Şimdi Ara

SİLİNEBİLİR (43. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.355
Cevap
17
Favori
88.768
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sayfa 43 olmuş hala marka özentisi timsah logosu diyenler var. Tuhaf bi milletiz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hastaruhluluciferian kullanıcısına yanıt
    Geldi mi ürün? Oldu mu hocam?

• quote:

Orijinalden alıntı: TheWhiteGandalf

Geldi mi ürün? Oldu mu hocam?

Bugun siparis verdim daha.

• quote:

Orijinalden alıntı: CnnRose

Sayfa 43 olmuş hala marka özentisi timsah logosu diyenler var. Tuhaf bi milletiz.

Konuyu açmış olman sanki Lacoste nin sahibiymiş gibi savunmanı mı gerektiriyor. Basit bir örnek vereyim BU AYAKKABIYI timsah logosu olmasa 230 orijinal fiyatıyla yada 100 tl ye alırmıydın??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi B_O_S_S -- 1 Mart 2015; 0:27:55 >
  • 4. Siparisi de verdim vatana millete hayirli olsun

• barbaros5050 B kullanıcısına yanıt
    Valla şans mı desem bilemedim 189tl idi 3 taksit seçtim 3 de banka verdi

• quote:

Orijinalden alıntı: mkarakas

Valla şans mı desem bilemedim 189tl idi 3 taksit seçtim 3 de banka verdi

acaba iş yada zıraat max . olup olmamasıyla degısıyor mu k ı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: B_O_S_S

Kardeş öyle marka delisi ona buna hava atma meraklısı insan varken bu adamlar daha çoook para kazanırlar. Ayakkabıların ederi en fazla 100 tl hatta o kadar da etmez ama yinede 300 tl verip alan birçok insan var. Hele tekstil zaten kökten kazık fiyatlar var. Satılan o ürünleri aynı kalite ile timsah logosu olmadan satmaya çalışsalar kimse yüzüne bile bakmaz. Bende aldım bir ayakkabı ama benim aldığım 50-60 liralık le coq tu o da deri olmasa yinede almazdım.

Bu dusunce tarzinizla Ferrari'yi de demir-çelik fiyatina gore hesaplarsaniz etmez tabi.
    Ama insanlar para verip aliyorsa bu onlarin sizden daha aptal oldugunu gostermemektedir. Butçe ve yasam tarzi ile alakalidir. Alanlarin cogu indirimli hali lacostun indirimsiz fiyatina satilan, ustunde timsah mimsah olmayan, sokakta da kimsenin tanimayacagi ayakkabilara da sahiptir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• O ayakkabilar ne öyle bez ayakkabı gibi sırf timsah logosu var diye ne kadar sekilsiz şeyler giyer olmuş millet

• B_O_S_S kullanıcısına yanıt
    Konuyu açmış olmamın nedeni bu markayı ve bu firmayı biliyor olmam ve daha önce alışveriş yapmamdan dolayı, o mesajımdan firmayı savunduğumu nasıl çıkardınız şaşırdım doğrusu.

Böyle markaların alıcısı çoktur, malzemesi iyi diyen de olabilir timsaha para veriyorum diyen de, herkesin nedenleri farklıdır, benim aldığım ayakkabı sherbrooke isimli model, deri bir ayakkabı ve üstünde Timsah yok. Konu 43. sayfada, popüler bir markanın %70'e varan indiriminden çoğu kişi faydalanmış demek ki, bunun üzerine gelip logodan eleştiri yapmanız ucuzculuk olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: 4harf

quote:

Kardeş öyle marka delisi ona buna hava atma meraklısı insan varken bu adamlar daha çoook para kazanırlar. Ayakkabıların ederi en fazla 100 tl hatta o kadar da etmez ama yinede 300 tl verip alan birçok insan var. Hele tekstil zaten kökten kazık fiyatlar var. Satılan o ürünleri aynı kalite ile timsah logosu olmadan satmaya çalışsalar kimse yüzüne bile bakmaz. Bende aldım bir ayakkabı ama benim aldığım 50-60 liralık le coq tu o da deri olmasa yinede almazdım.

Bu dusunce tarzinizla Ferrari'yi de demir-çelik fiyatina gore hesaplarsaniz etmez tabi.
    Ama insanlar para verip aliyorsa bu onlarin sizden daha aptal oldugunu gostermemektedir. Butçe ve yasam tarzi ile alakalidir. Alanlarin cogu indirimli hali lacostun indirimsiz fiyatina satilan, ustunde timsah mimsah olmayan, sokakta da kimsenin tanimayacagi ayakkabilara da sahiptir.

