Şimdi Ara

Japonların kapaklı telefon sevdası akıllı telefon satışlarını düşürdü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
1
Favori
1.128
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Japonların kapaklı telefon sevdası akıllı telefon satışlarını düşürdü

Akıllı telefonlardan önce Japonya'da en yaygın modeller kapaklı cep telefonlarıydı, daha sonra akıllı telefonların popülerleşmesiyle kapaklı telefonların satışları düşmeye başlamıştı. Yaklaşık 7 yıldır satışlar azalsa da teslim olmayan eski moda telefonlar ise aradan geçen sürenin ardından bir nevi direnişinin sonucunu yeniden yükselişe geçerek aldı.

Reuters'de yer alan habere göre MM Araştırma Enstitüsü'nün yaptığı araştırma sonuçlarına göre Feature phone olarak isimlendirilen ve akıllı telefonlardan önceki basit multimedya ve kısıtlı internete sahip telefonların yer aldığı kategori %5.7 oranında yükselişe geçerken 10.58 Milyon satış rakamına ulaştı. Akıllı telefon satışları ise %5.3'lük bir düşüş yaşayarak 27.7 Milyon satışa geriledi. Feature Phone kategorisinde ise en büyük payı kapaklı telefonların aldığı belirtildi.

Akıllı satışların neden düştüğü konusunda ise birden fazla seçenek öne çıkıyor. Japonya'da nüfusunun genelde yaşlı bireyler bulundurması ve sadece sms atıp arama yapabilen telefonların bu yaşlı nüfus tarafından benimsenmesi sebeplerden birisi olarak gösteriliyor, diğer yandan da artan akıllı telefon fiyatlarının kullanıcıların uzaklaşmasını sağlayabileceği düşünülüyor. Ayrıca Feature Phones olarak adlandırılan sınıftaki cihazlar daha uzun batarya ömrü sunarken daha az data paketi harcaması yapıyorlar, bu da cihazların sadece satın alırken değil kullanırken de daha az maliyet getirmesine sebep oluyor.

• japonlara buda kapak olsun ozaman...
  • Kapaklı telefon sevdası değil o bilinçli tüketimden kaynaklı.

Bozulmadan yenisini almıyor. Aynısı İngilizlerde, Almanlarda da var.
  • Akıllı insanlar akıllı alışveriş yapıyorlar. Bizim forum çocukları gibi bende 6 sı var. Parası olmayan fakirler bilmez demiyorlar.

• Hastası olduğum tek kapaklı telefon N93i. Çıktığından beri hiçbir telefonun tasarımı beni o kadar etkilemedi.

[simage]phonesdata.com/files/models/Nokia-N93i-844.jpg[/simage]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Jingles -- 18 Şubat 2015; 3:06:44 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • en güzel kapaklı tasarım. alan arkadaşlarım pişmandı.tasarımdan fazlasını veremedi. ama güncel teknoloji le geri gelse süper olur.
  • Bence yapılmak istense güncel işlemci ve ram üzerinde android kullanarak kapaklı telefon yapabilirler.İşlerine gelmiyordur, neticede herkes Japon dostlarımız gibi değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: umut_baris

Kapaklı telefon sevdası değil o bilinçli tüketimden kaynaklı.

Istatistiklere bak bakalım, durum nedir görebilirsin herhalde.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • smartphone lar sıktı artık hep aynı tasarım hep aynı şeyler 4 yıldır yerinde sayıyor smartphone teknolojisi tek yaptıkları işlemci hzını yükseltmek rami yükseltmek kamerayı yükseltmelk sadece olanı yükseltiyorlar değişik argeler birtek samsung ve sony den geliyor.

• Yavaş yavaş bitter

• quote:

Bu hastalık bizim millete iyice bulaştı. İnsanlar yediği yemeğe bile dikkat etmiyor ama telefon, araba, bilgisayar vs. vs. az bir şey eskidimi hemen yenisini alıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Jingles

Hastası olduğum tek kapaklı telefon N93i. Çıktığından beri hiçbir telefonun tasarımı beni o kadar etkilemedi.

Hoparlörü sürekli sorun çıkarsada benim favorilerimden biri 6260'tı

• quote:

Orijinalden alıntı: Biyturs_OnSr

quote:

Hastası olduğum tek kapaklı telefon N93i. Çıktığından beri hiçbir telefonun tasarımı beni o kadar etkilemedi.

Yıllarca kullandım hoparlörü hiç sorun çıkartmadı. Bir darbeden sonra bildirim ışığı yanmamaya başladı. En son ekran filmi arızası ile ayrılmıştım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: MrKemal17

quote:

Orijinalden alıntı: Biyturs_OnSr

quote:

http://www.hamariweb.com/mobiles/LargeImages/442_01.jpg

Yıllarca kullandım hoparlörü hiç sorun çıkartmadı. Bir darbeden sonra bildirim ışığı yanmamaya başladı. En son ekran filmi arızası ile ayrılmıştım.

Hocam muhtemelen bize sorunlu ürün geldi. Servise yolladık, geldi 1-2 hafta sonra yine bozuldu, talihsizlik mi diyim ne diyim ki :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Vendetta1907

Bence yapılmak istense güncel işlemci ve ram üzerinde android kullanarak kapaklı telefon yapabilirler.İşlerine gelmiyordur, neticede herkes Japon dostlarımız gibi değil.

Samsung'un Snapdragon800'lü kapaklı telefon modeli vardı.

• nokia n93 çok iyiydi
  • Keşke bizede gelse.

• quote:

Orijinalden alıntı: Master_Evil

nokia n93 çok iyiydi

Ben N93i modeline hastaydım. Hatta iki hafta önce swap cihaz buldum ve sıfırdı çok bebek bir cihaz. Fırsatı hiç kaçırmadım kaptım hemen.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ø

quote:

Bu hastalık bizim millete iyice bulaştı. İnsanlar yediği yemeğe bile dikkat etmiyor ama telefon, araba, bilgisayar vs. vs. az bir şey eskidimi hemen yenisini alıyor.

Sıcak fırsatları kovalıyorlar deli gibi.
    Yaptıkları iş hep aynı.
  • Mr. Jingles kullanıcısına yanıt
    gördüm watsapla uğraşıyosun sanırım, ben o zamanlar n70 kullanıyordum
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.