Şimdi Ara

Yeni nesil Surface tablet Windows 10 ile birlikte piyasaya çıkabilir

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
252
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Yeni nesil Surface tablet Windows 10 ile birlikte piyasaya çıkabilir

Microsoft'un Windows 8 işletim sistemi ile birlikte tablet üzerindeki deneyimi daha iyi anlatmak adına piyasaya sürdüğü Surface tablet serisi üçüncü nesilin geride bıraktı. Bu süreçte bekleneni veremeyen ve ancak Surface Pro 3 ile kara geçmeyen serinin yeni üyesi ile ilgili bilgiler gelmeye başladı.

Bilgilere göre Microsoft yeni nesil Surface tabletini Ekim ayı civarında piyasaya sürmeyi planlıyor. Hali hazırda Broadwell tabanlı Core M işlemcilerin yaygınlaşması ve yılın ikinci yarısında Skylake mimarisi ile Intel işlemcilerde performans ve enerji tasarrufunun artacak olması Microsoft'un elini güçlendiriyor.

Ayrıca Windows 10 işletim sisteminin de rüzgarını arkasına almayı planlayan Surface Pro 4, bu işletim sistemi ile satışa çıkan ilk ürünlerden de birisi olacak. Ürünün iki versiyonu olacağı belirtiliyor. Bir tanesi 12 inç ekran boyutuna sahip iken diğeri ise 14 inç ekran boyutu taşıyacak. Ayrıca Surface Pro 3 tablet modelinin aksesuarları Surface Pro 4 ile uyumlu olacak.

Bunun dışında modelde 2160x1440 piksel çözünürlük, 1TB'a kadar depolama kapasitesi, 16GB'a kadar RAM, Windows 10 ile gelen Xbox'dan oyun yansıtabilme şeklinde özellikler olacağı belirtiliyor.

• Guzel bir cihaza benziyor. Para olsada alsak :D

• En az 2 usb olması lazım. Ama bizde satılmayacak, paralel ithalatla gelse bile çok pahalı oluyor. Bunun fiyatına iyi sayılacak bir gaming notebook alınabiliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: kesbi

En az 2 usb olması lazım. Ama bizde satılmayacak, paralel ithalatla gelse bile çok pahalı oluyor. Bunun fiyatına iyi sayılacak bir gaming notebook alınabiliyor.

Fiyat konusunda haklısın ama oyuncu bilgisayarı önerisinde bulunurken kendi tercihini söylemişsin.
  • Şu tasarımla 15.6 ve harici orta düzey ekran kartlı 850m Vs. Bir model çıkarsalar çok güzel olacak aslında

• Surface tabletler kötü olduğu için değil fiyat aralığı kötü olduğu için tutulmadı. İş için kullanımda android yerine Windows tablet tercih ederim. Android tabletin tercih nedeni google play oyunları. Fakat onlar da windows üzerinde chrome ile çalıştırılabiliyor. Windows 10 beğenilirse surface tabletlere de yansır.

• quote:

Orijinalden alıntı: acbold

Surface tabletler kötü olduğu için değil fiyat aralığı kötü olduğu için tutulmadı. İş için kullanımda android yerine Windows tablet tercih ederim. Android tabletin tercih nedeni google play oyunları. Fakat onlar da windows üzerinde chrome ile çalıştırılabiliyor. Windows 10 beğenilirse surface tabletlere de yansır.

Aynen katılıyorum, yıllardır ipad kullanan ve şu an da Surface pro 3 kullanıcısı birisi olarak piyasadaki hiçbir tabletin surface "pro" ile yarışabileceğini sanmıyorum.
    Zaten rakibi ARM SoC kullanan tabletler değil ultrabooklar, ama i5 i7 ve ssd gibi donanımlara rağmen 9mm inceliği ile taşınabilirlik olarak da ipad'ler ile yarışıyor. Kalemi bir galaxy note tabletten çok daha işlevsel ve isabetli,
    klavye ve touchpad içeren cover'ı ile direkt ultrabook olabiliyor. Windows 10 güncellemesini ilk alacak cihazlardan biri. Uygulama olarak zaten sınırsız windows uygulamaları ve oyunlarından faydalanıyorsunuz.
    Birçok tablet denemiş biri olarak fiyatı hariç diğer benzeri cihazlara göre hiçbir eksi yönü yok. Ancak yeni modeli kendisi ile yarışacak.

