Şimdi Ara

HD uydu alıcı tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
3
Favori
3.185
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar digiturk'ten bana kalan HD dt 9102 HD uydu alıcısını kullanarak Türksat yayınlarını izliyorum.

Türksat 4a'dan önce TRT HD, TRT 1 HD gibi Kanalları izliyordum. Bu güncelleme sonrası bazı sorunlar yaşamaya başladım.

Daha önce izledim aşağıdaki kanalların HD versiyonlarını izleyemez oldum.
    - Trt 1 ve TRT HD Kanalları
    - semerkand HD
    - cnn türk HD

Ayrıca malum güncelleme yapıldıktan sonra kanal d ve grubundaki kanalların HD versiyonunu izleyemedim.

HD uydu alıcıdan memnunum aslında, Kanal geçişleri son derece hızlı, Menüsü sade ve kullanışlı..

Ama yukarıda bahsettiğim sorunlar ve maçlarda şifre girmesi nedeniyle yeni bir HD uydu alıcısı almaya karar verdim.

Aradığım özellikler kısaca A spor HD, TRT HD, NTV Spor gibi kanalların verdiği maçları izlemek,

Ve hızlı kanal geçişi sade ve kullanışlı menü..

Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

NOT : 300-400 liralık içinde Android vs olan şeyler ihtiyacımdan fazlasını verir. Evimde Apple tv kullanıyorum zaten.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• aynen.. bende takipteyim bu konuyu....hd uydu tavsiyeleri bekleniyor,bende buna benzer bir konu açmış bulunmaktayım.. 180-200 tl civarında işinize yarayabilecek neta 6400 size göre aslında..hem kaliteli hemde istemediğiniz gereksiz özelliklerden arınmış..
  • Bende mayıs ayında digiturk ü iptal edeceğim. Hd uydu için yoğun olarak araştırma içerisindeyim son dönemlerde. Ekstra gelişmeleri paylaşırız.

• atlanta hd box diamond aldım,, soru gelirse yanıtlarım. İyi akşamlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: canymclay

atlanta hd box diamond aldım,, soru gelirse yanıtlarım. İyi akşamlar

Cohaz modullu mu kanal gecisi nasil goruntu kalitesi iyi mi

• quote:

Orijinalden alıntı: mutalvarol

quote:

Orijinalden alıntı: canymclay

atlanta hd box diamond aldım,, soru gelirse yanıtlarım. İyi akşamlar

Cohaz modullu mu kanal gecisi nasil goruntu kalitesi iyi mi

diamond modelınde modul gırısı yoktur
    t tuslu modelde modul gırısı vardı suan uretılmıyor
    yerıne sılvermax premıum tercıh edılebılır
    goruntu dıamond modelınde bir tık daha ıyıdır

http://www.sanalpazar.com/Silvermax-Premium-Hd-Uydu-Alici-hdmi-Kablo-Hediye__isp13266324

• mutalvarol M kullanıcısına yanıt
    Cihazda smart kart girişi var ama modül ile aynı anlama mı geliyor bilmiyorum, fatih bey yok demişse doğrudur bu işin içinde olan birisi.. Kanal geçişleri idare eder, 1 sn civarında diyebilirim, ama önce ses geliyor görüntü biraz daha geç geliyor kanal geçişlerinde. pek beğendiğimi söyleyemem açıkcası cihazı, goldmaster 72000 serisi sd uydu alıcımın SD kanalları son derece başarılıymış bu cihaza bakınca.. goldmasterı söküp atlantayı takınca tv nin parlaklık ve keskinlik ayarlarını baya bi artırmak zorunda kaldım ki buda tv yi pc ye bağlayınca yeniden renk ayar değişikliği yapmamı gerektiriyor,ayrıca panel ömrünüde olumsuz yönde etkileyeceğini düşünüyorum. Çok büyük beklentilerle almamıştım zaten ama yinede az olan beklentimi dahi özellikle SD kanallarda karşılamadı diyebilirm. Diğer özelliklerini daha yeni keşfetmeye başladığım için yorum yapmıyorum..
  • Az önce internetten sipariş ettim hd uydumu. nextstar minix hd black + plus aldım. hayırlısı bakalım.
  • Şu ana kadar, kafamda net bir model belirlenemedi.. Kimisi bir model öneriyor bakıyorsun.. İlla bir problemi var.. Next Pandora vardı baktım onun da fiyatı yüksek ki çok yüksek fiyat mantıksız ona vereceğim paraya 3 sene Digiturk / D-Smart izlerim.

• quote:

Orijinalden alıntı: nicolasanelka39

Şu ana kadar, kafamda net bir model belirlenemedi.. Kimisi bir model öneriyor bakıyorsun.. İlla bir problemi var.. Next Pandora vardı baktım onun da fiyatı yüksek ki çok yüksek fiyat mantıksız ona vereceğim paraya 3 sene Digiturk / D-Smart izlerim.

Bi ikk cihaz aldim.elimde kaldi oyle goldmaster yazilim destegi yok cihazi gonderdim.servise ayni sekilde bana gonderiyor kafamda gigablue hd800 var cihazda hersey var iste pahali dandik.cihaz aliyon elinde kaliyor ayni parayla dsmart digiturku izlerim diyon digiurke dsmarta forumda bakiyoruz milet yakasini silkeliyor herkes forumda mmc hd satis var onlara danis sana butcene uygun cihazlari soylerler birazda sans isi bizim arkadas 11 cihaz aldi hepsi sorunlj cikti gozumle gordum hepsi sorunlu

• nicolasanelka39 kullanıcısına yanıt
    Kardeşim bahsettiğin özellikleri dikkatle okudum ve Grundig DSR 8200 modelinin, yazdığın özellikleri birebir karşıladığını düşünüyorum. Menüsü sade ve kullanışlı, maçlar için biss key çok kolay giriliyor, kanal geçişleri üzmez ve tuneri iyi. Çıkmayan kanalları ekstra bir anten problemin yoksa bulursun. 128 liraya n11 den bulabilirsin. Kendi konusunda detaylı bir inceleme yaptım. Orayı dikkatli oku. Görüntü kalitesi biraz göreceli bir kavram. Beğenen de var, beğenmeyen de.

• quote:

Orijinalden alıntı: fetih51

Kardeşim bahsettiğin özellikleri dikkatle okudum ve Grundig DSR 8200 modelinin, yazdığın özellikleri birebir karşıladığını düşünüyorum. Menüsü sade ve kullanışlı, maçlar için biss key çok kolay giriliyor, kanal geçişleri üzmez ve tuneri iyi. Çıkmayan kanalları ekstra bir anten problemin yoksa bulursun. 128 liraya n11 den bulabilirsin. Kendi konusunda detaylı bir inceleme yaptım. Orayı dikkatli oku. Görüntü kalitesi biraz göreceli bir kavram. Beğenen de var, beğenmeyen de.

Teşekkür ederim hocam hemen bakayım.

• quote:

Orijinalden alıntı: mutalvarol

quote:

Orijinalden alıntı: nicolasanelka39

Şu ana kadar, kafamda net bir model belirlenemedi.. Kimisi bir model öneriyor bakıyorsun.. İlla bir problemi var.. Next Pandora vardı baktım onun da fiyatı yüksek ki çok yüksek fiyat mantıksız ona vereceğim paraya 3 sene Digiturk / D-Smart izlerim.

Bi ikk cihaz aldim.elimde kaldi oyle goldmaster yazilim destegi yok cihazi gonderdim.servise ayni sekilde bana gonderiyor kafamda gigablue hd800 var cihazda hersey var iste pahali dandik.cihaz aliyon elinde kaliyor ayni parayla dsmart digiturku izlerim diyon digiurke dsmarta forumda bakiyoruz milet yakasini silkeliyor herkes forumda mmc hd satis var onlara danis sana butcene uygun cihazlari soylerler birazda sans isi bizim arkadas 11 cihaz aldi hepsi sorunlj cikti gozumle gordum hepsi sorunlu

Kardeşim haklısın esasen teknoloji şans işi ben iki yıl digiturk kullandım bir sorun yaşamadım yayın politikası gereği iptal ettim.

• Merhaba arkadaşlar, bende led tv'um için uydu alıcısı tavsiyelerinizi bekliyorum.
    Forumda araştırma yaptım sanırım neta, sunny ya da next amigo 3 lüsünden birini alacağım ama hem bunlar içinde karar veremedim hem de tabii ki başka öneriniz olursa göz önünde bulunduracağım.
    Tabii ki herkes görüntü kalitesi iyi olanı almak ister onun için tavsiye alıyoruz ama bunun yanında en önemli nokta biss keylerde sıkıntı yaşatmayacak bir marka olması.
    Apartmanda oturuyorum direk kabloyla bağlayacağım. Ne diyorsunuz?
  • Bir arkadaşım 2011'de LG Led Tv aldı dahili HD uydu alıcı var hiç sorun yaşamıyor. NETA 6400, Grundig 8200 gibi cihazlar kafama yattı ama ilgili başlıklarda çok iyi yorumlar yok. Merak ediyorum digiturk'un bana 2010 yılında verdiği HD uydu alıcısından bir tık yukarda cihaz yok mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: Dr. Sousuke

Merhaba arkadaşlar, bende led tv'um için uydu alıcısı tavsiyelerinizi bekliyorum.
    Forumda araştırma yaptım sanırım neta, sunny ya da next amigo 3 lüsünden birini alacağım ama hem bunlar içinde karar veremedim hem de tabii ki başka öneriniz olursa göz önünde bulunduracağım.
    Tabii ki herkes görüntü kalitesi iyi olanı almak ister onun için tavsiye alıyoruz ama bunun yanında en önemli nokta biss keylerde sıkıntı yaşatmayacak bir marka olması.
    Apartmanda oturuyorum direk kabloyla bağlayacağım. Ne diyorsunuz?

Bence neta 6400 merkezi sistem için uygun olmayabilir( burda yazılan yorumlara bakarak diyorum, tuner kalitesi yeerli değilmiş) .. Ben 1 hafta önce atlanta hd diamond aldım ve bu cihazla ilgili sitenin farklı forumlarında birkaç yorum ve değerlendirme yaptım, onları bir oku istersen..100 tl ye çok cihaz vardı ama ben almışken birazcık daha iyisi olsun diye 7-8 gün boyunca birton yorum ve tavsiye okudum,150-200 tl vereyim bir kere vereyim dedim ancak atlantadan çokta memnun kaldım diyemem özellikle sd kanal kalitesinden. Bu markanın bir iyi yanı, bazı kullanıcı ayarlarının hazır yapılmış olarak gelmesi. mesela favori kanallar ve biss keyler hazır girilmişti satın aldığımda... birazda şans işi gibi geldi bu receiver meselesi, bol şanslar arkadaşım :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.