Şimdi Ara

ASUS ROG Swift PG278Q mu yoksa 4K Asus PB287Q mu ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
2.236
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Aslinda aklimda Samsung' un 4K u28d590d modelini almak vardi; ancak ergonomisinin basarili olmayisi, input lag'in gorece yuksek olmasindan Asus PB287Q'ya kaydim.

Sorun da burada basliyor, bu monitoru online satis disinda alamayacagim gibi gozukuyor,

Aslinda Vatan'da 1 ay icerisinde sorgusuz degisim imkani var ve Samsung u28d590d modeli de mevcut.

Simdi Ausus alsam ve diyelim ki olu piksel cikti, online satislarda 14 gun icinde sorgusuz iade prosedurunu kullanabilir miyim ?
    Tabi iade isterken olu pikselden hic bahsetmeyerek.

Isin icinden cikamiyorum. Ikinci eline de rastlayamadim Asus' un.

Yardimci olirsaniz sevinirim.

Tesekkurler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tulû -- 20 Şubat 2015; 17:52:49 >

• Eizo olarak 4 k monitörlerimizi e - sistemler üzerinden get ile yada mail order ile satın alabilirsiniz. incelemen için 4 k modellerimizi paylaşıyorum.
    https://www.youtube.com/watch?v=eZKrYKPr8cQ

http://www.eizoglobal.com/products/flexscan/ev3237/index.html
  • Tesekkür ederim , ilgilendiğim bir model değil.

Yok mu bilgisi olan arkadaşlar ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tulû -- 17 Şubat 2015; 19:12:14 >
  • Vatandan sorunsuz alabilirsiniz, vatan kendisi pixel garantisi verir bütün monitörlere

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ah işte Vatan'da olsa hemen alırım. 😔
  • Tulû kullanıcısına yanıt
    http://teknofiyat.com/?search=PB287Q

PB279'u da düşünebilirsin ama henüz TR'ye gelmedi sanırım.

Bu arada Eizo, TR'de pek bilinmez ama genel olarak Asus'tan üstündür ürünleri.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 18 Şubat 2015; 18:32:46 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • realision R kullanıcısına yanıt
    Kaça geliyor bu?

• Çok kötü kafam karıştı ,
    4K PB287Q mu yoksa ROG Swıft PG278Q mu ?

Şu aralar oyun oynayamıyorum ; bir yandan g-sync 144Hz vs.
    Bir taraftan da 4K, 28" ( birinci nesil ; birinci nesil ne olursa olsun ekmek bile olsa korku ile bakarım )

Yakın zamanda da sistem upgrade düşünmüyorum.

Sistemim GTX680 , Q9650 cpu , 8GB RAM vs.

4K yı alırsam illa 4K'da oyun oynayacağım diye kastırmayacağım ; 1440P de işimi görür .

Masaüstü , videolar 4K izlerim yeterli şu an için.

Fikir verebilir misiniz ?

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tulû -- 20 Şubat 2015; 17:56:07 >
  • bocekgrafik kullanıcısına yanıt
    Vatan'da listelemeye girmiş ; bir kaç güne satışı başlar.

IPS olsa da 5ms , benim için IPS olması önemli değil .

Doğrudan karşıdan bakacağım zaten ekrana ,sadece bakış açısı değil tabi ki IPS 'in artıları ;ama bence olmazsa olmaz değil.
    Ürün güzel ama fiyatta maşallah o biçim yani.
    Konu başlığını değiştirdim ;

İki model için görüşlerin nedir ?
    Elmayla portakal gibi oluyor ikisi. Ikisinin de kulvarı ve özellikleri farklı. Bence evvela tam olarak neyi istediğine karar vermen gerek. 2160P monitör istiyorsan eğer, daha ucuz Philips ve AOC monitörler de var. PG ise 144 hz ve G-Sync özelliği ile bambaşka bir monitör o. Ve bence fiyatını hak eden bir monitör de değil.

Oyun monitörü istiyorsan, ViewSonic VG2401mh'yi düşün derim. 2160P'ler ise ayrı bi kulvar. Onda da yüksek detaya mukâbil, 60 hz sınırı var. Hangisi senin için öncelikli ise ona göre seçim yap bence.

G-Sync modüllü monitör istiyorsan, Acer XB270HABPRZ iyi bir alternatif. Bunun modülsüz versiyonu da XB270HBMJDPRZ. Ikisinin de PG'den eksiği 1080P olması.

Evet , burada ana sorunum ne istediğime karar verebilmem sanırım .

Herhalde 4K almak benim için daha uygun olacak.

Aslında ilk etapta aklımda Asus VG287HR almak vardı 3D 144Hz 27" vs.

Sonra 4K 'ları gördüm ve fiyatlarına göre alınabiliteleri yüksek geldi gözüme.

En başından beri şu an kullandığım 23" 'ten daha geniş bir monitör almak vardı 27" gibi.

İşte tam burada 4K'ları görünce hem boyutu hem de çözünürlüğü arttırmak istedim.

