Şimdi Ara

Kombi Donma Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
3.672
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Açık olan balkonum da Eca Confeo plus marka kombi kullanıyorum. İstanbulda Perşembe günü elektriklerin uzun süre gitmesiyle kombide kırmızı ışık yanmaya başladı. Kombide ki basınç tuşuna basınca 0,0 gözüküyor kombiye su basmak için kombinin altındaki siyah vanayı ceviriyorum. Kombi su boşaltıyor. Servisi aradım kombiniz donmus olabilir dediler. Bunun için ne yapmam gerek. Evde musluktan su geliyor sıcak yönüne de cevirsem su geliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mc_FiRaR

Merhaba Arkadaşlar

Açık olan balkonum da Eca Confeo plus marka kombi kullanıyorum. İstanbulda Perşembe günü elektriklerin uzun süre gitmesiyle kombide kırmızı ışık yanmaya başladı. Kombide ki basınç tuşuna basınca 0,0 gözüküyor kombiye su basmak için kombinin altındaki siyah vanayı ceviriyorum. Kombi su boşaltıyor. Servisi aradım kombiniz donmus olabilir dediler. Bunun için ne yapmam gerek. Evde musluktan su geliyor sıcak yönüne de cevirsem su geliyor.

Donma sorunu yaşamış olabilirsiniz. Basınç Sensörleri genelde dijital kombilerde donunca çatlama veya içerindeki karta su girerek bozulma gibi arızalar verebiliyor. Servise bırakmanız en doğrusu.
  • Havalar --- 4 C ve ---- 5 olunca balkonda açıktaki kombi donmuş olabilir...Servisi çağırıp yaptırın.. Çok para istenirse aynı kombinin yenisi 1250 - 1350 Lira alıp takın.. Benimde mutfağın içinde yoğuşmalı kombi..ECA..Confeo Premix.... Balkona yağmur oluğuna bağladığım su gideri dondu...Servisi aradım yarın geleceğiz dediler...Saç kurutma makinasını uzatma kablosu ve sapı uzun badana fırçasına bağlayıp plastik hortumu 2 saatte açtım...Sonra kombinin ayarını 44 C ye çıkarıp tahliye hortumundan devamlı sıcak su akıtmasını sağladım.. 2 gün hiç donmadı...Soğukları atlattım...Çok şükür...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.