Şimdi Ara

361. dönem (Kasım 2015) Kısa Dönem,Uzun Dönem ve Yedek subay aday adayları (115. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.456
Cevap
90
Favori
471.440
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 113114115116117
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• BEYLERhttp://www.msb.gov.tr/Content/Upload/Docs/askeralma/kasim_2015_er_trt_duyrusu.pdf TRT duyurusunda haftaya bugün açıklanıyor yazıyor.Yani 15 ekim. Galiba haftaya belli oluyor yerler.
  • KUYRUKLU YILDIZIN KUYRU kullanıcısına yanıt
    kardeşim erler için bu duyuru. bizim kiler yedek subay adayları içindi duyuru. değişiklik yok 23 ekimde açıklanacak.
  • Paramedik 112 kullanıcısına yanıt
    Sağlık olsun be ustam
  • sofitel kullanıcısına yanıt
    Oraya dikkat etmemiştim.Eywallah yanlış oldu o zman.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kingsinyor

sırayı düzenleme filan sorun değil. sorun şu şurayı burayı yıka, temizle gibi

özellikle başkasını kayırıp başkası dediğim tertibini-devresini kayırıp bana iş mi yaptıracak.

öyle bir durumda hiç takmasak ne olur.

sen bu kafayla gidersen herhalde çok dayak yersin

Şaka bir yana arkadaşlar illaki adam kayırma olur, sen eğer mızmızlanıp gider komutana sürekli şikayette bulunursan bu sefer komutanlarda senin üzerine oynarlar.
    Askerlik stratejiye benzer bir adım atarken ileride neler olabilir diye düşünün kesinlikle. Özellikle çavuşla kankasıyla fazla muhattap olmamaya çalışınız.
    Eğer yanlış bir arkadaşlık ederseniz sonucunda sizi tezkere alana kadar uğraştırırlar.
    Çavuşlar komutanların eli koludur. Siz çavuşu dinlemiyorsanız eğer aslında komutanı dinlemiyorsunuz demektir. Komutanlar da bu durumu asla affetmezler.
    Boyna nöbet kitlerler devriye kitlerler. Yaşlar illaki büyük olacaktır. Benimle uzun dönemler arasında 5 yaş fark vardı. Abilik yaparsanız abi derler dallamalık yaparsanız dallama derler.
    Sizin tavırlarınız aslında size yapılacakları belirleyecektir. Yaşınızın olgunluğunda olun herşeye laf etmeyin. Unutmayın onlar sizden daha fazla orada kaldılar ve kalacaklar. Onları da anlayın. Empati kurun.
    İyi olun etrafınıza sinir stres saçmayın. Agresif olmayın. Her zaman güleç olun. Abiliğin verdiği olgunluğu kullanın ve gülüp geçin yaptıkları çoğu şeye. İnanın bu yaptığınız onlara daha da çok batacaktır.

Bana askerde Kars'lı bir çocuk musallat olmuştu. Sürekli benimle uğraşıyordu. Ben fazla takmıyordum en son tezkere günü geldi yanıma abi hakkını helal et sana çok takıldım dedi. Eğer onu ciddiye alıp ona sürekli kapa çeneni gibi laflar etsem o daha da çok üstüme gelecekti. Zaten ergen olmasa o lafları etmez. Askerde şöyle bir şey var kavga ederseniz tüm komutanlar gözünde mimlenirsiniz. Ve en kötü işler size kitlenir. Unutmayın ortamlarda galeyana gelip kavga etmeyin kavga çıkartmayın. Sakin olun. Sabırlı olun. Bu dediklerimi yaparsanız siz kazanırsınız.

• muratdem88 M kullanıcısına yanıt
    yarım saat önce hazırda bulunmak niye ?
  • devrecilikle sıracılığın farkı nedir kavrayabilen bir anlatsın hele :)))
  • demek istediğim şu ki başka bir herif 1 iş yapıyorken ben 5 iş yaparsam ve bana komutan değilde kıytırık bir asker ya da onbaşı ya da çavuş kafasına göre iş buyurursa bilmem naparım öyle işi. iş yapmaktan kaçmak değil yani :)
  • Mak.Müh.Emre kullanıcısına yanıt
    Lisans da beden ogretmeni kpss özel harekat daha yeni basvurdum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ademcinar -- 8 Ekim 2015; 16:59:22 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

demek istediğim şu ki başka bir herif 1 iş yapıyorken ben 5 iş yaparsam ve bana komutan değilde kıytırık bir asker ya da onbaşı ya da çavuş kafasına göre iş buyurursa bilmem naparım öyle işi. iş yapmaktan kaçmak değil yani :)

Tamam kardeş sen bilmem ne yap öyle işi

Benim olduğum yerde uzun dönem uzun dönemin burnunu kırdı. Uzun dönem kısa dönemlere saldırdı boğazını sıktı, laf dalaşına girildi.

