Şimdi Ara

Gizli Klasör-Autorun.inf ve Sürücü açılmama, birlikte aç Sorunları için Çözüm (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
970
Cevap
22
Favori
865.867
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: boldshark

Bir üst mesajda bahsettiğim kayıt defterindeki System klasörü bulunmadığı için kendim oluşturdum.

System klasörü içinde olması gereken değerler için de bir reg dosyası oluşturdum ancak, çift tıklama yöntemiyle de, kayıt defterindeki ilgili dizine sürükleme yöntemiyle de kabul ettiremedim. Öyle olunca da, aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi gerekli değerleri tek tek elle girdim ama sonuç değişmedi; sorun devam ediyor malesef

Format atmaktan sıkıldım artık...Bu işi formatsız halledebileceğim bir yöntem bilen var mı?...veya tecrübeli bir arkadaş, bir üstteki mesajda bahsettiğim kayıt defteri dizininden reg dosyası oluşturup rapid vb. bir upload sitesine yükleme yapabilir mi?

Sil.bat ta bellei başlı komutlar vardır. Onun haricinde herhangi bir uygulamayı ya da sistem dosyasını silmesi mümkün değil. Görev yöneticisindeki ayar değşikliğine büyük ihtimal virüs ler neden olmuştır..Görev yöneticisi için şu komutu çalıştıra yazın:

REG add HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System /v DisableTaskMgr /t REG_DWORD /d 0 /f

Olmazsa sistem geri yükleme noktalarını kullanın.. Görev yöneticisi dışında başka bir sorun var mı?

Bittorrent.exe için de

• quote:

Orjinalden alıntı: ugur_kupel

250 gb WD harici harddisk aldm kullanamıyorum usb ye taktığım an sağalttan uyarı geliyo ve chkdsk yi çalıştırın birşey bozuk diyor işte aynı olaylar bendede oluyor gizli dosyalar gözükmüyor 4 sayfada yazan herşeyi yaptım nod32 kaspersky yükledim sil.bat yükledim oda işe yaramadı harici harddiskin içine bazen giriyorum bazen giremiyorum girsem bile zaten şuana kadar gizli dosyaları göremedim off off yanmışım ben

başlat/çalıştır/cmd yazın.. ve açılacak dos penceresine chkdsk/r x: yazın (buradaki x i siz harici hddnizin harfini yazın..) entere basarak chkdsk hizmetini çalıştırarak harici hdd niz üzerindeki bozuk alanları düzeltebilirsiniz..

Gizli dosyaların görünür hale getirmek için araçlar/klasör seçeneklerini kullandınız mı?

• quote:

Orjinalden alıntı: dejaay

quote:

250 gb WD harici harddisk aldm kullanamıyorum usb ye taktığım an sağalttan uyarı geliyo ve chkdsk yi çalıştırın birşey bozuk diyor işte aynı olaylar bendede oluyor gizli dosyalar gözükmüyor 4 sayfada yazan herşeyi yaptım nod32 kaspersky yükledim sil.bat yükledim oda işe yaramadı harici harddiskin içine bazen giriyorum bazen giremiyorum girsem bile zaten şuana kadar gizli dosyaları göremedim off off yanmışım ben

başlat/çalıştır/cmd yazın.. ve açılacak dos penceresine chkdsk/r x: yazın (buradaki x i siz harici hddnizin harfini yazın..) entere basarak chkdsk hizmetini çalıştırarak harici hdd niz üzerindeki bozuk alanları düzeltebilirsiniz..

Gizli dosyaların görünür hale getirmek için araçlar/klasör seçeneklerini kullandınız mı?

kullandım malesef işin komik tarafı benim masaüstündeki dosyamda gizli idi malesef ona bile giremiyorum :D bide
    250gb wd hariciyi sağlam bir virüsprogramı olan bilgisayara bağlasam bir şey olurmu ? içinde ne varsa usb ye taktığımda gizli dosyalar kayboluyor araçlarda bir çözüm değil formatta atamıyorum harici harddiske içinde dolu şey var çok kötü yaa böyle virüs görmedim valla kim yaptıysa aya kulaklarını çınlattım :) evde iki bilgisayar var ikiside pert oldu ayrıca kardeşimin laptop var ona bağlasammı bağlamasammı tereddütteyim son çare laptopa her programı kurup usb den harici hd yi takmak onada birşey olursa hepsine format, hepsine format atarsamda daha hayatım boyunca bilgisayara otrmam harici hdnin içinde tüm müziklerim programlarım resimlerim gider format atarsam kırılma noktası burası olsa gerek...

