Şimdi Ara

Anfi ve teyp cikisi baglama

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
21
Cevap
0
Favori
1.404
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Jameson 554 4x80w rms
    Pioneer 6923is 90w rms ( arkaya)
    Jbl gto508 55w rms (on kapilara)
    Alpine tup bass 300w rms
    Pioneer teyp 8750
    tum parcalari anfiyemi baglatmam gerek. Yoksa oval pionerleri teybin cikisinami baglatayim birisi oyle onermisti. Baskasida ses dengeleri bozulir diyor. Kafam karisti. Bunun uzmani varmi aranizda bi yardim onerisi verseniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi realwest -- 20 Şubat 2015; 0:32:27 >

• yapacağın şey iki kanalı köprüleyip amfiye girmek. diğer iki kanala da ovalleri girmek. midleri teybe bağlamak. diğer türlü ses alamazsın düzgün şekilde. gerçi böyle de pek iç açıcı değil ancak seni idare eder
  • Midler anfi olmada koaksiyel hoparlorle ayni performansta calisir diye biliyorum. Teyb 20w rms veriyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: realwest

Midler anfi olmada koaksiyel hoparlorle ayni performansta calisir diye biliyorum. Teyb 20w rms veriyor
    Tesisat baglandi bass fazlasiyla yeterli anfi cok guclu gozu kapali alin. Sadece ovaller icin bi ayar istiyor okadar. Maliyetim tam 1400 tl kurulum dahil
  • quote:

Tesisat baglandi bass fazlasiyla yeterli anfi cok guclu gozu kapali alin. Sadece ovaller icin bi ayar istiyor okadar. Maliyetim tam 1400 tl kurulum dahil

Alıntıları Göster
    Usbden muzik dinlerken sarkinin ortasinda atliyor diger sarkiya geciyo. Cozumu bilen varmi
  • Mitrax hızlı geçiş vs. Konularda yazıyordu bu durum ayarlardan düzeltiliyor galiba. Eski konulardan bulursunuz insallah.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkan_4234

Mitrax hızlı geçiş vs. Konularda yazıyordu bu durum ayarlardan düzeltiliyor galiba. Eski konulardan bulursunuz insallah.
    selamun aleyküm arkadaşlar benimde şöyle bir sorunum var yardımcı olabilirseniz sevinirim sorun şöyle ki
    şimdi elimde 4 kanal bir amfi bir adet subwoofer 2 adet poiner oval hoparlör arka camın orada ve ön kapılarda 13 cm sony marka hoparlör var şimdi bunlar şu şekilde bağlıydı subwoofer iki kanal köprülenerek bağlanmış diğer kanaldan oval hoparlörler bağlanmıştı ön kapılardakiler teybe bağlıydı bu şekildeyken aslında tatmin edici bir ses vardı ancak ses arka taraftan daha çok geldiği için ben sesi biraz ön tarafa almak istedim ve ön hoparlörleride amfiye bağladım şu an orta ses seviyesinde fenal değil ama çok açtığım zaman woofer bozuyo yada içerde ses çok olduğu için onun ki duyulmuyor yada ben amfinin ayarlarını kurcaladığım için eski güzelliği yok. ben bu sistemi en iyi nasıl bağlarım sizce en verimli nasıl olur ?

• quote:

Orijinalden alıntı: csndmrs

selamun aleyküm arkadaşlar benimde şöyle bir sorunum var yardımcı olabilirseniz sevinirim sorun şöyle ki
    şimdi elimde 4 kanal bir amfi bir adet subwoofer 2 adet poiner oval hoparlör arka camın orada ve ön kapılarda 13 cm sony marka hoparlör var şimdi bunlar şu şekilde bağlıydı subwoofer iki kanal köprülenerek bağlanmış diğer kanaldan oval hoparlörler bağlanmıştı ön kapılardakiler teybe bağlıydı bu şekildeyken aslında tatmin edici bir ses vardı ancak ses arka taraftan daha çok geldiği için ben sesi biraz ön tarafa almak istedim ve ön hoparlörleride amfiye bağladım şu an orta ses seviyesinde fenal değil ama çok açtığım zaman woofer bozuyo yada içerde ses çok olduğu için onun ki duyulmuyor yada ben amfinin ayarlarını kurcaladığım için eski güzelliği yok. ben bu sistemi en iyi nasıl bağlarım sizce en verimli nasıl olur ?

en iyi verimi eski sistemde alırsınız. amfi yetmediği için seste bozma yapıyor

• cvp için teşekkür ederim peki ovalleri teyp çıkışına bağlayıp önleri amfiye bağlasam nasıl olur
  • bi kaç yerde okudum bu şekilde bağlayanlarda varmış ovaller teybe ön kapıdakiler amfiye sizce bu şwkilde sıkıntı olurmu
  • quote:

bi kaç yerde okudum bu şekilde bağlayanlarda varmış ovaller teybe ön kapıdakiler amfiye sizce bu şwkilde sıkıntı olurmu
    Bencede eski sistem daha mantikliymis. Onleri yine teybe baglayip sesi dengelemek icin anfinin gain ayarini azaltabilirsin
  • ilginiz için teşekkürleri
  • quote:

ilginiz için teşekkürleri
    teypten fade sag sol yapıyorum solda subwoofer geliyor sagda tüm hoparlorler.
    bırak 4 kanalı 2 kanal bile ses alamıyorum. tesisatı yapan arkadaş. amfi baglanınca tek kanal olur dedi ama hic mantıklı gelmedi bana normalmi bu durum?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi realwest -- 24 Şubat 2015; 23:33:55 >
  • quote:

teypten fade sag sol yapıyorum solda subwoofer geliyor sagda tüm hoparlorler.
    bırak 4 kanalı 2 kanal bile ses alamıyorum. tesisatı yapan arkadaş. amfi baglanınca tek kanal olur dedi ama hic mantıklı gelmedi bana normalmi bu durum?

teyp tek rca çıkışlı ise, sola subwooferın kanallarını sağa da hoparlörlerin kanalını yerleştirdiyse doğaldır. işte bu yüzden 3 rca diyoruz hep
  • A.M.K kullanıcısına yanıt
    8750 demiş kardeşim 3 Çıkışlı o teyp
  • realwest R kullanıcısına yanıt
    Anfiye rca ları dağıtırken yalnış yapılmış olabilir,,, teybin R kanalını anfideki woofer ve mid çıkışların R girişlerine.. L kanalıda anfideki L girişlerine bağlanırsa,, balans ayarı verebilir..
    Bağzı arkadaşlar L den çıkan Y kabloyu alıp, sağdece woofer girişine giriyor,, R kanaldan çıkan Y kabloyuda ikisini alıp kayıkların R ve L girişine bağlıyor, durum böyle olunca, stereo falanfilan kalmıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AyboraTurk

8750 demiş kardeşim 3 Çıkışlı o teyp

aaa doğru ben yeni konu sanıp cevap attım tam okuyamadım. şu aralar sıkıntıdayım ya telefon olmayınca akıl baştan gidiyor :D
  • A.M.K kullanıcısına yanıt
    Olur öyle bendede tel yok bekliyoruz bakalım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ayboraweb

Olur öyle bendede tel yok bekliyoruz bakalım
    Yarim saat muzik dinleyince bu anfi baya isiniyor. 1 bardak cay kadar isiniyo. Normalmi ki. Arabayi atese vermeyelim muzik dinliycez diye :)
  • realwest R kullanıcısına yanıt
    Elinizi tutunca yanmayacak kadar,, 40-50 derece.. 80 dereceye kadar normal. ayarlarını biraz kısın. teybin sesini %90 açın, anfinin önce mid gain ayarını açabildiğiniz kadar açın,, kulağınıza göre, ses bozulur gibi olunca, biraz kısın.. Aynısını woofer bölümündede yapın.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.