Şimdi Ara

ERASMUS İLE POLONYADAYIM! [SS'ler geldi][[OTOSTOPLA AVRUPA TURUM!][GÜNCEL+VİDEO GELDİ] (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
416
Cevap
98
Favori
19.568
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
34 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Eriadorkolcusu

Kardeşim gittiğin yerlerin foto videosunu çekmedin mi hiç, birde sen çok yanlış dönemde gitmişsin ya asıl gidilecek dönem önümüzdeki ay.

Çektim hocam cekmem mi hic.. ama bu video foto duzenleme isini bi turlu beceremedim. cok amatorce oldu. Neyse ki daha gezecegim birsuru ülke var ve netten birkac video izledim adamlar cok güzel yapmislar. Kafamda fijirler olustu. Birdahaki sefere, turumun geri kalanini cok guzel kauda alacagim inşallah.

Zamanlama oyle oldu evet.. bir an once gitmek istiyordum cunku.. ders oldu bana. Turuma 15 mayista kaldigim yerden devam etmeyi planlıyorum ve bu sefer bayagi uzun surecek insallah.. haberdar edicem sizleri.. iyi geceler..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Erasmusla ilgili kısma birkaç ekleme yaptım arkadaşlar.
  • uyuyan devi uyandıracak bi konu oldu bu diye bilirim sağol hocam
  • Bu tarz konuları çok seviyorum ve büyük bir ilgi ile okuyorum.
    Benim de en çok istediğim şeylerden biri erasmus ile yurt dışına gitmek tabi önce üniversiteyi kazanmam lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kartalım -- 18 Nisan 2015; 1:20:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: merhamet62

uyuyan devi uyandıracak bi konu oldu bu diye bilirim sağol hocam

Estağfurullah hocam bir nebze ilham verdiyse bu konu ne mutlu bana.
  • verdi verdi
  • quote:

Orijinalden alıntı: kartalım

Bu tarz konuları çok seviyorum ve büyük bir ilgi ile okuyorum.
    Benim de en çok istediğim şeylerden biri erasmus ile yurt dışına gitmek tabi önce üniversiteyi kazanmam lazım

İnşallah nasip olur sana da kardeşim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: JC

quote:

Orijinalden alıntı: __OsKi__

quote:

Orijinalden alıntı: cemiyette pistim

Hayat cok guzel mi la orda? Umarim trmelli kalicak bi yol bulursun

Hocam ben çok beğendim..... Özellikle trafik olayı çok iyi. Daha yaya geçidine adımını atmadan duruyor arabalar. Hani şöyle bir bakıyorsun adam ortalama 60-70 km ile geliyor bayağı hızlı geliyor, ulan bu durmaz geçer çarpılırım diyorsun ama adamlar seni daha yaya geçidinin başında gördüğü anda direkt yavaşlıyorlar.... Mükemmel birşey ya.

Binalar çok güzel hepsi tarihi. Otobüs biletlerinin işleyişi çok farklı ve güzel. Sigara içen çok az insan görüyorum havası tertemiz.. İnsanlar birbirine saygılı. Başım sıkışınca ingilizce biliyor musun diye sorduğum insanların 10/8 i biliyor, bilmese de yardımcı olmaya çalışıyorlar. Cidden çok iyi.. Burası böyle ise İngiltere, Fransa falan nasıldır kimbilir..

Orda bulduğun samimiyeti İngilterede Fransada bulamazsın öyle bir şeyi aklından bile geçirme. Özellikle Fransızlar İngilizce bilseler bile konuşmuyorlar Fransızca cevap veriyorlar.

Hocam İngiltere hakkında detay verirmisin? Ingilizler samimi değil mi?

Mesela ingiliz Alman Türk (ben) bir de ABD li bi tayfa olmaz mı yani

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• __OsKi__ kullanıcısına yanıt
    ben de önümüzdeki sene için university of lodz'u kazandım. lodz'a gitme şansın oldu mu hiç ?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Canhatti

quote:

Video amatör işi ama bu kadar olabildi. Video hakkinda yorumlarinizi bekliyorum.