Yeni modelden beklentim ise sırf core M var diye cihazı daha da inceltmemeleri, bataryadan feragat edilince işlemcinin güç tüketiminin yine bir anlamı kalmayacak.
    Piyasada core M'li birçok tablet çıktı(lenovo, dell vs.) fakat incelteceğiz diye kullanım süreleri core i serisi işlemcili cihazlardan bile kötü duruma gelmiş.
    Aynı batarya kapasitesine düşük güç tüketimli donanım geldiği zaman etkisini görürüz bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: infom@n

quote:

En az 2 usb olması lazım. Ama bizde satılmayacak, paralel ithalatla gelse bile çok pahalı oluyor. Bunun fiyatına iyi sayılacak bir gaming notebook alınabiliyor.

Fiyat konusunda haklısın ama oyuncu bilgisayarı önerisinde bulunurken kendi tercihini söylemişsin.

Anlatmak istediğim gaming notebokklar pahalıdır çünkü donanımları çok güçlüdür, ama bu bir tablet nihayetinde ve en az onlar kadar pahalı. Bu konuya dikkat çekmek istemiştim. Fiyatı ucuzlatmaları gerekiyor. Şuan evde oyuncu bilgisayarı, işte 4-5 yaşında normal bir dizüstü kullanıyorum. Yine iş için 8" windows tablet, eğlence için ipad kullanıyorum. Keşke şöyle 10-11" civarı ikisi bir arada yüksek çözünürlüklü, en az 2 usb girişi olan bir cihaz çıksa da bu bi sürü cihaz saçmalığından kurtulsam diye bekliyorum. Çünkü verilerim biri orda biri burda hangisi güncel hangisi eski kafam çorba oluyor. Ancak ince bir tablete de 4-5 bin lira veremem yani yazıktır.
  • Tabletten ziyade bir ultrabook rekabeti yaşatıyor,tabletlerin kısıtlı kapasitesiyle karşılaştırmak ayıp olur bu cihazı.

Hafiflemeli,ucuzlamalı ve pil süresi 14-15 saati rahat götürecek hale gelmeli o zaman tadından yenmez.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: infom@n

quote:

Anlatmak istediğim gaming notebokklar pahalıdır çünkü donanımları çok güçlüdür, ama bu bir tablet nihayetinde ve en az onlar kadar pahalı. Bu konuya dikkat çekmek istemiştim. Fiyatı ucuzlatmaları gerekiyor. Şuan evde oyuncu bilgisayarı, işte 4-5 yaşında normal bir dizüstü kullanıyorum. Yine iş için 8" windows tablet, eğlence için ipad kullanıyorum. Keşke şöyle 10-11" civarı ikisi bir arada yüksek çözünürlüklü, en az 2 usb girişi olan bir cihaz çıksa da bu bi sürü cihaz saçmalığından kurtulsam diye bekliyorum. Çünkü verilerim biri orda biri burda hangisi güncel hangisi eski kafam çorba oluyor. Ancak ince bir tablete de 4-5 bin lira veremem yani yazıktır.

Bu keşmekeşten kurtulmak için ya Apple ürünleri alacaksın yada Windows 8.1 kullanan ürünler alacaksın.
    Başka türlü başa çıkamazsın.
  • infom@n kullanıcısına yanıt
    Apple ürünleri malesef tek başına yeterli değil. Bir daha ipad alacağımı sanmıyorum zaten. Pek kullanmadığım için de zaten satmaya karar verdim. Windows 8.1'li küçük bir cihaz lazım bana klavyesi ayrılabilen core m işlemcili olsa işimi görür mesela. Ama 4-5 bin lira olmamalı kesinlikle.
  • Bize gelince fiyatlar oooooo :(

• Merhaba. Bir albenisi olsa bile kesinlikle fiyatları çok oluyor genelde :( fiyati gören vazgeçer.

• quote:

Orijinalden alıntı: genpoker

Guzel bir cihaza benziyor. Para olsada alsak :D

Bence 'ucuz' olsa da alsak,cihaz uçuk bir fiyata sahip yav

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yeni nesil surface mükemmelin üstünde bir cihaz olacağını düşünüyorum. kalemi ve not alma özelliği bir kaç yenilik ile çok iyi olacak. açıkçası benim düşüncem bu cihazla rakip olabilecek bir cihaz yok. ama o fiyat kesinlike düşündürüyor. sonuçta insanlar da notebook+tablete yöneliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Apple nin macbooklarda kullandigi gibi bu tablet de kesinlikle pcle ssd kullanmalilar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.