1080'den 1440p 'ye çıkmaktansa daha da uçup 2160P 'ye atlamak beni daha da tatmin edecek sanırım.

Yine de acaba demeden edemiyorum.

Bana kalırsa kafan biraz karışık bence hangi iş için kullanacaksan ona göre karar ver oyun mu , iş mi, film yada media için mi herkes diyor ya oyun için al, iş içinde kullanırsın böyle bir şey yok kullanırsın kullanmasına da verimli olmaz. Oyun için aldım ama paneli şöyle iyi renkleri böyle iyi, iş içinde gider film içinde gider ama nereye gider.Sana tavsiyem iyi ve profesyonel monitör alırken hangi iş için kullanacaksan nokta atışı yapmak zorundasın.
  • Evet kafam karışık açıkçası,

Dün PB287Q düşünürken bu sabah http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2014-asus-pb287q-review 'deki yorumları okuyunca 4K'nın şu an için erken olduğu fikri mantıklı gelmeye başladı.

Sitenin adı saf oyuncuymuşum gibi bir izlenim verebilir ; doğru değil benim için.

Mümkün olduğunca tüm incelemeleri okumaya çalışıyorum ve objektif bakmaya çalışıyorum.

Sanırım 1440P de bana yeterli gelecektir yani ASUS ROG SWIFT PG278Q
  • basit yazıcam ama yapacak bişi yok :D
    gamer isen asus rog değilsen diğeri :D
  • Şu an kullandığım kart GTX680 ve sanırım kısa vadede kartımı değiştirmeyeceğim.

Yani 60 fps'nin üstüne , 100lere ,144lere çıkamayacağım için tearing de yaşamayacağım.

Bu sebeble 60Hz'de 4K ile 60fps'nin altında kalacağım için tearing yaşamayacağımı düşünürsem çok da gerekli değil benim için şu an G-sync ve 144Hz

Yanlış mı düşünüyorum ?
    1- 144hz, düşük total lag ve g-sync sadece 60 fps üstüne değil, 30-40 fpslerde de çok çok farkediyor oyundaki akıcılık motion blur vs için.

2- 4k oyun diye bir şey yok şu an için. 2k oynayabilirsen öp başına koy. Bende gtx 980 var, bir süre sonra da çiftleyecem, yüksek çözünürlük performansını denedim. İki nedenden dolayı 4k oyun yok: birincisi 4k monitörlerin oyun performansları facia çünkü daha teknoloji gelişmedi. Neredeyse 1 saniye lag var. Monitör oyundan 1 saniye geriden geliyor düşün yani :) Motion Blur yüksek: oyuncuların hiç istemediği en önemli şeylerden biri. Tearingleri kopmaları yırtılmaları hiç saymıyorum bile. İkincisi de 4k'da alacağın performans yerlerde sürünür.

3- Amacın oyunsa; 4k monitör sadece "4k monitörle oynuyorum" demene yarar. Aynı olay Televizyon dünyasında da yaşanıyor. İnsanlar hiç kullanmayacakları vasıfsız ama 4k monitörleri alıyor. Bildiğin hikaye, çünkü kullanamıyorsun; sebeplerini madde madde yukarıda yazdım. Amacın masaüstü kullanımı ise aman ha 4k düşünme bile. Büyüteç ile çalışırsın. Amacın film ise kaç tane 4k film var piyasada ve internette bir say bakalım :) Kimseyi eleştirmiyorum ama durum böyle insanoğlu teknolojiye çabuk aldanıyor.

4- Rog swiftin renkleri diğer özellikleri yanında düşünüldüğünde fazlasıyla tatmin edici. İlgili bir test sonucu koyuyorum aşağıya tekrardan. Bildiğim tek olumsuz yönü yabancı forumlarda arıza şikayetlerine çok rastladım. Böyle bir durum inşallah kimsenin başına gelmez ama bilmekte fayda var sen istersen bu konuyu daha fazla araştırabilirsin.

Grafikte düşük değerler daha iyi fabnrika çıkışı renk kalitesinin gösteriyor. Rog swift fark atmış. Zaten fabrika çıkışında her monitörün renkleri tek tek kalibre edilen çok fazla model yok.

Şu mesajımı da okumanı tavsiye ederim:http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=102287189

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi airfield -- 23 Şubat 2015; 14:41:20 >

• airfield A kullanıcısına yanıt
    Neredeyse yabancı kaynaklı tüm ROG Swift ve 4K PB287Q incelemelerini okudum .
    Aynı zamanda youtube inceleme ve gaming durumlarını izledim.

Yukarıda geçen grafiği de yorumlamıştım incelemesini okurken .

Öncelikle 4K ekranlarda input lag var demene çok şaşırdım ; çünkü hemen hemen tümm yabancı kaynaklı incelemerde PB287Q'nun input lag ve response time konusunda çok iyi olduğunu belirtmişler . 1 sn input lag ne demek ? :)

Aslında aklıma ilk önce Samsung'un 4K 'sı vardı ;ama Asus'a göre hem input lag'i çok kötü hem de response time 'a kötüydü aynı panele kullanıyor olmalarına rağmen.

