Şimdi Ara

Çok ilginç ve sinir bozucu ADSL Sorunu!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
203
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 1 haftadır psikolojim çok bozuldu öyle bir sorunla karsı karsıyayımki Telekom bile çözemedi ve aptal aptal konusuyorlar lütfen bana yardımcı olun yoksa bakırköy'e kaldırılıcam! Şimdi sorunum şöyle Upload yapamıyorum? Evet download normal olarak yapıyorum ama upload hızım 2,ile 4 kb arasında dolasıyor ben önce modemden zannettim ve gittim sıfır modem aldım ama gene sorun olmadı sonra format attım gene olmadı sonra evdeki kabloları değiştirdim gene olmadı Türk telekom biz upload işine karısmayız upload konusunda destek vermiyoruz? Diyor! Örnek olaraksa biz uploaddan ücret almıyoruz dikkat ettiyseniz spedtest sitemizde upload testimiz bile yok diyor Arkadaşlar upload benim olmazsa olmazlarımdan sizce sorunum ne? Lütfen bana yardımcı olun çıldırıcam

• heryerde hersayfada aynı problem varmı
    rapide yada herhangi bir maile upload yapmayı denedinmi
    eğer durum aynıysa hiç değişmiyorsa modem arayüzünde yazan hız değerlerini bir kontrol edermisin 1024/256 mı
    bazı durumlarda hat kalitesinden kaynaklı olarak bu upload değeri düşük olabiliyor..bu durumda tabikide buna desteği telekom verecek saçmalamasınlar kardeşim..ama modemde doğru değerler yazıyorsa çok uğraşmazlar telekomdan..

dipnot: eğer olması gereken upload değerinden düşük birşey yazıyorsa modem arayüzünde, birde başka adsl kullanıcı adı şifreyle bağlanmayı dene. çok alakasız gelebilir ama başıma geldi...
    dipnot2:eğer hızın 256ysa 256/64; 512yse 512/128; 1024se 1024/256; 2048se 2048/512 görmen lazım
    dipnot3:tabi bu dediklerim eğer adsl kullanıyorsan geçerli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ersinerk -- 9 Kasım 2006; 0:36:02 >

• Modem arayüzünde 1024/256 gözüküyor.. Heryer e aynı sadece rapid e değil heryerde denedim 3 5 kb'ın üstüne cıkamıyorum 1 hafta önce hersey cok güzel 23 20 arasındaydı ne olduysa oldu?
  • denediğin iki modemde de hiçbir değişiklik olmadımı
    bilgisayarında spyware olma ihtimali nedir acaba sürekli upload yapan? kontrol ettinmi?
    download hızın nasıl?

quote:

Orjinalden alıntı: Deniz

Modem arayüzünde 1024/256 gözüküyor.. Heryer e aynı sadece rapid e değil heryerde denedim 3 5 kb'ın üstüne cıkamıyorum 1 hafta önce hersey cok güzel 23 20 arasındaydı ne olduysa oldu?
  • Hiç değişiklik olmadı hız gene aynı, Spy felan yok tarattım kaspersky,zone,adaware hepsi kurulu, Download hızım normal..

quote:

Orjinalden alıntı: ersinerk

denediğin iki modemde de hiçbir değişiklik olmadımı
    bilgisayarında spyware olma ihtimali nedir acaba sürekli upload yapan? kontrol ettinmi?
    download hızın nasıl?

quote:

Orjinalden alıntı: Deniz

Modem arayüzünde 1024/256 gözüküyor.. Heryer e aynı sadece rapid e değil heryerde denedim 3 5 kb'ın üstüne cıkamıyorum 1 hafta önce hersey cok güzel 23 20 arasındaydı ne olduysa oldu?

• benim aklıma gelen deneyebilceklerini bir listeleyim ama hiçbiri sorununu çözmeyebilir.
    1) başka adsl kullanıcı adı şifresi yaz. encapsulation protokolünü PPPoE-LLC seç
    2) başka modem denemişin ama genede elindeki her iki modeme hard-reset atarak tekrar kurup dene.
    3) başka bir bilgisayar deneme şansın varsa birtek o bilgisayarı modeme bağlıyarak dene
    4) telekom santralini bombala

umarım çözümünü bulursun. hakkaten karışık bir durum. kolay gelsin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ersinerk -- 9 Kasım 2006; 1:28:10 >
  • Konuyu okuduktan sonra bende upload yapmayı denedim ve sonuç bende de aynı.. aşırı yavaş... download da normalinden yavaş gidiyor... bikaç gündür DSL bağlantılarında sorun yaşayan arkadaşlar da oldukça çok...
    bu durumda yapılacak; ersinerk arkadaşın verdiği seçeneklerden 4 nolu seçeneği(çözümmüydü?) uygulamak oluyor...
  • Dördüncü seçeneceği boşverin Ozaman herkes gidecek Baştan beri okudum hakikaten karışık bi durum. Arkadaşın dediği gibi encapsulasion ppoe-Llc yapmanı dene. Yapmadan önce Türk telekom Upload' da destek vermiyor doğru çünkü UPLOAD nedir bilmiyolar Oturduğun Muhit hangi bağlantı araüyüzü ile çalışıyosa onu bi dene

Not: 4. Şıkkı yapabilirsin , Kolay gelsin

• Bugün Download hızımdada sorun var 60 70
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.