Şimdi Ara

Philips 247E4LHAB/00 Mini inceleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
564
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Monitörümün arızalanmasından sonra (samsung 943nwx - 19"wide) gerçekleştirdiğim araştırmalar sonucunda PHILIPS 23.6" 247E4LHAB marka-model monitörü aldım. Beğendiğim modelleri gidip mağazadan inceledim. @bocekgrafik de hem mevcut konusuyla hem tavsiyeleriyle yardımcı oldu sağolsun.

Yazı biraz uzun olacak... Sebebi naçizane birkaç tavsiye vermek istememden kaynakli. Öncelikle yeni monitör alacak olan arkadaşlar küçük monitörlerden büyük monitöre geçmeyi planlıyorlarsa bunu tekrar düşünsünler. Yani online oyun oynuyorsanız (özellikle fps) 19" kullanıyorken 23" e geçecekseniz performansınızda düşüş olabilir. Ancak ekran küçültülerek ya da çözünürlük düşürülerek hangi oyunu oynuyorsanız eski monitörünüzdeki oynanabilirliği yakalayabilirsiniz. Ancak yeni nesil oyunlarda doğa çözünürlükte daha iyi sonuçlar alıyorsunuz. Eski oyun onuyorsanız (cod 2 gibi) 19"den 21,5" e geçmek daha mantıklı olabilir diyebilirim.

Monitöre gelecek olursak;

Boyut: 23,6"
    Tepkime süresi: 2ms
    2 hdmi, 1 vga girişi bulunuyor.

Philips 247E4LHAB/00 Mini inceleme Philips 247E4LHAB/00 Mini inceleme

Tasarımı harika değil ancak kötü de değil. Sade dersek sanırım daha iyi olacak

Dokunmatik tuşları açıkçası hiç kullanışlı değil. Eski monitörümün daha rahat bir dokunmatiği vardı.

Dokunmatik tuşlar demişken buradan devam edelim. Yukarıda gördüğünüz tuşlardan birçok ayar yapabiliyorsunuz. Ancak benim bu monitörde en çok üzen şey şu oldu;
    Gördüğünüz üzere hazır olarak direkt geçiş yapabileceğiniz sadece 3 mod bulunuyor. Bunlar oyun, standart ve internet. En az 2 tane daha olmasını beklerdim. Özellikle sinema olmaması beni çok şaşırttı.

Dokunmatik tuşlardan yine kendinize uygun ayarları yapabilirsiniz. Resim sekmesindeki smart responsedan tepkimeyi en hızlı yapmanız gerekiyor. Ben bunu kullanmadan da çok şükür ghosting, tearing gibi herhangi bir sorun yaşamadım.

Görüntü kaliteli, renkleri ciddi anlamda güzel veriyor. Özellikle smart kontrast çok başarılı. (Bildiğiniz üzere Samsung'da dynamic contrast olarak geçer.)
    Monitörü almamdaki en önemli etken diğer monitörlere göre görüntü kalitesinin çok başarılı olmasıydı.
    ***Aşağıdaki fotoğrafta görüntü ayaları en düşüktedir.

Artı ve eksileri teker teker sıralamam gerekirse;

Artıları;
    2ms olması. Yukarıda da belirttiğim gibi ghosting ya da yırtılma vb bir sorunla karşılaşmadım.
    Smart contrast çok başarılı.
    Ölü piksel çıkmadı

Eksileri;
    Hdmi kablosu kutudan çıkmıyor.
    Hazır modların çok az olması. (Oyun, İnternet vs.)
    Dokunmatik daha kullanışlı yapılabilirdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi snakecharmer -- 19 Şubat 2015; 21:00:44 >

• Eline sağlık. Almayı düşünenler için faydalı bir konu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • inceleme için teşekkürler, eline sağlık
  • xbox ve mac mini bağlamak için kullanabileceğim 2xhdmi 'lı bir monitör arıyorum. oyun performansını beğendiğini söylüyorsun. filmlerde nasıl? IPS ekran almamakla pişman olur muyum? inceleme için teşekkürler.
  • Film performansini gorebilmek icin 1080p'lik teenage mutant ninja turtles'i indirmistim ilk aldigimda. Cok hareketli sahneler olmasi sebebiyle.

Dikkatimi ceken tek bir nokta oldu. Havadan dronelarla cekilen sahneleri bilirsiniz; alcalarak hizli bir sekilde saga sola ya da asagi dogru ilerler kamera.bu nokta da goruntu hafif agirlasti gibi. Bunda ekran kartimin payi var mi ki pek sanmiyorum (gtx470). Diger filmlerde simdilik boyle bir seye rastlamadim. Renk konusunda bi sikintisini gormedim monitorun. Guzel cekim yapabileceim bir kameram olsaydi koyardim buraya film ya da oyun performansini ama maalesef yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi snakecharmer -- 12 Mart 2015; 15:16:53 >
  • guitarman kullanıcısına yanıt
    ıps ekranin renklerde cok basarili oldugunu okudum. Tepkime sureleri biraz fazla ama oyuna olumsuz anlamda etkisi var mi bilmiyorum.zira kullanmadim ve test de edemedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: snakecharmer

ıps ekranin renklerde cok basarili oldugunu okudum. Tepkime sureleri biraz fazla ama oyuna olumsuz anlamda etkisi var mi bilmiyorum.zira kullanmadim ve test de edemedim.

Tamamdır, teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: snakecharmer

Film performansini gorebilmek icin 1080p'lik teenage mutant ninja turtles'i indirmistim ilk aldigimda. Cok hareketli sahneler olmasi sebebiyle.

Dikkatimi ceken tek bir nokta oldu. Havadan dronelarla cekilen sahneleri bilirsiniz; alcalarak hizli bir sekilde saga sola ya da asagi dogru ilerler kamera.bu nokta da goruntu hafif agirlasti gibi. Bunda ekran kartimin payi var mi ki pek sanmiyorum (gtx470). Diger filmlerde simdilik boyle bir seye rastlamadim. Renk konusunda bi sikintisini gormedim monitorun. Guzel cekim yapabileceim bir kameram olsaydi koyardim buraya film ya da oyun performansini ama maalesef yok.

Bu konuya ekleme yapmak gerekirse; yeni izlediğim filmlerde ayni kamera cekimlerinde bu sorunla karsilasmadim. Sanirim o sorun filmin kaydindan kaynakli. Bilginize.

• Aynı modeli 21,5 inch'ini kullanıyorum çok memnunum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.