• quote:

quote:

quote:

kullandım malesef işin komik tarafı benim masaüstündeki dosyamda gizli idi malesef ona bile giremiyorum :D bide
    250gb wd hariciyi sağlam bir virüsprogramı olan bilgisayara bağlasam bir şey olurmu ? içinde ne varsa usb ye taktığımda gizli dosyalar kayboluyor araçlarda bir çözüm değil formatta atamıyorum harici harddiske içinde dolu şey var çok kötü yaa böyle virüs görmedim valla kim yaptıysa aya kulaklarını çınlattım :) evde iki bilgisayar var ikiside pert oldu ayrıca kardeşimin laptop var ona bağlasammı bağlamasammı tereddütteyim son çare laptopa her programı kurup usb den harici hd yi takmak onada birşey olursa hepsine format, hepsine format atarsamda daha hayatım boyunca bilgisayara otrmam harici hdnin içinde tüm müziklerim programlarım resimlerim gider format atarsam kırılma noktası burası olsa gerek...

Virüs programınız nedir bilmiyorum ama ben size bir de aşağıdaki programlarla bilgisayarlarınızı ve flash belleklerinizi taramanızı öneriyorum..

SuperAntiSpyware 3.7.1018
    http://www.filehippo.com/download_superantispyware

NOD32TR
    http://www.nod32.com.tr/download/bireysel.asp

Gizli dosylar için de şu işlemi uygulayınız:
    Başlat - Çalıştır - Regedit
    Şu Dizine Git;
    HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Explorer \ Advenced
    Anahtarına gel ve sağ tarafta ;
    "Hidden" , "ShowSuperHidden" ve "SuperHidden" DWORD larının değerlerini 1 yap.
    Eğer ShowSuperHidden veya SuperHidden yoksa Sap tarafta boşluğa Sağ Tıkla, Yeni - Dword Değeri de.

Hangisi yoksa (ShowSuperHidden, SuperHidden) onun adını ver ve değerlerini 1 yapıp, oturumu yeniden başlat

Gizli Klasör-Autorun.inf ve Sürücü açılmama, birlikte aç Sorunları için Çözüm

• regeditte senin söylediklerinin hepsi var fakat 1 yapmama rağmem sonra otomatik 0 oluyorlar
  • quote:

regeditte senin söylediklerinin hepsi var fakat 1 yapmama rağmem sonra otomatik 0 oluyorlar

Sistem geri yükleme noktalarını kapatarak bir de spy ve trojen taraması yapınız. Sonra tekrardan regedit yöntemini deneyiniz..

SuperAntiSpyware
    http://www.superantispyware.com/download.html

• quote:

quote:

regeditte senin söylediklerinin hepsi var fakat 1 yapmama rağmem sonra otomatik 0 oluyorlar

Sistem geri yükleme noktalarını kapatarak bir de spy ve trojen taraması yapınız. Sonra tekrardan regedit yöntemini deneyiniz..

SuperAntiSpyware
    http://www.superantispyware.com/download.html

çok teşekkürler bu sefer oldu fakat klasör seçeneklerinde ne gösterde tik var nede göstermede ama gizli dosyalar sayenizde gözüküyor bu bir sorun olduğu anlamına gelebilirmi harici diskten autorn.inf windows system 32 den kavo.exe felan birkaç virüs sildim acaba daha varmıdır şuan spyware ve nod 32 birşey bulamıyor inşallah virüs yoktur daha... tekrar ilginiz için teşekkürler

• quote:

çok teşekkürler bu sefer oldu fakat klasör seçeneklerinde ne gösterde tik var nede göstermede ama gizli dosyalar sayenizde gözüküyor bu bir sorun olduğu anlamına gelebilirmi harici diskten autorn.inf windows system 32 den kavo.exe felan birkaç virüs sildim acaba daha varmıdır şuan spyware ve nod 32 birşey bulamıyor inşallah virüs yoktur daha... tekrar ilginiz için teşekkürler

Evet o şekil oluyormuş. Burada amaç gizli dosyaları göstermekti. Virüsler büyük ihtimal silinmiştir. Daha sonra XP cd nizle bi de onarım yapsanız güzel olur..
  • harika olmuş, tarama yapmaya üşenmiştim 600 gb hardiskk kurtuldum bittorentten A.razı olsn.
  • arkadaşlar sil.bat ile tarattım ama bittorrent exe yi bulamadı.
    nod32 ile müdahale ettim.
    birde avast olan pc den çok rahat giriyo bu meret.ve sadece usb den bulaşıyo bana.çalıştığım işyerinde hemen hemen tüm pclerde mevcut.benim pc hariç
  • uzun süredir başkasında olan dizüstünü aldığımda;

d:, sanki bir kablosus ağa bağlı olduğunu gösteren, üzerinde dalga işaretlerinin olduğu bir simge ile gösteriliyordu. bunu düzeltmek için nette biraz araştırdım ve tavsiye üzerine autorun.exe'yi sildim.

d: simgesi düzeldi fakat bu sefer, çift tıkla "seach results" penceresi açılmaya başladı.

sonra bu başlıkta, forumda, bittorent ile ilgili (sorunun kaynağı bu olabileceği düşüncesiyle) HER ŞEYİ yaptım. "search results" düzelmedi.

