Şimdi Ara

Youtube çocuklara özel servisini duyurdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
247
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Youtube çocuklara özel servisini duyurdu

Günümüzde bir çok çocuk teknoloji ile iç içe büyürken ebeveynleri de büyüme çağındaki çocuklar için olumsuz etki yaratabilecek içeriklerden endişeleniyor. Youtube ise bu endişeyi kaldıracak çocuklar için 24 Şubat tarihinde yayınlayacağı Youtube Kids uygulamasını duyurdu. Çocukların olumsuz olabilecek içeriklere erişmesini engelleyen bu uygulamada gelişmelerine katkı sağlayabilecek tv programlarının bölümleri ve popüler kanallardaki çocuk içerikleri bulunacak.

İlk etapta Android cihazlar için yayınlanacak uygulamada çocuk programları, müzikler, eğitim/öğrenme ve keşfetme kategorileri yer alacak. Örneğin popüler kanalların çocuklar için hazırladıkları videolar keşfetme kategorisi altında gösterilecek, uygulamada içerik arama özelliği de sadece çocuklar için kısıtlı içerikler arasında arama yapacak. Ayrıca çocukların uygulamayı kullanabileceği süreyi de kısıtlayabilecek.

Ayrıca yapılan açıklamada ebeveynlerin bu konuda yoğun talebi sebebiyle uygulamanın hazırlandığı belirtilirken aile içeriklerinin yayınlandığı videoların izlenme oranının diğer kategorilere göre çok daha yüksek bir oran olan %200 oranında attığı açıklandı. 13 yaşından küçük çocuklara hitap edecek uygulamanın reklam alıp almayacağı henüz belli değil, nasıl bir kazanç programına sahip olacağı ise bilinmiyor.

Youtube çocuklara özel servisini duyurdu

• çok iyi olur.10 yaşındaki kardeşim hergün youtubeda video izler bende hep saçma sapan şeyler çıkacak diye endişelenirdim.bu uygulama endişemi bitirim inşallah.

• Google olurda reklamsız olur mu hiç! Çocukları abuk subuk oyuncak reklamları ile manyak edecekler.

• Ağaç yaşken eğilirden yola çıkarak ne kadar erken Youtube kullanıcısı o kadar reklam o kadar para.

• bizimkiler google'a oyun aç yazıyor
  • İyi fikir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güzel fikir. Kullanıcıpar için de youtube için de kazançlı olacak bence.

• Günümüzdeki çocuklara hiç heveslenmiyorum.

İyi ki çocukluğumu tozun toprağın çamurun içinde geçirmişim. Teknoloji çok güzel birşey ama böyle çocukları içine çeken uygulamalar işte ne bileyim tabletler falan çocukları evde hapsediyor. 7-8 yaşında Facebook, Twitter açmaya başlıyorlar. Ben bu o yaşta bu kadar sosyal olmaya karşıyım.

Youtube'ın bu uygulamasına karşı değilim yanlış anlaşılmasın sadece teknolojinin zararlarını da görmek lazım.
  • quote:

bizimkiler google'a oyun aç yazıyor

Haykırdım

• Çılgın eşeklerin, dizilerin, biberlerin olmadığı bir dünya.
  • Güzel uygulama, ben bile kullanırım bunu ya

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.