylediginin farkindayim.Bence bu ulkelerin yuzolcumunden cok dusunce yapisi ile alakali. Her sirket kar amacli ama bizimkiler bir baska. Her turlu milleti yolma derdinde. Keske devlet biraz zorlasa diyecegim ama al birini vur oburune. Neyse.....

G.Kore deki sabit hizlar harika. 25 $ a evinize 100m internet baglatiyorsunuz. Bunun icinde ev telefonu dahil. Ama emin ol buralarda herkes mobil. Insanlarin vakti cogunlukla iste ve disirida geciyor. Boyle olunca mobil internet vazgecilmez oluyor. Ben bile evdeki interneti sadece film indirmek icin kullaniyorum. Internet icin bilgisayari acmaya gerek duymuyorum. Oturdugum yerden telefonla hersy guzel.

Benim tarifem aylik 80$ a sinirsiz 4G internet, sinirsiz konusma, sinirsiz mesaj. Internet hizinda belli bir sure sonra dusme veya baska bir sorun yasamiyorsunuz. Bunun yaninda sirketin sundugu baska hizmetlerde var ama ben pek kullanmiyorum. Bunlardan ayri bircok farkli tarifede mevcut.

• Lanet olsun bulunduğum güzel ülkenin gerizekalı yöneticilerine

Malesef bizim insanımız hiçbirşey araştırmadan soruşturmadan hemen kabullenme eğiliminde. Ne dense inanıyor. Avrupanın en ucuz neti bizde dedinmi tamam. Başka birşey sormasına gerek kalmıyor. Dünya nerede biz neredeyiz hiç haberi yok. Daha önceden buda yoktu diyor. İnanılmaz ama böyle genel bir zihniyet var malesef.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Logic_Man -- 1 Mart 2015; 2:20:46 >
  • Biz daha 3g yi bile adam akıllı kullanamazken dünya 5g nin derdine düşmüş anasını satayım.

80$'a bizde alabileceğin en sınırsız İnternet, TTnet'in 16 Mbit tam sınırsızı, değil 3G. 3G olarak da eskiden Turkcell kurumsalda vardı sınırsız 1 Mbit. :)
    GK ayrı bir yer. Bir ara akıllı tv kullanımının ücretlendirilmesi ile ilgili dertleri vardı, aştılar herhalde. Her televizyon 100Mbit çekerse ne olacak bu şebeke meselesi. Bizde ise o hız koskoca mahalleye veriliyor. :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gülsem mi ağlasam mı bilemedim

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.