Doğrudur kardeş ne diyeyim daha doğrusu ne desemde herkes bildiğini okur. Mesela 1000 lira maaşla 2500 liraya telefon alanda kendince doğru yolda olduğunu sanıyor. İnsanların gelirlerine göre kendilerinden daha düşük tabakada gelir sahibi olanlara farklılıklarını göstermek için türlü lüks şeylere sahip olmak istemeleri doğaldır. Mesela elit bir kesimden olan yüksek gelirli birisi kendi muhitinde sahte bir Lacoste ile gezse kimse anlamaz ama sıradan geliri olan insanların içinde orijinal Lacoste birçok kişinin gözüne sahte gibi görünür. Kısacası bu ayakkabıya 100 tl verilmesi normaldir ama 300 tl veriyorsan trilyoner olman gerek yoksa yaptığın şey özenti ve sırf hava atmaya girer. Trilyonları olan birinin markaya para yatırması normaldır çünkü toplumda bir şekilde farklılığını göstermek ister ama sıradan biri bunu yapmaya kalkarsa özenti olmaktan ve haddini bilmemekten öteye gidemez. Ha aramızda trilyoner birileri varsa onu bilemem ama sıcak fırsatlarda ne arıyorsun diye sormak isterim.

• quote:

quote:

Sayfa 43 olmuş hala marka özentisi timsah logosu diyenler var. Tuhaf bi milletiz.

Konuyu açmış olman sanki Lacoste nin sahibiymiş gibi savunmanı mı gerektiriyor. Basit bir örnek vereyim BU AYAKKABIYI timsah logosu olmasa 230 orijinal fiyatıyla yada 100 tl ye alırmıydın??

Hocam ayakkabı süper yalnız

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Konuyu açmış olmamın nedeni bu markayı ve bu firmayı biliyor olmam ve daha önce alışveriş yapmamdan dolayı, o mesajımdan firmayı savunduğumu nasıl çıkardınız şaşırdım doğrusu.

Böyle markaların alıcısı çoktur, malzemesi iyi diyen de olabilir timsaha para veriyorum diyen de, herkesin nedenleri farklıdır, benim aldığım ayakkabı sherbrooke isimli model, deri bir ayakkabı ve üstünde Timsah yok. Konu 43. sayfada, popüler bir markanın %70'e varan indiriminden çoğu kişi faydalanmış demek ki, bunun üzerine gelip logodan eleştiri yapmanız ucuzculuk olur.

Hocam sonuçta bende ayakkabı aldım Le Coq markanın beğendiğim deri bir modelini aldım. Bu konuyu açmış olmanızdan dolayıda teşekkürler. Benim demek istediğim aslında gayet açık ben diyorum ki şuan da bu ayakkabıyı alanların %80 ni sırf logo için alıyor. Siz kalitesine yada ben kalitesine bakıp almış olabilirim ama bunu sizde tahmin edersiniz ki genel anlamda alan kişilerin öncelikli seçim nedeni logo eğer logo olmasa birçok kişi almaktan kaçınacaktır. Ben bu ayakkabılara indirimsiz olarak yüksek rakamlar ödeyenlerede birşey demiyorum sonuçta bana göre 50 tl ne kadar değerliyse o insana göre 500 tl aynı değerde olabilir ve harcamasıda bu denli rahat olabilir aynı zamanda toplum içinde farklı bir konumda bulunmasınıda sonuçta bu tip şeylerle göstermesi gerekir yoksa kendini iyi hissetmez.

• 1 kere çakma ayakkabı aldım gençken. 3 ayrı nasır ilacıyla zor attım nasırları (1 hafta giymediim halde ) dandik tshirtte aldık 1 kere giyip attık iyisini aldık ki arasında 20 lira var yok 3 sene giydik dandik saat aldık eve gelince çıkarıp attık o para etmez dediğiniz ayakkabıları alıp 3 sene giyiyorum ben. Ayrıca bu dünyaya dert çekmeye mi geldik iyisini alır giyerim param varsa param yoksa da olanla idare ederim param olmasını beklerim. 40 yaşına gelince dandik mal alarak ettiğin kar 5 bin lira olur. Ayrıca bütçene göre diye tabir ettiğiniz telefon 1 sene sonra eğer bozulmadıysa alo demekten başka işe yaramaz. al iyisini doya doya 4 sene kullan. :D
    NEYİ HAKETTİĞİNİZİ DÜŞÜNÜYORSANIZ ONU ALIN
  • quote:

quote:

