Şimdi Ara

TRT Türkiye'de ilk defa 4K yayın testlerine başladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
159
Cevap
1
Favori
4.605
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• TRT Türkiye'de ilk defa 4K yayın testlerine başladı

4K UHD televizyonlar teknoloji marketlerinde yerini alsa da bu cihazlardan tam anlamıyla yararlanmak pek mümkün değildi. Öyle ki yalnızca internetten 4K çözünürlükte içerik elde edilebiliyordu, yayınlarda ise yüksek çözünürlüğe pek rastlayamadık. Ülkemizde ise bu konuda ilk adım TRT'den geldi.

HD yayına geçiş döneminde de elini hızlı tutan TRT 4K yayın konusunda Avrupada ilk kez UHD yayın testlerine başlayan kurum oldu. 4K yayının hayata geçmesinde TRT, Türksat ve Vestel'in ortak çalıştığı belirtildi. TRT Başkan yardımcısı Yalçın Akdoğan yaptığı açıklamada bazı kuruluşların hala HD yayına geçiş aşamasını tamamlayamadığını ancak TRT'nin öncü bir adımda 4K yayına geçtiğini belirtti. Artık TRT'nin bir kanalının sürekli olarak 4K yayın yapacağı söylendi. Vestel İcra Kurulu Başkanı da "Biz sayıca Avrupa'nın en fazla televizyon üreten firmasıyız. Hakikaten bu dijital devrimi Avrupa biraz ıskaladı. Dijital ürünlerin üretilmesi daha çok Uzak Doğu'ya doğru kayıyor ama biz Türkiye olarak bu dijital dönüşümü kaçırmayacağız." dedi

4K UHD çözürürlüğü destekleyen televizyonu bulunan kullanıcılar aşağıdaki frekanslardan yayına başlayan 4K kanalını izleyebilirler.

Frekans: 12123 MHz

Polarizasyon: Yatay (H)

Sembol Oranı: 15000

• Olumsuz yorumlara atarlanan herşey iyiye gidiyorcular, şu TRT nin, BBC nin beş katı bütçesiyle bırakın bir planet earth çekmeyi, bidon kafalı adamların birşeyler anlatması dışında belgesel çektiğini görebildiniz mi. Hiç bir kar amacı olmayan, kar etmeyi de beklemeyen, buna ihtiyaç duymayan bir kanalın, gezelim yiyelim programlarıyla mı gurur duyacağız. Yoksa hükümet bülteni gibi haberleriyle mi.
  • Koca karı programları, milletin kavgaları artık 4K çözünürlükte!!! Karadeniz'e gidip doğasından çok yemeklerini konuşan programcılar var. 4K falan geçtim, millet televizyon başında bir ömür geçiriyor, izledikleri de doğru düzgün bir şey olsa. Yok o ne giymiş, bu ne yapmış, kim kiminle evlenecek vs...

• Söylediklerine ek olarak birazdan millet gelir. Teknolojide artık ilerliyoruz derler. Tüketim teknolojisinde bir numarayız zaten

• iyi bir atılım.Fakat tüketirkende yerli mal tercih edilmeli

• fatsa52 kullanıcısına yanıt
    He he sizin gibi goygoyculardan da bir kurtulamadık gitti. Hadi desen 4k alt yapısını kendi üretti o zaman ne söylersen haklisin. Yatırım yapıp 4k yayın yapmak teknolojide ilerleme degildir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1080p yayini sorunsuz aliyor herkes sira 4k da

• Avrupa'daki 4K kanallar ortalama 43-74 mb arası bir kalitede 4K yayın yapıyor. TRT'nin 4K yayın kalitesi bunların altında sanırım?

http://tr.kingofsat.net/ultrahd.php
  • Hasan Şaş'ın dediği gibi; Hagi yüz kere vurur bir şey yok, biz kere vururuz auvvvv. Elin oğlu tezek üretse şurada vay be adamlar ne yapmış dersiniz, bizimkiler bir şey yapsa demedik laf bırakmazsınız arkadaş. Bizim millet kadar kompleksli, kendi kendine düşman bir millet daha yoktur dünya üzerinde. Bir kerede takdir edin be arkadaş yapılan işi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tylolhot06 -- 19 Şubat 2015; 22:07:02 >
  • TRT Şeş yayını mı yapıyor ? :)

• Güzel devamıda gelir umarım.

