Şimdi Ara

BlackBerry bu kez Typo 2'nin peşinde

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
458
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• BlackBerry bu kez Typo 2'nin peşinde

ABD'nin popüler American Idol programının yapımcısı Ryan Seacrest tarafından geçen yıl piyasaya sürülen Typo adlı fiziksel klavyeli iPhone kılıfı, daha çok BlackBerry tarafından dava edilince gündeme oturmuştu.

Tasarım ile ilgili patentlerin ihlal edildiğini belirterek dava açan BlackBerry, Seacrest'i 860 bin dolar tazminata mahkum etti ve Typo klavyelerin satışını durdurdu. Ancak Seacrest pes etmedi ve Typo 2 adıyla tasarımı biraz daha değiştirilmiş yeni bir kılıf piyasaya sürdü. 

Seacrest yeni kılıfın davadan etkilenmeyeceğini belirtmişti. Ancak BlackBerry de bu işin peşini bırakmadı ve Typo 2 için de ihlal davası açtı. BlackBerry klavyenin düzeninden, tuşların şekline, şekil aldığı yüzeye, arka aydınlatmasına ve yazma otomasyonlarına kadar herşeyin kendi patentlerini ihlal ettiğini savunuyor. 

Mahkeme süreci önümüzdeki aylarda başlayacak. Ancak ilk Typo davasından görüldüğü kadarıyla BlackBerry oldukça ısrarcı ve Typo 2 için de tazminat davası ve satış yasağı kararı çıkabilir.  

• Ne karar çıkar sizce?
  • Blackberry alabilir diyorum.

Blackberry i klavyeli telefonlarından ibaret sanan ergenler yine saçma sapan konuşacak.

Ne kadar boş gençler var.
  • İlginç bir tasarım olmuş ama insanlar sanal klavyeye aşina bakalım görücez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cengizhan72 -- 18 Şubat 2015; 9:49:19 >
  • Blackberry alır böbreğimi bastım diyaliz makinesinden yazıyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: OnLiNe MaNaGeR

quote:

Orijinalden alıntı: umut_baris

Blackberry alabilir diyorum.

Blackberry i klavyeli telefonlarından ibaret sanan ergenler yine saçma sapan konuşacak.

Ne kadar boş gençler var.

Artiz herif sanki başımıza ansiklopedi yutup gelmiş falan da millete boş diyor. Evet senin için dolu ama neyle dolu olduğunu hiç söylemeyim.
    Wiki'yi açıp fazladan blackberry yazınca kültürlü olunmuyor.

Senin gibi 12 taksitlik adam değilim ben.

Elimden o kadar modeli geçti. BB OS 10 u hiç kullandın mı?

Blackberry kadar güvenli ve sağlam bir işletim sistemi gördün mü hayatında?

Başkalarının içi dolmasaymış keşke. Yapılmış bir kere o hata ne diyeyim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mar00N

Blackberry alır böbreğimi bastım diyaliz makinesinden yazıyorum

• yuh yani klavye de yapmak yasak oldu. Bu ne şirketler resmen teknolojinin ilerlememesi için ellerinden geleni yapıyorlar.

• Alır

• Uzun yillar bold curve pearl serilerini kullanmis biri olarak diyebilirim ki resmen araklanmis bir klavye duzeni mevcut,blackberry hakli cikacaktir,zaten diger kullanicilarda bilir diger markalar qwerty klavyeyi cihazlarda baska formlarda kullaniyordu bu tus duzeni blackberry e cok cok yakin.

• Yok artık Blackberry'de utanmasa "klavyeyi" direkt dava edicek bilgisayarda bile klavye kullanamayacak duruma geleceğiz.

Nokia 9000 Comminicator : İlk klavyeli telefon üretim tarihi 1996
    İlk Klavyeli Blackberry : Blackberry 850 üretim tarihi 1999

Daha neyin davasını yapıyorlar , neyin patenti anlayabilmiş değilim.

• Blackberry fırsatçılık yapıyor sanki :S

• os 10 u kullanmayıp gelip burda BB ye laf atanları adeta biber dolması gibi görüyorum..İçindeki pilav kadarsınız.

• Sirket batti ya elemanlarin parasini odemek icin boyle seyler yapiyor olabilir

• Blackberry'nin neden batmadigini burdan anlayabiliriz

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.