Şimdi Ara

Android Lollipop sürümünde bazı ayarlar sesli komut ile kontrol edilebiliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
149
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Android Lollipop sürümünde bazı ayarlar sesli komut ile kontrol edilebiliyor

Lollipop 5.0 sürümü ile Google Now arayüzü beraber kullanıldığında bazı sesli komutlar ile ayarların değiştirebildiği keşfedildi. Ancak Wifi, bluetooth ve flaş ışığını açma gibi kısıtlı ayarlar ile birlikte kullanılabiliyor. Android cihazınız sizi dinlerken "OK, Google. Turn on BlueTooth" gibi bir cümle kurduğunuzda sadece bluetooth ayarı olan ufak bir kart ekrana geliyor ve bluetooth açılıyor, herhangi bir hata olursa bu ekrandan istediğiniz ayarın açık veya kapalı konuma gelmesini hemen değiştirebiliyorsunuz.

Android Kitkat 4.4 ile henüz çalışmayan bu sesli komut özellikleri kullanıcılara örneğin araba sürerken büyük kolaylık sağlayabilir. Şimdilik sesli komutlar ile Wifi, Uçak modu , Bluetooth, Flaş ışığı ve Lokasyon ayarları kontrol edilebiliyor. Ancak örneğin NFC için özellik şimdilik aktif değil. 

• Deneyen var mı merak ettim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: PlayMakers

Deneyen var mı merak ettim?

Evet deneyen olmuş ve çalışıyormuş, ancak malesef teknik bir sebepten dolayı konuyu yeniden açmak durumunda kaldım yorumlar gitmiş.
  • google now dilini ingilizce yapın çalışır.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.