Şimdi Ara

Hasarsız olarak kasa ve monitör taşıyabilecek kargo firması? (Kilitlenebilir)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
28
Cevap
1
Favori
4.206
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

İzmir'den Ankara'ya, en fazla, iki iş günü içerisinde kazasız belasız bilgisayar kasası ve monitör taşıyabilecek; bildiğiniz, güvenilir bir firma var mıdır?
    TNT Express'i aradım; fakat sadece yurt dışı gönderimleri için çalışıyorlarmış.

Tavsiyeler için şimdiden teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sonofrhye -- 28 Şubat 2015; 2:00:19 >

• Kirilamiyicak seyi bile kiranini gordum.aras yurtici mng den falan uzak dur

Dhl yada ups i kullan tnt baskasina tasitiyo diye biliyorum turkiyede
  • ROUGE44 R kullanıcısına yanıt
    E geriye ne kaldı hocam? Yukarıda da belirttiğim gibi, aklımda en başından beri TNT vardı; fakat sadece yurt dışına gönderimleri varmış. TNT kadar gönderiye titiz ve evlâdı gibi bakan bir kargo firması daha tanımadım şu zamana kadar Çalışanlarından bile anlaşılıyor zaten farkları. Her neyse...

DHL'yi Ikea'dan biliyorum ve bana özensiz gibi göründüler. UPS'yle de birkaç temasım oldu ama bir kusurlarını görmedim şu ana kadar.

Ek olarak şunu da belirtmek istiyorum; bu bahsettiğim kasa ve monitörün, ayrıca baloncuklu naylon vesaireye sarılması da gerçekten iyi olurdu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sonofrhye -- 21 Şubat 2015; 17:32:05 >
  • Yok
  • mtyg kullanıcısına yanıt
  • Ups en iyisidir bencede. Baloncuklu naylon için de nalburlara bak kendin sar. Düşündüm de kasanın içindeki her parçayı ayrı ayrı sarman çok daha güvenli olabilir. Ekran Kartı, anakart vs. Hdd yi bilemem hareketli parçalardan dolayı sıkıntı olabilir belki ama ayrı ayrı sarmak daha iyi gibi görünüyor
  • Bir kargo şirketinin toplanma merkezinde çalıştım bir süre gelen kargoları tekmeyle iteliyordu millet tırdan indirirken paletten düşen ekranmı dersin televizyonmu dersin paldur küldür peynir tenekesi patlamıştı bi ara iyi doyurmuşuk kendimizi :)
  • @Asosyaller Kralı,

Haklısınız sanırım. Veyahut, herhangi bir sarsılma durumunda, kasanın içindekiler diri dursun diye, bu baloncuklu naylondan falan da kullanıp boş yerlere dolgu yapsam da olur gibi...

@clopin,

Siz ciddi misiniz?
  • sonofrhye kullanıcısına yanıt
    Boş yerlere dolgu yaparsın da naylon boşa gider diye düşünüyorum. Hemde tek tek sarmak kadar etkili olur mu bilmem
  • Bir de, teknoloji marketlerden boş bilgisayar kasası ve monitör kolisi bulabilirsem iyi olur. Tanıdık falan olsa ya da arabam olsa; ben kendim götüreceğim giderken de işte...

Şu durumda UPS en mantıklısı diyorsunuz o zaman...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sonofrhye -- 21 Şubat 2015; 21:37:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sonofrhye

Bir de, teknoloji marketlerden boş bilgisayar kasası ve monitör kolisi bulabilirsem iyi olur. Tanıdık falan olsa ya da arabam olsa; ben kendim götüreceğim giderken de işte...