Hocam sonuçta bende ayakkabı aldım Le Coq markanın beğendiğim deri bir modelini aldım. Bu konuyu açmış olmanızdan dolayıda teşekkürler. Benim demek istediğim aslında gayet açık ben diyorum ki şuan da bu ayakkabıyı alanların %80 ni sırf logo için alıyor. Siz kalitesine yada ben kalitesine bakıp almış olabilirim ama bunu sizde tahmin edersiniz ki genel anlamda alan kişilerin öncelikli seçim nedeni logo eğer logo olmasa birçok kişi almaktan kaçınacaktır. Ben bu ayakkabılara indirimsiz olarak yüksek rakamlar ödeyenlerede birşey demiyorum sonuçta bana göre 50 tl ne kadar değerliyse o insana göre 500 tl aynı değerde olabilir ve harcamasıda bu denli rahat olabilir aynı zamanda toplum içinde farklı bir konumda bulunmasınıda sonuçta bu tip şeylerle göstermesi gerekir yoksa kendini iyi hissetmez.

Yanlis dusunceler icindesiniz.
    Deri olunca kaliteli olmuyor. Bim 30-50 tl ye deri ayakkabi getirip satabilir, kaliteli mi demek olacak bu? Şu anda satilan 89tl lerin altina kaliteli ayakkabi bulamazsiniz. Ayakkabida kalite deyince rahatlik, saglamlik, ortopedi onemlidir.

Şunu da ekleyeyim, fiyat çok uygun gelmesine ragmen ben ayakkabi almadim, daha once kullanmadigim ve rahat edip etmeyecegimi bilmedigim icin. Ayakkabi olayi farklidir, tshirtle bir tutamazsiniz.

• safeo S kullanıcısına yanıt
    Ucuz mal Pahalı maldır.
  • B_O_S_S kullanıcısına yanıt
    İnsanlarin logosundan dolayı aldığı yorumu yabancıların sık kullandığı "politically correct" olayına girer. Siz gibi düşünen insanlar çoktur belki de ama bu markayı alıp da trilyoner olmayan insanlara hava atmak için alıyor demek sert olur diye düşünüyorum. iPhone için de zaman zaman bu yorumlar yapılıyor.

• quote:

quote:

quote:

Deri olunca kaliteli olmuyor. Bim 30-50 tl ye deri ayakkabi getirip satabilir, kaliteli mi demek olacak bu? Şu anda satilan 89tl lerin altina kaliteli ayakkabi bulamazsiniz. Ayakkabida kalite deyince rahatlik, saglamlik, ortopedi onemlidir.

Şunu da ekleyeyim, fiyat çok uygun gelmesine ragmen ben ayakkabi almadim, daha once kullanmadigim ve rahat edip etmeyecegimi bilmedigim icin. Ayakkabi olayi farklidir, tshirtle bir tutamazsiniz.

Yook gayette doğru düşünceler içindeyim. Ben deri ayakkabıların hepsi kalitelidir mi demişim ? Nereden ne çıkarıyorsunuz hayret yani sırf cevap olsunda ne olursa olsun.
    Sonuçta kalitesi belli olan bir ayakkabıyı görüntüsünü beğendiğim için ayrıca sizin tabirinizle BİM fiyat seviyesine kadar da indiği için aldım. Rahat olduğunu düşünmezsem de iade ederim olur biter.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Yook gayette doğru düşünceler içindeyim. Ben deri ayakkabıların hepsi kalitelidir mi demişim ? Nereden ne çıkarıyorsunuz hayret yani sırf cevap olsunda ne olursa olsun.
    Sonuçta kalitesi belli olan bir ayakkabıyı görüntüsünü beğendiğim için ayrıca sizin tabirinizle BİM fiyat seviyesine kadar da indiği için aldım. Rahat olduğunu düşünmezsem de iade ederim olur biter.

Tamam iste, insanlar da aynisini yapiyor.
    Timsah, hava vb. edebiyatina girmenin hic geregi yokmus demek ki.
    Kimse hava icin birsey almiyor, normal kaliteli urun fiyati oldugu icin aliyor.

• 
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.