Şimdi Ara

LG G3 Kitkat 'tan Lollipop 'a Güncelleme Sonrası Hataların Kesin Çözümü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
6.493
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Dikkat: Bu anlatılanlar LG D855 (G3) 32GB için geçerlidir. 16GB için test edilmemiştir.

Merhaba LG g3 kullanan arkadaşlar,

Öncelikle sizleri tebrik ederim LG G3 güzel bir tercih. Aklınızda herhangi bir şüphe vs varsa onları silin kafanızdan. Piyasadaki en iyi telefonu seçmiş bulunuyorsunuz.
    Güncelleme vs sonrası oluşan hatalardan dolayı G3'ünüze karşı soğukluğunuz olmasın. Onu sevin, sayın :) Zira bu oluşan hatalar G3'den değil, sizden dolayıdır.

Güncelleme sonrası oluşan başlıca hatalar;

* Pil ömrünün gözle görülür şekilde azalması. Hatta 1 dakikada yüzde 1 şarj tüketimi gibi.
    * Pil kalan süresi ekranında, "Hesaplanıyor..." şeklinde takılı kalması
    * En meşhuru; telefon yeniden başlatma sonrasında açılışta "Current version is not available for user. Cant find matched cust for NT-code mcc/mnc[FFFFFF], subset[11]" hatasının çıkması,
    * Ara sıra çıkan "durdu ne yazik ki ..." türü hatalar
    * Telefondaki menüler arası geçişlerdeki takılmalar
    vb hatalar.

Çözüm basit;

--> Telefonunuz ithal ürün ise (yani hepsiburada, n11 gibi sitelerden satın alınan paralel ithalat ürünü ise)
    ->http://lg-phone-firmware.com/tool.php?idclick=11466 bu güncellemeyi LG Flash Tool ile kurun. Nasıl kurulduğunu google'layıp bulabilirsiniz.

--> Telefonunuzu türkiye'den Vatan, Bimeks, Teknosa gibi mağazalardan bizzat aldıysanız. Yani cihaz Türkiye ürünü ise;
    ->http://lg-phone-firmware.com/tool.php?idclick=10160 bu güncellemeyi LG Flash Tool ile kurun. Nasıl kurulduğunu google'layıp bulabilirsiniz.

Sonuç;

Benim telefonum paralel ithalat ürünüdür. Kitkat'tan Lollipop'a geçiş yapmak istedim. Netten araştırmadan Türkiye sürümünden güncelleme yaptım. Haliyle telefonda yukarıdaki hatalar çıkmaya başladı. Daha sonra avrupa sürümünü kurdum ve sorunum ortadan kalktı. Telefon gayet stabil çalışıyor. Siz de bu şekilde sorununuzu çözebilirsiniz.

Alıntı Değildir.

• ceylankral C kullanıcısına yanıt
    Kardeşim allah senden razı olsun, şu yeniden başlatmada gelen hatadan ve pil azalma konusundan kurtulmama yardımcı oldun. Ellerine emeğine yüreğine sağlık çok saol.
  • ceylankral C kullanıcısına yanıt
    teşekkürler. işime yaradı.
  • @ceylankral linkler uçmş bir çok yerde aradım yok. sizden ricamız ben ve benim gibi ihtiyacı olacak arkadaşlara v20 versiyonlar için sağlam link verebiliresniz seviniriz
    benim tel de paralal ithalat 32gb D85510i kitkat yüklüydü bir yapancı siteden lolipop 5.0 v20h indirip yükledim arkadaşların dediği gibi her açılışta worning hatasını veriyor resimde görüldüğü gibi.lgup ile yükleme yapmıştım,

cihazı ilk aldığımda sürüm bilgileri resimdeki gibiydi

Şimdiki yüklü sürüm bu.root cihazım.birde ricam var ne yüklememi önerirsiniz?garanti falan sorunu yok zaten garantisiz dışarıdan gelme olduğu için,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi f47xfenerli -- 6 Ağustos 2016; 20:18:15 >
  • f47xfenerli F kullanıcısına yanıt
    kardeşimhttp://lg-firmware-rom.com/ bu adresteki yere imei numaranı yaz download'a tıkla. telefonuna uygun firmware'yi gösterecektir. imei atılmış telefon ise bu site işini görmez dikkat!
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.