Input lag ile ilgili bazı incelemerden alıntılar :

Displaylag.com

Measured Input Lag:

I have tested several 4K displays within the last year, and the most disappointing thing about them is their dramatic increase in terms of input lag over 1080p sets. Where the average HDTV was scoring 25-50ms with input lag tests, 4K HDTVs were scoring anywhere between 40-102ms, with the majority of them hovering above 70ms once set to game mode. This is honestly unacceptable performance for any gamer that has experienced input lag, significantly hampering the enjoyment of several games that require any form of timing. A quick glance at our input lag database gives you an idea of the amount of input lag present in the most recent displays.

The ASUS PB287Q does not suffer from this. I was expecting the worst when it came to input lag, however I was extremely surprised at the results. Using both 720p and 1080p lag testers across all picture modes resulted in nearly identical results. While I was unable to measure input lag using a 4K source natively, there is almost no chance that the input lag would be any higher if tested with a 4K source. It may actually be lower, as the monitor wouldn’t have to do any scaling to compensate. The PB287Q’s input lag measurements are as follows:
    Top: 3.2ms
    Middle: 10.6ms
    Bottom: 18.2ms

Using the average of all three measurements through a 1080p source, we receive an average input lag rating of 11ms, once rounded to the nearest millisecond. This is an exceptional result, and goes to show that manufacturers can achieve low input lag at with 4K displays, even with lower resolution sources. The current landscape for 4K HDTVs isn’t very bright when it comes to input lag presently, and it’s refreshing to see ASUS still cater to gamers that care about input lag with the PB287Q.

uk.hardware.info

http://uk.hardware.info/reviews/5779/19/eight-ultra-hd-4k-monitors-review-conclusion

Tomshardware

The screen draw time beats any IPS screen we’ve tested. Superior response is half the reason gamers still favor TN panels. AOC's G2460PQU is the only 144 Hz display in our comparison group, hence its much lower result.

Given the bandwidth requirements for Ultra HD, we are pleasantly surprised by the input lag results. AOC is on top again, exactly where you'd expect to find a 144 Hz screen. But for a 4K display to exhibit just 3 ms more lag than an FHD monitor is impressive. We expect gamers to be attracted to Asus' PB287Q based on its price alone, so the added bonus of low input lag is icing on the cake.

eurogamer.net

At £650 the Asus PB287Q is certainly a competitive alternative to Dell's superb range of 2.5K UltraSharp displays, offering decent colour accuracy, impressive scaling for a monitor and an extremely low level of input lag, allowing for fast and highly responsive gaming that few HDTVs can hope to match.

trustedreviews.com

Asus PB287Q: Input Lag and Gaming
    It's here that the Asus PB287Q shows its true strength. Using our Leo Bodnar Lag Tester, we measured an average input lag of just 10.6ms. Anything less than 20ms is a very good result, so the Asus PB287Q is an excellent monitor for gaming. The fact it's 4K and supports 60Hz over DisplayPort only reinforces this strength. This is a great monitor for gaming.

http://techreport.com

TN panels tend to be quick, and this one is no exception. Asus says it's rated for a gray-to-gray transition time of one millisecond or less, quite a bit less than the five-millisecond rating for the PB278. The thing is, input lag comes from many sources, including the scaler chip inside the monitor. The PB287Q's single-tile, 4K-ready scaler ASIC is brand new, so we'll want to see how it performs. To find out, we compared both of our test subjects against my old Dell 3007WFP-HC. The 3007WFP-HC's IPS panel isn't particularly fast, with an 8-ms gray-to-gray spec, but this monitor has no internal scaler chip, so there's no input lag from that source.

Our screenshots of the timers tell the story. The PB278 keeps pace with the 3007WFP almost exactly, while the PB287Q runs 16 milliseconds, or a single frame at 60Hz, behind the big Dell. The GPU-based display cloning mode we're using here has some lag of its own built in, so a difference of one frame in the final output is almost nothing.

https://www.youtube.com/watch?v=EEMvkNSmXSY

Farklı görüşler :

http://www.tomshardware.co.uk/answers/id-1994896/pb287q-rog-swift-pg278q.html
    http://www.tomshardware.co.uk/answers/id-2356563/asus-pg278q-asus-pb287q.html

http://www.tomshardware.co.uk/answers/id-1994896/pb287q-rog-swift-pg278q.html
    http://www.tomshardware.co.uk/answers/id-2356563/asus-pg278q-asus-pb287q.html

Forumda 4K kullanan bazı arkadaşlara özelden yazdım,4K ile ilgili görüşlerini almak istedim ;ama henüz dönüş yapmadılar bana .

Neyse ki cicilenip bicilenip satılan 4K TV'lerin şu an için hiç bir işime yaramayacağı bilgisine sahibim :)

Aslında ağırlıklı olarak masaüstü uygulaması , internet sörf vs. için düşünüyorum .

Eski model bir monitor de almak istemiyorum yeni model fiyatına .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tulû -- 23 Şubat 2015; 18:21:46 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.