şimdi, sanırım benim autorun.exe yi tekrar yüklemem gerekiyor ki, C: ve D: normal açılsın (sorunumun ilk baştaki çözümü sanırım bu değildi). bende bittorent ya da türevi bir virüs yok.

bunu nasıl yapabilirim, bunu yaparsam düzelir mi???

yardımcı olacaklara teşekkürler
  • süpersin denedim oldu otomatik kullan seçeneği çıktı çok teşekkürler süpersiniz !
  • Cok tsk ederim gercekten hemen oldu
    uzun yollara gerek kalmadı tsk tsk tsk
  • benim sorunumda yerel disk cye girince bilgisayar o pencereyi kaptıp masa üstüne dönüyor bu benim derdime care olurmu bu dosya
  • quote:

Orjinalden alıntı: turanturbay

benim sorunumda yerel disk cye girince bilgisayar o pencereyi kaptıp masa üstüne dönüyor bu benim derdime care olurmu bu dosya

Büyük ihtimal olur. Olmazsa bu programları deneyiniz..
    SuperAntiSpyware 3.7.1018
    http://www.filehippo.com/download_superantispyware

NOD32TR

http://www.nod32.com.tr/download/bireysel.asp

• super anti spy dosyasını indirdim ama bilgisayar kurmuyor programı cıkan ilk pencere next i tıkladığımda oda kapanıyo yerel disk c gibi ha bu arada en bastakidosyada bi işe yramadı nod 32 3,0 finalvesiyonu yüklü oda bişey bulamıyo sinir oldum artık formattan basak çözüm yok herhalde
  • quote:

super anti spy dosyasını indirdim ama bilgisayar kurmuyor programı cıkan ilk pencere next i tıkladığımda oda kapanıyo yerel disk c gibi ha bu arada en bastakidosyada bi işe yramadı nod 32 3,0 finalvesiyonu yüklü oda bişey bulamıyo sinir oldum artık formattan basak çözüm yok herhalde

Superanti spy ı bilgisayarınızı güvenli kipde açtıktan sonra kurmaya çalışınız. NOD32 ilede taramalarınızı güvenli kipde yapınız (güvenli kipe girmek için bilgisayarınızı yeniden başlatın ve açılış esnasında F8 e basılı tutun ve çıkan menüden güvenli kipi seçiniz)
  • bilgisayar güvenli kipte baslamıyor mmaslesef masa üstü acılır acılmaz güvenli kipte reset atıyo bilgisayar
  • quote:

bilgisayar güvenli kipte baslamıyor mmaslesef masa üstü acılır acılmaz güvenli kipte reset atıyo bilgisayar

Bir de hijackthisi deneyiniz.
    HijackThis
    http://forum.donanimhaber.com/m_13619446/tm.htm

Hem superantispyı hem de hijackthis'i kurmadan önce görev yöneticisinin işlemler sekmesinde tanımadığını,şüphelendiğiniz uygulamaları kapatınız..
  • quote:

super anti spy dosyasını indirdim ama bilgisayar kurmuyor programı cıkan ilk pencere next i tıkladığımda oda kapanıyo yerel disk c gibi ha bu arada en bastakidosyada bi işe yramadı nod 32 3,0 finalvesiyonu yüklü oda bişey bulamıyo sinir oldum artık formattan basak çözüm yok herhalde

Bazı virüsler çok bilinen virüs programlarını aktif ettiğimiz anda ya programı yada blgisayarı kapatıyor. böyle bir orun olabilir.
    Bazen görev yöneticisinden explorer.exe haric kullanıcı adının geçtiği tüm uygulamaları sonlandırmak ve sonra antivirüsü çalıştırıp taramak reset atmasına çözüm olabilir.
    Ancak HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon]
    "userinit"= C:\WINDOWS\system32\userinit.exe, xxxxx şeklinde görülür.
    orjinali ise C:\WINDOWS\system32\userinit.exe olmalı xxx geçen yere kendisini atmışsa shell arayüzünde oldugu için sonlandırmak ve kurtulmak çokdaha zor olacaktır.

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.