Şimdi Ara

'Apple batarya mühendislerimizi çalıyor'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
633
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• 'Apple batarya mühendislerimizi çalıyor'

Son dönemde yongaseti tasarımı konusunda büyük ilerleme kaydeden ve başarılı işlere imza atan Apple, bu kez diğer bir önemli bileşen olan bataryaya odaklanmış durumda. Sektörden gelen bilgiler biraz da kurnaz yöntemlerle firmanın çalışmalar yaptığını gösteriyor.

Li-Ion bataryalar ve enerji depolama istasyonları geliştiren A123 Systems firması, Apple'ın adil olmayan yollardan batarya mühendislerini ikna ederek kadrosuna katmak için uğraştığını iddia etti ve mahkemeye başvurdu. Firma Apple'ın 5 tane mühendisini elinden aldığını ve bunların 3 tanesinin önemli batarya teknolojileri konusunda projeler yürüttüğünü belirtti. Firmanın gidenlerin yerine yenisini bulması çok zor ve bu bakımdan mağduriyet yaşıyor. A123 Systems bu kanıya çalışanlarına Apple tarafından gönderilen maillere bakarak ulaşmış.

Firma hangi konularda çalışmalar yapıldığını belirtmiyor ancak Apple'ın bataryanın daha uzun kullanım süreleri sunması açısından yeni teknoloji arayışında olduğu anlaşılıyor. Bu bakımdan yeni nesil iOS cihazlarında şimdikileri ikiye katlayan kullanım sürelerini görmek bizi şaşırtmayacaktır.

• Nerde o günler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Etik olmayan bir iddaayı çok güzel özetlemişsin, yine şanına yakışan bir haber olmuş ekrem71.

"Apple'ın bataryanın daha uzun kullanım süreleri sunması açısından yeni teknoloji arayışında olduğu anlaşılıyor"

• Valla plus'ın şarjı 9 saatte anca bitiyor. Bence çoktan çalmışlar da çalışmaya başlamış adamlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çalmasa sanki böyle bir türkiyedr değerlenir o beyinlet? En doğrusu ben olsan 1 sn bile düşünmezdim basar giderdim. Böyle bir ülkede yıl 5000 olsa bile zihniyetker fikirler değişmez

• Bu batarya çalışmalarının mobil cihazlar için değil elektirikli araba bataryaları için olduğu söyleniyor...

• quote:

Orijinalden alıntı: ÜyeyeHakaret

Çalmasa sanki böyle bir türkiyedr değerlenir o beyinlet? En doğrusu ben olsan 1 sn bile düşünmezdim basar giderdim. Böyle bir ülkede yıl 5000 olsa bile zihniyetker fikirler değişmez

Senin gibilerin zihniyeti ile ayakkabı kutusunu dolduranların zihniyeti arasında gram kadar fark yok. Sorsak vatan millet Sakarya diye 2 saat nutuk çekersiniz burada

• quote:

Çalmasa sanki böyle bir türkiyedr değerlenir o beyinlet? En doğrusu ben olsan 1 sn bile düşünmezdim basar giderdim. Böyle bir ülkede yıl 5000 olsa bile zihniyetker fikirler değişmez

bizim ülkemizle ne alakası var? firmanın michigan, massachusetts, almanya ve çinde tesisleri var sen kalkmış çok alakaya maydanoz bir haber ile ülkeni karalıyorsun. ayrıca cümlelerinde beyin, zihniyet ve fikir kelimelerini kullanman da ironik olmuş..
  • en az 10 yılı var bataryaların level atlaması için

• Haberin son cümlesinde doğmamış çocuğa don biçilmiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xloud

Bu batarya çalışmalarının mobil cihazlar için değil elektirikli araba bataryaları için olduğu söyleniyor...

Her ikiside bide sar değerini düşürdüler mi tamamdır

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ona gerek yok power japan plustan dualcarbon pilleri satın alsın

• Aynisini samsung yapinca elinden geleni ardina koymuyordu.

• quote:

Orijinalden alıntı: OZYMANDIAS

Valla plus'ın şarjı 9 saatte anca bitiyor. Bence çoktan çalmışlar da çalışmaya başlamış adamlar.

Aynen öyle hocam 3g açık kullanım 8 saat beklemede 22 saat kullanıyoruö nerdeyse her gun ki bir kere 24 saat oldu ıphone 5 ten sonra acayip saskınım

• Centilmenlk anlaşması, şu süre içinde rakip olacak firmalarda benzer göreve gidememe tarzı anlaşmalar her firma için şart.

• quote:

• quote:

Valla plus'ın şarjı 9 saatte anca bitiyor. Bence çoktan çalmışlar da çalışmaya başlamış adamlar.

Keşke 6 da abisi plus gibi olsa belkide ios maceram başlardı

• quote:

Orijinalden alıntı: FreeRun

en az 10 yılı var bataryaların level atlaması için

5 yıl sonra görüşelim

• quote:

Orijinalden alıntı: matmuhendisi

quote:

Keşke 6 da abisi plus gibi olsa belkide ios maceram başlardı

iPhone 6 da hic fena değilmiş bir plus kullanıcısı olarak 1 hafta kız kardeşime aldığım ip 6 yi kullandım ve şarjı gitmez bunun diyordum ama 1 gunu oda rahat çıkarır durumda

• 80'lerde futbolcuların kaçırılması geldi aklıma
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.