Şey zannetmeyin bize kimse dokunamaz. Malın teki çıkar yapıştırır ağzınıza sende ona karşılık verirsin askerlik uzar 1 ay boyunca. artık günleri nasıl geçirirsiniz bilemem.

Efendi olun takmayın o kadar çok şey var ki lan bunu niye yapıyoruz deyipte yaptığın

Sıracılık devrecilik arasındaki farkı anlatayım. Devrecilikte son gelen her türlü ezilir, her şey ona kitlenir. Mıntıkadır bulaşıktır vs hep son gelendedir. kaç kişi geldiklerinin önemi yok. gelmeleri yeterli
    Sıracılık devreciliğin ılımlı halidir. Son gelenleri de bulaşık listesine eklerler ama biraz fazla ekleyebilriler. en üst devre zaten yeterli kişi varsa bulaşıktan mıntıkadan düşer. Yoksa ufacık yerleri alırlar mıntıka için. orayıda gene sana yaptırırlar.

Sadece şunun için dua edin. İyi insanlarla adaletli insanlarla karşılaşmayı temenni edin. Diğer türlü hayvanların arasında kalırsınız.
    Sakın sigara içtirtmeyin koğuşta falan. bazıları densizlik yapıp içmeye çalışıyorlar. kuralları siz belirleyin. kısa dönemin avantajı abilik yapabilmeleridir. Çavuşu kısa dönemlerden yaptırmaya çalışınki uzun dönemler havalarını alsınlar...

• quote:

Orijinalden alıntı: muratdem88

quote:

özellikle başkasını kayırıp başkası dediğim tertibini-devresini kayırıp bana iş mi yaptıracak.

O tabiki var hocam. Yeni gelenler sırayla bulaşık yikayacak tuvalet temizleyecek. İctimadan yarım saat önce hazırda buluncan sen. Eskiler beş dakka kala gelecek falan filan

milletin bokunu mu temizleyeceğiz? afedersiniz pisuvara sıçan var, duvara sıçan var. öehhh
  • quote:

Orijinalden alıntı: ardaq

quote:

quote:

O tabiki var hocam. Yeni gelenler sırayla bulaşık yikayacak tuvalet temizleyecek. İctimadan yarım saat önce hazırda buluncan sen. Eskiler beş dakka kala gelecek falan filan

milletin bokunu mu temizleyeceğiz? afedersiniz pisuvara sıçan var, duvara sıçan var. öehhh

Yapacaksın tabi ki.

• quote:

Orijinalden alıntı: Paramedik 112

quote:

quote:

quote:

Yapacaksın tabi ki.

vatan millet edebiyatı yapan milliyetçiler bunu beğenmedi

ortamlarda vatanı savunuyoruz dersin kim bilecek

• Patates, soğan soymak gibi vazifeleri yaparken "Ben bunun için mi askere geldim" diyenler olabilir. Yine başka işleri yaparken de. Cephede vazife alanlar kadar cephe gerisinde çalışanların yaptığı iş de önemlidir. Askere giden orda her işi yapar. Konuda birçok kere yazılmıştı, tekrar yazayım; ustaya gittiğinizde bir vazife almaya çalışın. Herhangi bir vazifeniz yoksa her işi yapmaya adaysınız demektir.
  • ardaq kullanıcısına yanıt
    Senin sıçtığını millet nasıl temizliyorsa sende milletin sıçtığını temizleyeceksin. Her iş sırayla öyle kaçamak yok...
  • O kadar bok temizlemeye hevesli oldugnuzu bilmiyorduk. Fazla boka sarmadan anlamlı şeyler konuşalım, herkes sıçtıgı boku temizlerse kimse için sorun kalmaz..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mak.Müh.Emre

O kadar bok temizlemeye hevesli oldugnuzu bilmiyorduk. Fazla boka sarmadan anlamlı şeyler konuşalım, herkes sıçtıgı boku temizlerse kimse için sorun kalmaz..

Var mı öyle bi dünya ya kimse yere çöp atmazsa her yer tertemiz olur vay beee
  • Merhaba Arkadaşlar;

Benim şahsi fikrim askeriye yatış yeri değildir ve buna kimse müsaade edeceğini sanmıyorum.Kime ne görev veriliyorsa bunu yapmak zorunda bu görevi yapmazsa veya laiki ile yerine getirmezse cezasını çeker.O yüzden bu mecrada bunların tartışılmasına gerek yok zaten bunları yaşayıp görüceğiz.Ben uğraşamam diyen arkadaşlar umarım bu durumla yüz yüze gelmezler.Allah hepimizi bu süreçte sağ salim sıkıntısız bir şekilde askerliğini tamamlamasını nasip eder.

Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dergus -- 8 Ekim 2015; 18:34:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Paramedik 112

quote:

quote:

quote:

Yapacaksın tabi ki.

Nasıl ya? Şimdi biz orada WC temizliği mi yapacağız? Kısa dönemlere de böyle işler yaptırılıyor mu gerçekten?

• 
Sayfa: önceki 113114115116117
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.