Şimdi Ara

konu kilit

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
622
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi batkan35 -- 11 Mayıs 2015; 16:40:33 >

• batkan35 B kullanıcısına yanıt
    Biraz daha acarsaniz belki daha fazla yardimci olabiliriz.

Soyle bir durum mevcut.
    Siz bir bolgedeki pahali ve ucuz yerleri Google earth ile belirlerseniz gerisi kolay.

Siz o bolgede hareket edip yol aldikca etrafinizda nasil belirecegini size söyleyebilirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kilit

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi batkan35 -- 11 Mayıs 2015; 16:41:06 >
    Ben yeni bir yazılımdan ziyade olan bir yazilimi kullanmayi kast ettim.

Mesela igo primo bu is icin birebir.
    Siz bir bolgedeki ucuz ve pahali yerleri Google earth ile "***.kml" olarak kaydedin.

Sonra onu igo primo icine atin.
    "Harita ayarlari - Yer Isaretleri'nden secin.
    Siz o bolgeye yaklastikca, orada ilerledikce kaydettiginiz noktalar etrafinizda kaydettiginiz isimle simgeyle poi olarak belirecek. Uzerine de tiklarsaniz bilgileri görünür.

Siz o yerleri kaydederken ne kadar bilgi yazmissaniz o kadar bilgi görünür

Isteginize gore adres telefon, istersenizde satilan seyler ve fiyatlarini da yazip gorebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fehmi02 -- 21 Şubat 2015; 19:19:58 >
  • hocam bu programda kod yazmıyacaz mı ? ben şimdi android studio indirdim onu kurcalıcam biraz bide bu igo primo u ilk kez duyuyorum internetten biraz araştırdım navigasyon programıymış fakat indirip kml dosyasını içine atmayı filan bilmiyorum telefondan google play store den mi indircem igo primo u eğer öyleyse indirip bi kurcalayım bakayım ?
    Ozel mesajdan durumu anlattim.

igo en iyi navigasyon yazilimlarindan biridir.
    Bana goreyse en iyisidir.

Siz igoyu kurun.
    Civarinizdaki ucuz pahali yerleri Google earth ile belirleyip kaydedin.
    Sonrasini anlatirim.

• hocam ben mekanları google earth ile kaydettim şimdi ne yapmam gerekiyo ? bu arada android studio uda indirdim bi işe yarayabilir
    Ozelden bir forum linki attim.

Onu bi inceleyin.

Ama kisaca;
    kaydettiginiz "***.kml" dosyasini
    "igo/Content/Userdata/Poi"
    yoluna oldugu gibi atin.

Boyle bir yol klasor yoksa siz olusturun.
    Igo o dosyayi uygun formata cevirir.

Sonra "Harita ayarlari/Yer Şekilleri" nden sadece kaydettiginiz grup isaretli olsun.
    Digerlerinin isaretini kaldirin.
    Tamamdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fehmi02 -- 4 Mart 2015; 0:57:39 >
  • iyide hocam bunda hiç kod yok mu bilgisayar programcılığı projem ama hiç kod yok nasıl iş bu :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: batkan35

Merhaba ben bilgisayar programcılığı okuyorum bitirme projem android uygulamada gps ile konumunu belirleyerek yakındaki ucuz ve pahalı mekanları bildirme... fikir verirseniz bi yol gösterirseniz yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

Ilk mesajinizda kodla ilgili birsey gormedim.
    Android Igo uygulamada konumunuzu belirleyerek daha onceden belirlediginiz konumunu kodladiginiz ucuz ve pahali yerleri gösterme konusunda fikir verip yol gostermeye çalıştım.

Yeniden uygulama oluşturmayı soyluyorsaniz o konuda bilgim yok.
    Size kolay gelsin.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.