Şu durumda UPS en mantıklısı diyorsunuz o zaman...
    Güzelce kolile cihazları. Otobüse ver, alacak kişi otogardan alsın. Ellemez kimse fakat biraz riskli.
    Sarma isini siz goturmeden yapin ups vey dhl ile gonderin
  • quote:

Orijinalden alıntı: ROUGE44

Sarma isini siz goturmeden yapin ups vey dhl ile gonderin
    Güzelce köpüklü poşet veya strafor muydu neydi şu beyaz eşyaların falan kutusundaki beyaz zamazingoyla paket yap. Sonra da otogarda bi otobüsle anlaş. Kargoya güvenmezdim ben olsam.
    Ben ups diyorum işini ciddiyetle yapan bir firma bence. DHL konusunda maalesef bilgim yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cakma Iphone

Ben ups diyorum işini ciddiyetle yapan bir firma bence. DHL konusunda maalesef bilgim yok
    tabikide ups ama parası da kasa kadar tutabilir :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: nuksws_99

tabikide ups ama parası da kasa kadar tutabilir :)

Alıntıları Göster
    6 Ay kadar bimeks mağazasında depo yöneticisi olarak görev aldım. Yani bir mağazaya gelen ve bir mağazadan giden tüm ürünler nezaretim altındaydı. Tüm kargo firmaları ılede çalışırlardı hangi kargoya verirseniz verin durum aynıdır. O koli ıslanabilirde kenarı yırtılıp içinden parçasıda çalınabilir. Ama kesinlikle tekmelenir, tekmelenebilir demiyorum tekmelenir. Teknoloji mağazaları kasa kolisi vermez Herhangi bir bilgisayarcıdan kasa kolisi isteyin onlar verir . 2-3 metrekare büyük baloncuklu poşet alın sarmak için güzelce sarın 5-6 kat kendınız tekme attıgınızda bile birşey olmayacak şekilde sarın verin kargoya . Normalde bu kadarına gerek yoktur ama sakınan göze çöp batar siz patpat denen o poşetlerden sarın. Bimekse aylık ortalama 100-150 tv gelirdi max 2-3 kırık çıkardı oran o kadarda yüksek değil

• quote:

Orijinalden alıntı: sahtemp4

6 Ay kadar bimeks mağazasında depo yöneticisi olarak görev aldım. Yani bir mağazaya gelen ve bir mağazadan giden tüm ürünler nezaretim altındaydı. Tüm kargo firmaları ılede çalışırlardı hangi kargoya verirseniz verin durum aynıdır. O koli ıslanabilirde kenarı yırtılıp içinden parçasıda çalınabilir. Ama kesinlikle tekmelenir, tekmelenebilir demiyorum tekmelenir. Teknoloji mağazaları kasa kolisi vermez Herhangi bir bilgisayarcıdan kasa kolisi isteyin onlar verir . 2-3 metrekare büyük baloncuklu poşet alın sarmak için güzelce sarın 5-6 kat kendınız tekme attıgınızda bile birşey olmayacak şekilde sarın verin kargoya . Normalde bu kadarına gerek yoktur ama sakınan göze çöp batar siz patpat denen o poşetlerden sarın. Bimekse aylık ortalama 100-150 tv gelirdi max 2-3 kırık çıkardı oran o kadarda yüksek değil

Alıntıları Göster
    Hocam ekran kartını çıkarıp ayrı bir yere sarın sallantıda zarar görüyor.Başıma geldi bir defa.

• quote:

Orijinalden alıntı: sonofrhye

Merhaba arkadaşlar,

İzmir'den Ankara'ya, en fazla, iki iş günü içerisinde kazasız belasız bilgisayar kasası ve monitör taşıyabilecek; bildiğiniz, güvenilir bir firma var mıdır?
    TNT Express'i aradım; fakat sadece yurt dışı gönderimleri için çalışıyorlarmış.

Tavsiyeler için şimdiden teşekkür ederim.

İlk önce güzelce paketle monitörün köpüğünü falan git. sana en yakın Otogara git metroya ver. kırılacak eşya var diye Sıkı sıkı tembihle. Akşamda ankara otagardan alsınlar. Otobüslerde muavinlik yaparken çok taşıdım bilgisayar. bir sorun yaşamadım hiç
  • sahtemp4 kullanıcısına yanıt
    Abi bu tekmeleme olayı ne ya? Manyak mı bunlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Asosyaller Kralı

Abi bu tekmeleme olayı ne ya? Manyak mı bunlar

Tekmelemeden kasit arabadan arabaya aktarma subede toplama aktarma merkezinde toplama gibi zamanlarda urunlerin firlatilmasidir.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.