• Olumsuz yorumlara atarlanan herşey iyiye gidiyorcular, şu TRT nin, BBC nin beş katı bütçesiyle bırakın bir planet earth çekmeyi, bidon kafalı adamların birşeyler anlatması dışında belgesel çektiğini görebildiniz mi. Hiç bir kar amacı olmayan, kar etmeyi de beklemeyen, buna ihtiyaç duymayan bir kanalın, gezelim yiyelim programlarıyla mı gurur duyacağız. Yoksa hükümet bülteni gibi haberleriyle mi.

• Aman tanrım didim

• ULYSES kullanıcısına yanıt
    Devlet bize bakmi bize iş vermi napak hırsızlıkmı yapak.

• millet demiş trt de 4k olarak ne izleyeceğiz diriliş ertuğrul ve filinta gibi türkiye standartlarının çok üstünde 2 tane dizisi var trt nin bunlardan başka god father gibi kült filmlere çok fazla yer veriyor trt trt bu ülkenin en iyi en ahlaklı en iyi içerikli kanalıdır en azından şebek programlar ve koca karı dizileri,aşk dizisi saçmalıkları yok.trt ye ve türk halkına hayırlı olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: Firaristt

Koca karı programları, milletin kavgaları artık 4K çözünürlükte!!! Karadeniz'e gidip doğasından çok yemeklerini konuşan programcılar var. 4K falan geçtim, millet televizyon başında bir ömür geçiriyor, izledikleri de doğru düzgün bir şey olsa. Yok o ne giymiş, bu ne yapmış, kim kiminle evlenecek vs...

+1

Bir de bizim vergilerimizle belgesel telif hakkı satın alırlar onlar da en yavan belgeseller olur genelde.

Kendi çektikleri belgeseller (ki ben onlara sadece video diyorum), geyik muhabbetinden, aptala anlatır gibi yapılan bir sunumdan başka bir şey değil.

Bilinçli yapılan bir hareket bu.

Toplum kendi gelişmişliğini televizyonuyla anlıyor tabi, okumak onların neyine! Mazallah, anarşik oluverirler sonra.

• quote:

Orijinalden alıntı: javaprof

millet demiş trt de 4k olarak ne izleyeceğiz diriliş ertuğrul ve filinta gibi türkiye standartlarının çok üstünde 2 tane dizisi var trt nin bunlardan başka god father gibi kült filmlere çok fazla yer veriyor trt trt bu ülkenin en iyi en ahlaklı en iyi içerikli kanalıdır en azından şebek programlar ve koca karı dizileri,aşk dizisi saçmalıkları yok.trt ye ve türk halkına hayırlı olsun.

Tarihi sorgulamak mantıklı mı sence?

Tarihi sorgulamanın nasıl bir felakete yol açtığını göremiyor musunuz hala?

Aynı trt zengin kız fakir oğlan gibi saçmalıkları da yayınlıyor onları neden yazmıyorsun?
  • Osmanlı dizilerini izleriz artık 4K'da...

• Red_Devil33 kullanıcısına yanıt
    Devlet bana bakmasın ama benim paramı da savurmasın arkadaş. Ben kendime bakarım o parayla. Bizim boğazımız onlarınkimden daha kolay doyuyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4k görüntü kalitesi ile hükümet savunuculuğu yapar artık, tarafsız olmayan devlet tv kanalı 8k yayın yapsa ne fayda....

• quote:

Orijinalden alıntı: fatsa52

quote:

Orijinalden alıntı: akgozoktay

Söylediklerine ek olarak birazdan millet gelir. Teknolojide artık ilerliyoruz derler. Tüketim teknolojisinde bir numarayız zaten

Tamam tamam sizden bi mok olmaz. Biliyoruz zaten. Her seye bastan itirazci, kompleksli zihniyet yine yola taş döşeme derdinde. Ha gelmez ise en cok aglayacak sizlersiniz o ayri konu

Hazır teknolojiyi satın almak mıdır gelişmek yani?

Bunları üreten sony, panasonic, mitsubishi, ses gibi firmalar.

Sen napıyorsun satın alıyorsun sadece.

Ekmek alınca ekmeği sen mi yapmış oluyorsun?
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.