Şimdi Ara

Gelecek MacBook, Magic Mouse ve Magic Trackpad modelleri üzerinde Touch ID yer alabilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
297
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

•  

Apple'ın ilk olarak iPhone 5S ile karşımıza çıkardığı parmak izi okuma sistemi Touch ID, MacRumors'un Tayvan merkezli sistelerden aldığı dedikodulara göre gelecek Apple ürünleri bünyesinde de aktif olarak kullanılabilir.

Bu doğrultuda MacBook Pro, MacBook Air, Magic Mouse ve Magic Trackpad modelleri üzerinde Touch ID'nin yer alacağını belirten kaynak, Touch ID mekanizmasının MacBook modellerinde dokunmatik kontrol yüzeylerinin (Trackpad) alt tarafına, Magic Mouse ve Magic Trackpad'de ise direkt olarak yüzeye entegre şekilde konumlandırılacağını söylüyor. Konsept tasarımları ortaya çıkan 12-inç'lik yeni MacBook Air'in alt tarafında böyle bir mekanizma için yeterli boşluğun bulunmaması ve kablosuz çalışma gösteren Magic Mouse ve Magic Trackpad için bazı güvenlik sorunlarının (Parmak izi verileri kablosuz olarak aktarılacak) oluşabileceği gibi soru işaretleri ise, Touch ID sisteminin Mac ürünlerine -kısa vadede- gelmesinin pek mümkün olmadığını düşündürüyor.

Tam olarak sağlam temellere oturmayan bu dedikodunun yakın zaman içerisinde detaylanması bekleniyor.

• Haberin kaynağı güvenilir, bana doğru gibi geliyor olmayacak şey değil

• Gelirse artık almamak için bahanem kalmaz
  • Uzun süre diğer üreticilerin cihazlarını kullandım. iPhone'da en beğendiğim özellik Touch ID :)

• şu mouse'u pilsiz yapsınlar da başka bir şey istemez.

• quote:

Orijinalden alıntı: alcest

şu mouse'u pilsiz yapsınlar da başka bir şey istemez.

Sallayınca şarj olsa filan , fena olmaz...Kinetik enerji ile çalışsa ya
  • TheMarjinaLs kullanıcısına yanıt
    pilsizden kastım bir cihaz yaparsın mouseu üstüne koyunca şarj olur. kablosuz ev telefonları misali..

cihazı alalı 3 hafta oldu ve ben 3. kez pilleri değiştirdim. klavye ise garip bir şekilde %100 de hiç harcamıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alcest -- 18 Şubat 2015; 2:17:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alcest

pilsizden kastım bir cihaz yaparsın mouseu üstüne koyunca şarj olur. kablosuz ev telefonları misali..

cihazı alalı 3 hafta oldu ve ben 3. kez pilleri değiştirdim. klavye ise garip bir şekilde %100 de hiç harcamıyor.

Magic trackpad alin o zaman hocam.

2 aydir kullaniyorum sarjim halen yuzde 20'de.Mouse'un pili cok cabuk bitiyormus.
  • Cok iyi olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.