Şimdi Ara

Bu fatura normal mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
255
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Full artı full 500 (23 TL) + Maksi internet paketi (15 TL) = 38 TL olması gerekirken resimde görüldüğü gibi 30 TL gelmiş:

Bu fatura normal mi?

Yoksa ben mi yanlış bakıyorum?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi furkangunes04 -- 19 Şubat 2015; 19:54:53 >

• Resmi açamıyorum ama internet oaketini ilk kez aldıysanız tam ücreti değil fatura kesim tarihiyle orantılanıp ücret yandıtılır.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gefe16

Resmi açamıyorum ama internet oaketini ilk kez aldıysanız tam ücreti değil fatura kesim tarihiyle orantılanıp ücret yandıtılır.

Hayır, bu üçüncü alışımdı. Her ay maksi internet paketini alıyorum, paket bittiğinde otomatik yenileme olmaması için iptal ediyorum, tarifemdeki internet paketi bitince yeniden sipariş ediyorum. Geçen ay 38 lira gelmişti, bundan önceki aylarda da eksik geliyordu. Benim açımdan iyi fakat yine de danışmak istedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rambo_FT

quote:

Resmi açamıyorum ama internet oaketini ilk kez aldıysanız tam ücreti değil fatura kesim tarihiyle orantılanıp ücret yandıtılır.

Hayır, bu üçüncü alışımdı. Her ay maksi internet paketini alıyorum, paket bittiğinde otomatik yenileme olmaması için iptal ediyorum, tarifemdeki internet paketi bitince yeniden sipariş ediyorum. Geçen ay 38 lira gelmişti, bundan önceki aylarda da eksik geliyordu. Benim açımdan iyi fakat yine de danışmak istedim.

Hocam bildiğim kadarıyla ek paket alırsan eğer fatura kesim tarihine 15 günden az kalmışsa o ek paket kullandığın gün kadarı ücrete alınıyor.15 günden fazla ise ek paket fiyatı tam olarak faturaya yansıyor.Sen fatura kesim tarihine 15 günden az kala ek paketi aldığın için tam paket fiyatı alınmamış...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bakalım gelecek ayın 15'inde belli olur.

• Paketi fatura kesim tarihine yakın aldıysan kullandığın gün kadar ödersin bundan düşük ücret görüyorsun :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: constantin87

Paketi fatura kesim tarihine yakın aldıysan kullandığın gün kadar ödersin bundan düşük ücret görüyorsun :)

Eğer böyleyse ben hiçbir zaman 15 TL'yi tam olarak ödemeyeceğim. Çünkü her seferinde paket bitince iptal ediyorum, tarifemdeki internet yenilendiğinde onu bitirip yeniden maksi internet paketini satın alıyorum. Böyle bir döngü devam ediyor.
  • Hayır öyle değil fatura kesim tarihinden sonra iptal edersen tam ücret ödersin benim fatura kesim tarihi 22si 23 de iptal ettim kesilen faturada tam ücret ödedim

• Benim fatura kesim tarihim ayın 9'u. Ayın 20'si gibi paketi alıyorum, en geç 8'i gibi iptal ediyorum. Bu şekilde tam ücret yansımıyor herhalde.
  • Allah'tan yönetimde sen yoksun

Bu arada, paketin iptalini zorlaştırmaları ellerinde, adamlar bilerek paket iptali koymuşlar. Zaten paketi iptal ettiğinde hattında kalan tüm megabayt'lar siliniyor, fatura kesimine kadar bekletilmiyor.
  • Paket iptalinde haklar fatura donemi sonunda silinir paketin iptaliyle anında silinmez.

• quote:

Paket iptalinde haklar fatura donemi sonunda silinir paketin iptaliyle anında silinmez.

Adres:http://www.avea.com.tr/web/KonusMesajlas/Paketler/MaksiInternetPaketi
    Açıklama:

quote:

Paketin iptal edilmesi durumunda paket kapsamında kalan kullanım hakları fatura kesim tarihinin sonuna kadar kullanılamaz, hemen silinir.

• İlgincmis genelde kullandiriyorlar ama bu değilmiş demekki.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.