Erasmusla polonyayi kazandim bir donemlik başvurmustum gitmemi önerir misin?

Hangi şehir hocam ? Tabiki öneririm ama 2 ay geçmeden sıkkınlık ve bıkkınlık baş gösterebilir.. Ben ne avrupa hayalleriyle gelmiştim, Başka avrupa ülkelerini de gördüm ve Türkiye gibisi olamaz diyorum.. Ben ki ilerde mümkün deği Türkiyede yaşamayacağım diyen ve hep eksik yönlerimizi gören biriydim. Şimdi ise fikrim tamamen değişti... Türkiyenin b*kunu yesin hepsi...

Gelmesem de olurmuş diyorum bazen ama bu çok sığ bir düşünce. Gelmesem ve buraları görmesem Türkiyenin ne kadar kötü biryer olduğunu ve asla orada yaşayamayacağımı düşünmeye devam edecektim.. Yani gelmeni öneririm, birçok konuda zihnin açılacak yeni fikirler edineceksin.

Ben öyle pek disko bar karı karı karıııı diye gezen bir tip değilim o ortamları da çok sevmem. Belki öyle biri olsam fikrim değişmezdi, sen nasıl birisin bilmiyorum tabi, o yüzden herkes gelip görmeli ve kendine göre çıkarımlarda bulunmalı diye düşünüyorum..

Sebebini açıklar mısın? Polonya kötü tamam birşey diyemem ama

Ingiltere, İsveç norveç Almanya hakkında aynı şeyi düşünmüyorsundur herhalde??

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Muhammet

quote:

Orijinalden alıntı: JC

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cemiyette pistim

Hayat cok guzel mi la orda? Umarim trmelli kalicak bi yol bulursun

Hocam ben çok beğendim..... Özellikle trafik olayı çok iyi. Daha yaya geçidine adımını atmadan duruyor arabalar. Hani şöyle bir bakıyorsun adam ortalama 60-70 km ile geliyor bayağı hızlı geliyor, ulan bu durmaz geçer çarpılırım diyorsun ama adamlar seni daha yaya geçidinin başında gördüğü anda direkt yavaşlıyorlar.... Mükemmel birşey ya.

Binalar çok güzel hepsi tarihi. Otobüs biletlerinin işleyişi çok farklı ve güzel. Sigara içen çok az insan görüyorum havası tertemiz.. İnsanlar birbirine saygılı. Başım sıkışınca ingilizce biliyor musun diye sorduğum insanların 10/8 i biliyor, bilmese de yardımcı olmaya çalışıyorlar. Cidden çok iyi.. Burası böyle ise İngiltere, Fransa falan nasıldır kimbilir..

Orda bulduğun samimiyeti İngilterede Fransada bulamazsın öyle bir şeyi aklından bile geçirme. Özellikle Fransızlar İngilizce bilseler bile konuşmuyorlar Fransızca cevap veriyorlar.

Hocam İngiltere hakkında detay verirmisin? Ingilizler samimi değil mi?

Mesela ingiliz Alman Türk (ben) bir de ABD li bi tayfa olmaz mı yani

Olur neden olmasın ABD'de her milletten bir sürü insan var zaten alışıklar böyle şeylere. Almanlar zaten Türkleri biliyorlar. Ama küçük ülkelerin insanları hep sıcakkanlı oluyor bunu kastetmiştim. İngilizlerin samimi olduğunu pek sanmıyorum en azından benim konuştuklarım değildi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Anaxarete -- 18 Nisan 2015; 15:07:54 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sypros

ben de önümüzdeki sene için university of lodz'u kazandım. lodz'a gitme şansın oldu mu hiç ?

Malesef hocam Lodz'a gitmedim hiç.
  • Çok güzel....
    Couchsurfing le bizde bir balkan turu yapalım dedik ama ya ingilizcemizi ya da tipimizi beğenmediler kimse kabul etmedi bizde buradan hostel ayarlayıp da gitmiştik.
  • hocam suwalkide bulundunuz mu ? Birde turkiyede nerde bulunur bu zloty butun izmirde bulamadim. Ataturkten ucucam polonyaya ataturkte olur mu zloty ?

