Şimdi Ara

YENİ FİAT LİNEA (154. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.583
Cevap
8
Favori
754.895
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 152153154155156
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: lemonyak

1) ALBEA SOLE PREMIO 1.3 MULTIJET 70 HP 28,128 TL
    2) LİNEA 4K ACTUAL 1.3 MULTIJET 90 HP 28,781 TL

Hangisini almak daha mantıklıdır ? Pazartesi günü ikisinden birini alacağım.

albea bagaj 50lt daha buyuk lınea genıslık olarak 20 cm daha genis albea bıraz daha kısa....ama ben albea alırdım bulundugum yer ıle alakalı dar sokaklar manevra ve bıraz daha lıneadan kısa oldugu ıcın....
  • quote:

Orijinalden alıntı: lemonyak

1) ALBEA SOLE PREMIO 1.3 MULTIJET 70 HP 28,128 TL
    2) LİNEA 4K ACTUAL 1.3 MULTIJET 90 HP 28,781 TL

Hangisini almak daha mantıklıdır ? Pazartesi günü ikisinden birini alacağım.

dOSstum ben olsam liea alırdım çünkü arka camların EN FULL YANİ 29 000 TL LİK VERSİYONDA BİLE ELLE AÇILDIĞINI GÖRÜNCE HAYATTAN SOĞUDUM lineaın görünüşüde hoş
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akin_tr

arkadaşlar o kadar aramama rağmen güzel bi beyaz renkte fiat linea resmi bulamadım
    bi yardım edip biriniz bulabilirmisiniz 2009 ve üstü model ayrıca avtive plus modeli olsa ii olur

Dün sizin mesajınızı gördükten hemen sonra pm ile size 5-6 active plus beyaz modelini gönderdim incelemeniz için ancak sanırım unuttunuz :) Pm inizi kontrol ederseniz gönderdiğiklerimi inceleme şansı bulabilirsiniz. Saygılar.
  • muhlis bey geçmiş olsun. yeni bir aracın zırt pırt bozulması tabii ki sinir bozucu. ben yeni oktavia dizel aldım, bence sınıfının ötesinde kalitede bir araba. gidin bir test sürüşü yapın derim. fiyat da aşağı yukarı aradığınız fiyatlara yakın. ben 39900 tl'ye almıştım. şu an sanırım ufak bir zam görmüş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: norton772

muhlis bey geçmiş olsun. yeni bir aracın zırt pırt bozulması tabii ki sinir bozucu. ben yeni oktavia dizel aldım, bence sınıfının ötesinde kalitede bir araba. gidin bir test sürüşü yapın derim. fiyat da aşağı yukarı aradığınız fiyatlara yakın. ben 39900 tl'ye almıştım. şu an sanırım ufak bir zam görmüş.

lineayı aldığım bayinin ikinci eline sattım. ödediğim kısmı oranlayıp kalanı arabadan düştüler. rahata erdim inanın üzerimden bir yük kalktı. başka bir arkadaş 308 demişti. bugün bayiye gidip baktım güzel ferah fiyatıda iyi ama bana sedan araba lazım. size araçla ilgili bir kaç şey sorcam.
    şu an kaç km desiniz
    yaşadığınız sorun varmı
    şehir içi mi şehir dışımı kullanıyorsunuz
    kaç binde bakıma giriyorsunuz
    sizce dayanıklı sağlam bir araçmı

