Şimdi Ara

DH Özel Röportaj: Qualcomm Türkiye, sektörü değerlendiriyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
414
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Qualcomm Türkiye, bugün düzenlediği toplantı ile CES 2015'te sunduğu çözümleri, firmanın ileriye dönük planlarını aktardı. Qualcomm Türkiye Ülke Müdürü Barış Ruacan ile sektörü ve Mobil Dünya Kongresi ile ilgili fikirlerini konuştuk.

• Exynos 7420 hakkında ne düşünüyor acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: Batumatu

Exynos 7420 hakkında ne düşünüyor acaba?

Sorulmayacaklar listesinde ilk siradadir...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Exynos 7420, bu adamlara kral çıplak diyecektir umarım.

• Qualcomm'un SoC kısmında iddiası, egosu batırıyor kendisini. Baseband tarafına ekran teknolojilerine, pil tasarufu düşüncelerine bakıyorum adamlar yenilikçi ama o "kendi mimarimiizz" diyen politika 2 yıl boyunca CPU konusunda Android dünyasının yerinde saymasına neden oldu. Apple olmasa, ardından Exynos olmasa telefonlar hala soba gibi yanacaktı. Neyse ki bu süre 1 yılda aşıldı. çeşitli yongaları kendileri yapıp işin performans kısmını bıraksalar çok daha iyi.

• Amcayi kahvehaneden tutup zorla getirmisler, insan bir kravat takar, yakayi falan düzeltir. Ciddiyet yerle yeksan...

• Qualcomm'a biri bu yıl milleti dudukleyemeyecegini anlatsın, Xiaomi bile Meizu gibi gider Samsungtan alır

• Spiker siz siz diye hitap ediyor,adam sen diye cevap veriyor,bu ne terbiyesizlik,ukala dümbeleği!

• Konudaki 3 5 yorumu okudum ve izlemekten vazgeçtim. Şu röportaj videolarınız hiç izlemeye değmiyor, hele bazı geçmiş videolarınızda satmaya çalıştığı kendi firmasının ürününün özeliklerinden bile haberi olmayan insanlar çıkarmıştınız. Her firma veya her kişi ile röportaj yapmanız gerekmiyor, önce bir röportaj yapacağınız kişiyi ölçün biçin, mevkisine uygun mu, çalıştığı sektörü biliyor mu diye. Türkiye de yeterli koşulları sağlamadan bir şekilde o konumlara gelen çok. Haliyle o tarz insanları dinlemek kimseye bir şey katmayacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eXaline -- 25 Şubat 2015; 15:50:06 >
  • Dediğinizin çoğuna katılıyorum,dediğiniz gibi Qualcomm Ülke Müdürü olacak kişi 8-9 dakikalık röpörtajda hiç birşey söylemedi,politikacı gibi konuştu,vakit öldürdü,bir de üstüne adaptan edepten haberi yok.Ama burada suçu Donanım Haber'de görmüyorum,Qualcomm'a soruları ülkedeki en yetkili kişiye soruyorlar,o da çıkaçıka bu çıktı,Donanım Haber napsın :)

• quote:

Orijinalden alıntı: darkdiva

Exynos 7420, bu adamlara kral çıplak diyecektir umarım.

Exynos'la ilgili bence en büyük sıkıntı Samsung'un standart hale getirememesi.

Bu normal kullanıcılar için sorun olmaz. Ancak iş Custom Rom kullanımına gelince en fazla seçenek Qualcomm işlemcilerde görünüyor.

XDA'e bakınca bile fark oldukça belli ediyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pulstar

quote:

Bu normal kullanıcılar için sorun olmaz. Ancak iş Custom Rom kullanımına gelince en fazla seçenek Qualcomm işlemcilerde görünüyor.

O yönden bakınca öyle tabii fakat benim gibi ROM işiyle uğraşmayanlar için Qualcomm'un bu avantajı ortadan kalkıyor :)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Pulstar

quote:

O yönden bakınca öyle tabii fakat benim gibi ROM işiyle uğraşmayanlar için Qualcomm'un bu avantajı ortadan kalkıyor :)

Evet, bunu demek istedim hocam.

Ha, ben her sene telefonumu yeniliyorum diyen için Custom Rom kullanıp kullanmaması fark etmez. Ancak bunun haricindekiler için 1,5 sene sonra güncelleme desteği bitince Custom Rom kullanımı kaçınılmaz olabiliyor. Ben sırf bu nedenle Samsung Galaxy Note 3 yerine LG G2 tercih etmiştim. Elbette Nexus ve Samsung cihazlar kadar hiçbirinde Custom Rom desteği yok. G2'de kullanılabilir Custom Rom sayısı oldukça az ve Stock tabanlı Custom Rom'lar olduğu için gayet stabiller. Ancak bugün yarın LG desteği bitirip AOSP tabanlı Custom Rom'lara geçince iş değişecek.

Bu nedenle Samsung'un Exynos'u mutlaka global yapması gerekiyor. Yoksa, şu ülkelere Exynos, şu ülkelere de Snapdragon derse bize Exynos geleceğinden yine olmaz.

Ha, işin doğrusu oyuncu olmayan biri için Qualcomm'un Snapdragon 8xx versiyonlarının (ekran en fazla Full HD olmak kaydıyla) gayet yeterli olduğunu düşünüyorum.

Zaten cep telefonlarında donanım farkı ve ihtiyacı en fazla oyun ve kamerada ortaya çıkıyor. Bunun haricindeki hemen hemen tüm uygulamalar için düzgün bir yazılım optimizasyonuyla ve en fazla HD ekran olmak kaydıyla Snapdragon 4xx işlemciler yeterli oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pulstar -- 26 Şubat 2015; 17:34:40 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.