• Merhabalar ben de seneye başvuru yapicam erasmus için ülkeye karar vermedim hala çok secenek var Polonyayi da düşünüyorum. dersler acisindan yardimci oluyorlar cok sıkmıyorlar diye duydum demissin ilk zamanlar. Simdi baya bi derse girmissindir nasilmis soyledigin gibi mi? Kolay gecilebiliyor mu yoksa oturup baya bi calismak mi gerekiyor derslere. Bir de yazili sinavlar habersiz quizler falan mı oluyor turkiyedeki gibi?
    harcamalarin nasil subattan beri oradasin cepten cok para cikar mi?
    yurdu okul ayarliyor demissin peki o yurtlara ne kadar para gider? Ve biz okulun ayarladigi yurtta kalmak istemezsek turkiyedeki gibi okula yakin mesafede adım başı özel yurtlar bulabilir miyiz fiyat araligi nasil o yurtlarin? O diger yurtlarda da kiz erkek karışık mi kaliniyor? Bu karma durum istege bagli olarak degisebilir mi?
    sinifta cok erasmuslu ogrenci var mi özellikle Türk soruyorum. Diğer ogrenciler erasmuslulara nasil davraniyor polonyada?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kartalım

Bu tarz konuları çok seviyorum ve büyük bir ilgi ile okuyorum.

İnşallah nasip olur sana da kardeşim :)

Acelem yok şuanlık arayış içinde değilim ana hepimizin hayırlısı olur umarım

• Takipteyim...

• Mükemmel bir paylaşım olmuş arkadaşım.Kullandığın dil ve anlatım tarzınla çok iyi özetlemişsin durumu.Ben de Ege Üniversitesinde +1 yıl hazırlık dahil şu an İktisat 1.sınıftayım.Sormak istediğim şey; Gideceğin ülkenin dili için ayrıyeyen bir sınava girmek gerekiyor mu? Mesala ben Fransaya gitmek istiyorum Lyon Üniversitesine bunun şçin Fransızcanım belli bir düzeyde olması gerekli mi yoksa önemli olan ingilizce mi? Sorumu yanıtlarsan çok sevinirim her şey için çok telekkürler hayırlı yolculuklar

• quote:

Orijinalden alıntı: sypros

küçük bir yer.
    varşovaya yakın sayılır yanlış hatırlamıyorsam 2,5 saat di galiba
  • quote:

Orijinalden alıntı: octawa

Mükemmel bir paylaşım olmuş arkadaşım.Kullandığın dil ve anlatım tarzınla çok iyi özetlemişsin durumu.Ben de Ege Üniversitesinde +1 yıl hazırlık dahil şu an İktisat 1.sınıftayım.Sormak istediğim şey; Gideceğin ülkenin dili için ayrıyeyen bir sınava girmek gerekiyor mu? Mesala ben Fransaya gitmek istiyorum Lyon Üniversitesine bunun şçin Fransızcanım belli bir düzeyde olması gerekli mi yoksa önemli olan ingilizce mi? Sorumu yanıtlarsan çok sevinirim her şey için çok telekkürler hayırlı yolculuklar

Hocam yanlış hatırlamıyorsam şöyleydi bizde;
    Mesela sadece İngilizce sınavına girip başarılı olarak gidebileceğin üniversiteler belli(Ülke farketmez, örneğin Fransada bir üni. olsa bile İngilizce ile kabul ediyor olabilir, eğitim dili İngilizce olur)

Yahut sen Fransızca eğitim görmek istiyorsan, seni Fransızca yeterlilik sınavına sokuyorlar, başarılı olursan Fransızca eğitim veren Üni.lere gitmeye hak kazanırsın.

Umarım anlatabildim..

Örneğin ben Polonya'dayım ama Lehçe sınavı vermedim.. Bizim okul İngilizce haricinde Almanca Fransızca ve İtalyanca sınavları da yapıyordu..

Okulunun dış ilişkiler koor. danışmalısın hocam yanıltmayayım...

• 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.