kusura bakmayın çok sordum ama lineadan dilim yandı.h birde servis nasıl. servis çok önemli abicim servis. kan kusturdular bana fiatta. en basiti ilk aldığımda cam sileceği suyunu püskürten mekanizma çok aşağı fışkırtıyordu ayarlayabilirmiziniz dedim. cevaba inanamazsınız. bunun ayarı varmıydı ya bi bakayım nasıl oluyor. size yemin ediyorum gerçek bu. şimdi indirim yapmışlarda benzinli fiyatına indirmişler. gidin bakın altında karter muhafazası bile yok. bi taşa çarpsanız altını yeminle söylüyorum 3 4 bin liradan aşağı çıkaramazsınız. lütfen ucuza alacam diye kaliteden ödün vermeyin. ilk kmlerimi hatırlıyorum çok güzel gelmişti bana. iyikide almışım diyodum.30.000 de arabayla kaç kere servise girersiniz. normalde 3 kere girersiniz. ben plakadan baktırdım 34 kere servise girmişim.hiç biri keyfe keder değil.arkadaşlar binbir güçlükle kazandığınız paranızı lütfen emin olmadan harcamayın. bakın bu arabayı aldığımdan bu yana çektiklerimin bir kısmını yazdım.işimi aksatması ayrı, sıfır araba aldım diye sevinirken onlarca hata çıkması ayrı.

• octavia güzel seçim
  • quote:

Orijinalden alıntı: muhlis23

quote:

Orijinalden alıntı: erhanoguzhan

quote:

Orijinalden alıntı: Ebu Computer

Aynı motoru Opelde kullanıyor ama Opel de bu motor 6 vites.

quote:

fiat'ın yaptığı yeni kampanyada 1,3 Multijet active plus modelini benzinli fiyatı ile aynı fiyata satıyorlar

@Ebu Computer hocam, 1,3 duaglojik vites ve 1,6 mj manuel vitesler 6 ileri vites. 1,3 manuel vitesler 5 ileridir

yeni çıkanları 5 vites. ayrıca vitesin motorla bir alakası yoktur. vites firmaların kullandığı şanzımanla alakalıdır. 2,0 motor olup 5 ileri olanda var 1,4 olup 7 ileri olanda. firmalar 7 ileri şanzımanda kullanılabilir icabında. bu firmaların kullandıkları teknoloji ve ellerinde bulunan stokla alakalı birazda

vitesin nasıl olurda motorla alakası olmaz ya.motordan aldığı hareketi tekerleklere hangi döndürme gücünde ileteceğimizi neyle ayarlıyoruz. iyi o zaman 4 ileri vitesle kalsaydık.vites sayısı doğrudan ara hızlanmaları ve yakıt tüketimini etkiliyor. çekişi,motor gücünü hissetmenizi motorun gücünü ne oranda lastiklere ileteceğinizi nasıl sağlıyorsunuz. kamyonlarda takviye niye kullanılıyor tek motor koyarlardı yeterdi. vites dediğiniz şeyle şanzımanda aynı şeydir zaten.ben mekanikten anlamam ama sen hepten hiç bilmiyon. motor sınavını nası verdinde ehliyet aldın

ya benim mesajımı tam anlamıyla okumadın. yada okuduğunu anlamada bir sıkıntı var.

ben mesajımda ne yazmışım. 3000 motor olan bir araçta senin yorumuna göre 10 ileri vites olması lazım. motorun gücü ile vites sayısının bir alakası yoktur. aynı motor seçeneğine vites oranları ayarlanarak 5 ilerde konabilir 7 ileride. ha burada aracın hızlanacağı, gücünü göstereceği veya ekonomi yapacağı viteslere göre oranlar konur. günümüz araçlarında genelde son vites ekonomi içindir. yani 5 ileride 5. vites 6. ileride 6. vites gibi. bilmem anlatabildim mi?

vites sayısı çok olursa aracın yüksek devirlere çıkmasının önüne geçmiş olursun. 150 den sonra 5. vites artık yetmemeye başlar ve araç yüksek devirlere çıkmaya başladığı için bağırır. 6 ileri olsa araç biraz daha rahatlar ve devir azda olsa düşer.

4. vitesli olan bir araç 200 km hız yapmıyor muydu yani. bugün 5 vitesli araç 200 km yapamıyormu yoksa aynı hıza 7 ileri vitesli olan araç daha çabuk mu ulaşıyor.

• Merhaba arkadaşlar.
    Yeni bir araba almayı düşünüyoruz.İlk başta Hyundai Accent düşünüyorduk fakat Linea'daki indirimi görünce onu da listeye ekledik.
    Siz ne dersiniz?
    Linea ise neden Linea?
    Accent ise neden Accent?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ..Mert..

Merhaba arkadaşlar.
    Yeni bir araba almayı düşünüyoruz.İlk başta Hyundai Accent düşünüyorduk fakat Linea'daki indirimi görünce onu da listeye ekledik.
    Siz ne dersiniz?
    Linea ise neden Linea?
    Accent ise neden Accent?

sıfır mı ikinci el mi alacaksınız bilemiyorum ama öncelikle her iki aracıda test etmenizi öneririm. içine binin bakın, inceleyin. donanım seçeneklerini karşılaştırın. fiyatlarını karşılaştırın. sonrasında hangisine ısındıysanız onu alın. bana sorarsanız. imkanınız varsa benzinli olarak 1,4 T-Jet emotion plus, dizel olarak 1,6 Multijet Emotion plus alın derim. yok az imkan varsa dynamic plus seçeneklerine bakın derim. hyundai sayfasında sorsanız onlarda size era alın diyeceklerdir. yani en güzel kararı siz vereceksiniz.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ..Mert..

Merhaba arkadaşlar.
    Siz ne dersiniz?
    Linea ise neden Linea?
    Accent ise neden Accent?

sıfır mı ikinci el mi alacaksınız bilemiyorum ama öncelikle her iki aracıda test etmenizi öneririm. içine binin bakın, inceleyin. donanım seçeneklerini karşılaştırın. fiyatlarını karşılaştırın. sonrasında hangisine ısındıysanız onu alın. bana sorarsanız. imkanınız varsa benzinli olarak 1,4 T-Jet emotion plus, dizel olarak 1,6 Multijet Emotion plus alın derim. yok az imkan varsa dynamic plus seçeneklerine bakın derim. hyundai sayfasında sorsanız onlarda size era alın diyeceklerdir. yani en güzel kararı siz vereceksiniz.

İki araç da sıfır alınacak.Fazla deneme şansımız yok.Opel Vectra'yı(2000) aratmasın yeter diyebilirim.

• Kardesim ben bir linea kullanicisi olarak lineayi oneririm. Ama sen git showroomlara test et araclari hangisi aklina yatarsa onu al. Az buz degil 30 bin tl lerden bahsediliyor. Para kazanmak kolay degil. Dedigim gibi test et. Linea az yakar , servisi ucuzdur , yedek parca ucuzdur, 10000 bakimi 120 tl tutuyor. Era nispeten daha dar bir arac , taksilerde cogunlukla kullanilmakta. Secim senin :)
  • 2010 dizel active plus kullanıcısı olarak kesinlikle linea yı öneririm. era nın sadece motoru performanslı. 1 hafta önce sıfır era ya bindim.bütün çukurları içimde hissettim. ve çok zıplıyor araba. kendi arabama binince ohh dedim yemin ediyorum. eğer ki yine aklınızda bir kuşku varsa ikisini de test edin.özellikle arkaya oturun her iki araçta da.hak vereceksiniz bana.
  • ayrıca yanlış bilmiyorsam mevcut kampanya active plus için değil actual için olması lazım.
  • ikinci el 40.000km civarı opel astra 1.3 enjoy ile sıfır linea 1.3mj arasında seçim yapacak olsanız hangisini seçerdiniz?
    Neden?
  • Arkadaşlar bugün Active Plus için anlaşma yaptım bir miktar ödeme yaptım,
    Aklıma takılan bişey oldu ABS+EBD var dolayısıyla arkadaki fren sistemide ödekiler gibi disk değil mi? ABS olunca arkada kampana olmuyor benim bildiğim sıfır active plus alanlar bakabilir mi?
  • