Şimdi Ara

Heco victa prime 702 siparişi verilmiştir... Tüm deneyimleri paylaşıyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
2.418
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar uzun arayışlar sonunda tümyabancı site forumları dahil bu sayede yabancı dilim gelişti :)
    Heco da karar kıldım
    Tüm deneyimi burdan paylaşıyor olacagım
    Sürekli heco soru işaretini karşılaştırmasını bir nebze yardımlarınızla çözersek ileride alıcak arkadaşlarada yardımcı olabiliriz
    Bu terci döneminde yardımlarından dolayı aydın bey e delerium a ve ürünü satın aldıgım telefonda çıldırtmaya çalıştıgım Orhan beye çok teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• erkanatakan35 E kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun,keyifli dinletiler....

• Hayırlı olsun. İnşallah memnun kalırsınız...

• hayırlı olsun keyifli dinletiler
  • İyi günlerde kullanın hayırlı olsun
  • Çok teşekkürler merakla bekliyorum :)

• Umarım ben de Orhan Bey'le tanışır ve onu çıldırtırım en kısa zamanda :)

Şaka bir yana izlenimlerini bekliyoruz

• hayırlı olsun. bende kullanıyorum çok memnunum. forumda heco hoparlör kullananlar diye bir sayfa var. oradan paylaşırsan konu fazla dağılmasın ben tüm bilgi ve fotoğrafları paylaştım.

heco hoparlör kullananlar
  • Hayırlı olsun üstad bende bir çift kule alma arefesindeyim ancak magnat quantum ile heco music style arasında takıldım kaldım
  • hayırlı olsun. darısı başıma:)
  • Arkadaşlar ürünü aldım kurdum
    İlk zamanki korkum hacimsel anlamda çok büyük ve kaba durma ihtimaliydi fakat düşündügünmden daha şık durdu
    Gelir gelmez apple tv den birkaç jazz müzik film fragmanı ve çeşitli tarzda müzikler dinledim
    Özellikle düşük ses seviyesinde netlik ve anlaşılabilirlik çok anlamlı
    Film sahnelerinde ise o kadar doyurucu bir bass efekti alıyorsunuz ki tahmininizden çok daha yüksek inanın extra bass olmasa gerek duymazsınız
    Tabi bu yazdımlarım çok göreceli kavramlar
    O yüzden bir kaç jaz müzik le dinleme yaptım
    Jazz müzikteki tiz ses seviyesi ve derinlik çok çok başarılı
    Daha önceden jamo kullanan biri olarak Heco 702 gerçekten bir kaç gömlek üstü
    Bu arada heco ları alma sürecinde
    Klipsch rf 2 52-62-82 dali zensor 7 ikon 6 polk 440 dinleme şansım oldu
    Bunların arasında inanın tek aklımı karıştıran klipsch 82 oldu fakat o da bütçesel anlamda çok zorluyan bir ürün olucaktı

Sonuç olarak :)

Bu bütçeye alınacak bence alternatifsiz bir ürün bu.
    Sırada center ve surroundlar var
    Orhan bey in destek ve yardımları her konuda mükemmeldi
    Herkese iyi forumlar dilerim
    Özellikle denenmesini istediginiz bir müzik yada film olursa deneyip videoya çekerim
    Aklınızda azda olsa fikir oluşturabilir belki
    Saygılar. Sevgiler selamlar

• Hayırlı olsun hocam. Siyah rengini aldınız sanırım. Diğer rengini bir bulsam ben de alacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZvAnA -- 24 Şubat 2015; 23:12:14 >
  • Orhan beye sorun hocam belki vardır

• Renk olarak sadece siyah var benimde kahve rengi çok hoşuma gidiyor daha kibar ve şık duruyor

• umarım bulursunuz hocam

• Victa kullanıcılarına bir kaç küçük tavsiye vereyim; mutlaka alabildikleri en iyi kabloları alsınlar (hama,vivanco,prolink gibi çamaşır ipi olabilecek ürünlerden kaçının), standart olarak ürünün üstünde gelen bi-wire linklerini kaliteli olanlar ile değiştirsinler, mutlaka spike ile kullansınlar, mümkünse altına uygun bir granit kestirsinler ve hoparlörleri yan ve arka duvarlardan açabildikleri kadar açsınlar.. Toe-in yapıp hoparlörleri dinleti yapılan noktaya doğru hafif açı vererek kullanmak sahneyi daha kolay yakalamak adına önemlidir çünkü bu bir ingiliz hoparlörü değil sahne oluşumuna katkı için toe-in gerekli.. Bunları uygularsanız Victa Prime'larınız daha tatminkar bir performans verecektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: atalayalper

Victa kullanıcılarına bir kaç küçük tavsiye vereyim; mutlaka alabildikleri en iyi kabloları alsınlar (hama,vivanco,prolink gibi çamaşır ipi olabilecek ürünlerden kaçının), standart olarak ürünün üstünde gelen bi-wire linklerini kaliteli olanlar ile değiştirsinler, mutlaka spike ile kullansınlar, mümkünse altına uygun bir granit kestirsinler ve hoparlörleri yan ve arka duvarlardan açabildikleri kadar açsınlar.. Toe-in yapıp hoparlörleri dinleti yapılan noktaya doğru hafif açı vererek kullanmak sahneyi daha kolay yakalamak adına önemlidir çünkü bu bir ingiliz hoparlörü değil sahne oluşumuna katkı için toe-in gerekli.. Bunları uygularsanız Victa Prime'larınız daha tatminkar bir performans verecektir.

Merhaba Atalay Bey,

Öncelikle yazılarınızı okuyorum, yararlı bilgiler veriyorsunuz, bunun için teşekkür ederiz. Evdeki sistemimi yeniledim mevcut speakerları kullanmaya devam edip sadece önlere iki tane kule tipi eklemeyi düşünüyorum, şimdiye kadar baktıklarım arasında en çok Dali İkon Mk7 leri beğendim ama fiyatları biraz yüksek (bir tane indirimli olarak mediamrktte var ama 1 yıldır falan teşhir, baya eskimiş görünüyordu, bilemiyorum alınır mı?) mk6 lara baktım o kdr canlı çalmıyordu. Klipsch rf 82 ve 62 lere baktım gayet iiydi ama ikonları dinyelince soğudum. Dali Lektor 8 dinledim basstan başka bir şey duyamadım. Zensor serisini hiç beğenmedim. Jbl Studio lara baktım, Yamaha 777 ye baktım beğenmedim. Önlere iki adet kaliteli hoparlör düşünüyorum ne tavsiye edersiniz acaba? Bir de ikinci el alınır mı? Bu arada amfim Onkyo 636. Şuan 5 adet Pure Acustics Supernova hoparlör ile kullanıyorum:)Pure acusticslerin kulelerini suround olarak kullanmaya devam edeceğim ve surroundlarını da yukaır asmayı düşünüyorum Atmos için ama ondan da emin değilim. Atmos için yukarı takılacak 2 hoparlörün illaki atmos enabled mı olması gerek veya in celling hoparlörlerden mi olmalı, normal hoparlör yukarı takılabiliyor mu bilmiyorum. Bu konularda bilginiz varsa yardımcı olabilir misiniz acaba? Peşinen teşekkürlerimle...

• Normal hoparlörlerin bu şekilde kullanılmaları çok zor.. Bu şekilde kullanılabilirler mi evet ama çok eğreti olur bu şekilde de.. O yüzden en güzeli bu iş için üretilmiş hoparlörlerden alıp kullanmanız en doğru çözüm olur. Tavan müsaitse in-ceiling değilse de yine bu iş için üretilmiş upward firing hoparlörler alıp sesin yansımasını sağlayabilirsiniz ki mantıken aynı etkiyi veriyorlar bu şekilde de.
  • oyle ki benim 4mm kalinliktaki prolink kablolardan iyi salincak ipi falan olur :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • DarthSidious kullanıcısına yanıt
    Sizin kablolarınız ile salıncak kurulabilirmiş evet ;)
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.