Şimdi Ara

VPn felan unutun yakında hepsi gümleyecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
1.904
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler TTNET den bir yönetici babamın eski ögrencisi (işletmeci), iran gibi bir firewall sisteminin hazırlıgı yapıldıgını ve yakında Vpn proxy gibi şeylerin
    hicbirinin calısmayacagını demişti. Bugun 3 vpn'imde nanay UDP portlar gidik baglanıyor ama internete giremiyorum. Sadece tcp port acık 443 onda ise
    hızım normal hızımın 10 da biri. Eger dedikleri dogruysa tümden yandık beyler baharda olası 2. gezi olayları ihtimaline karşı tum internet saglayıcılarına
    bu sistemin kurulması emredilecekmiş, kurmayanın lisansı iptal edilecek

Beyler su an sadece tcp 443 calısıyor diger hicbir port calısmıyor vpn lerde (HMA, Privateinternet ve vpn1click) denedigim 3 vpn
    sizde durum ne ?

• worldwidewild W kullanıcısına yanıt
    "ben youtube giriyorum sizde girin" diyen kişinin bi önerisi olacaktır heralde....
  • açıkcası deMOKrasinin zirve oldugu gunumuzde kurban bayramında toplu katliam yapılması gereken koyunların yaşadıgı şu ülkede
    benzine zam geldiginde Bana ne ben hep 50 tl alıyorum diyen, Sgk artık fizik tedaviye para ödemeyecek haberi RESMİ GAZETEDE cıktı
    haberini tv de spiker bir malum parti oyverenine sordugunda O GAZETEYİ BİLİRİM PARALELCİLERİN gazetesi diyen ama o devletin
    gazetesi resmi gazete diye israr ettiginde "işde evladım oraya kadar sızmış bu paralel " diyen cahil kesimin çokda fifisinde olur bu durum.
  • VPN olmazsa VPS kullanırız.
  • interneti de komple kapatabilirler ne de olsa oy verenlerinin %80 i kırsal kesimde oturuyor ve internet kullanmıyolar diğer insanlar umurlarında değil adamların akrabalarım dahil kendinden olmayanları tanımıyolar
  • yav he he inandik he

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İnş cnm ya.
  • vps diye birşey var kur vpn oraya rahat rahat dünyayı dolaşırsın
  • PureVPN gibi firmalar tonlarca protokolü destekliyor. O da mı bitti, bulunur bir yolu. :)
  • İnternet zaten yeterince yavaşladı bu filtrelerden dolayı nerde o eskisi gibi şak şak sayfalar anında açılması filan... Bir de bu firewall olayı eklenirse artık kağnı gibi bir internetimiz olur... En iyisi yurtdışından çanak antenle bir uydu internet hizmetine abone olmak heralde bu ülkede; biraz pahalıya geliyor amma en azından filtre firewall gibi saçmalıklarla uğraşmıyoruz...
  • beyler inanan inanır görürsünüz yakında devreye girince. Zaten 3-4 aydır bir sorun vardı bu olaydan sonra iyice emin oldum .
    Bahar gelipde 1 mayıs olası olaylarından önce hele şu guvenlik yasası cıkıpda birileri ortaları karıştırırsa inşallah olmaz
    o zaman firewall nasıl geliyor görün. Zaten şu an şahsen basbakan ve RTE'nin tek telefonu ile internet kesme yetkileri var, evet
    bu guvenlik paketinde oda var, mahkemeye gitmeden tek bir telefonla tum interneti shutdown edebilirler Yada dahası belli kişiler haric
    kimse internete giremeyecek. İnşalah maşallah demeyin cıkınca ŞOKE olacaksınız
  • Pia UDP 9200-9201 açık sorunsuz bağlantı var.

• ben gitti demedim henuz hazırlık aşamasında dedim, surekli olarak gidip gelmeler oluyor sadece bende degil bircok arkadaşda
    tcp de de aldıgım hız su an 5 de birine indi. Once uyeligimde sorun var sandım fiber iş hattında da gördüm. tcp de de udp de de aynı hızı
    alırken tcpde muazzam hız dusmeis oldu ki HMA , tcp uzerinden calısan bir vpn ve bu yuzden resmen kullanılmaz durumda

Pure kullanan arkadaşlar pure da UDP, TCP ayar kısmı varmı ? , ben su an PIA kullansamda 1 st sonra gidiyor
    bu arada PIA da local port ne remote port ne yardımcı olurmusunuz

mesela local de 8080 i secsem local de 80 yazsam ?? bu nedemek oluyor
  • Bu yeni bir haber değil. Ayrıca bu çalışmayı TTNet değil Türk Telekom yapıyor.
    Geçtiğimiz aylarca konu ile ilgili cihazların alımı için ihale ilanı mevcuttur.
    Bağzı basın yayın kuruluşları görmesede bazıları bunu haber yaptılar.
  • Turkforce ya işde turk telekom , ttnet agız alışkanlıgı
  • İran'da o firewall sistemi işe yaramış mı birde ona bakalım. Tabii ki hayır! Dünyanın en yasakçı ülkesi Çin'de dahil bu yasaklar işe yaramıyor, ülkemizde zaten bununla ilgili bir çalışma olduğunu biliyoruz ama o kadar çabuk böyle birşey getirilmesi mümkün değil. Ve iç güvenlik yasasında mahkeme kararı olmadan tek telefonla internet kapatmak Afrika'da bile yok. Yani son kısım hariç diğer kısımlarda haklı olma ihtimaliniz var.

Bu arada şu anda Hotspot Shield çalışıyor 3 Mbps'de 1 Mbps alabiliyorum.
  • pptp bağlantıyı kesmek için internetin fişini çekmeleri lazım, gerçi yapmadıkları şey değil ya neyse.

• LGR9, pptp hangi PORT dan cıkış yapıyor ?

mesela HMA da PPTP ve OPENVPN var openvpn de genelde 443 portdan cıkış yapıyor
    PIA da ise UDP ve TCP var

tcpde 443,80 ve 110 portları acık
    udp de olan portlar 1194, 8080, 9201 ve 53

burada mesela bizim iş yerinde sadece port 80 ve 443 acık bu yuzden udp kullanamıyoruz
    tcp udp e göre cok daha yavas bir protocol

bunuda PUre 'un forumunda buldum

PPTP VPN, which requires port 1723 opened on your firewall for both UDP/TCP. GRE 45
    L2TP VPN, which requires port 1701 opened on the firewall for both UDP/TCP, and;
    SSTP VPN, which requires port 443 opened on the firewall for both UDP/TCP.
    OpenVPN UDP: 53
    OpenVPN TCP: 80

demek oluyor ki pptp ve l2tp calısmaz benim iş yerinde o portlar kapalı oldugundan

ani pure alsamiş yerinde sdece TCP ve SSTP calısır bende UDP 53 oldugundan sabit oldugundan işe yaramaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi worldwidewild -- 22 Şubat 2015; 13:48:00 >
  • Dun okulda kablosuz aga baglandik steam felan acmadi hotspot indirdik bu sefer de ona baglanmadi hotspot vpn degil mi nasil giricez delicez bu engellemeyi ?kablosuzda speed test yapinca ortala 60/60 veriyo okuldaki net bilg.lab.daki pclerde 100/100 veriyo ?

• milli egitim ve YÖK üniversitelerinin nerdeyse hepsi artık firewall'lu ve cogunda hotspot kapalı
    acıkda olsa ip hız limiti var cogunda
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.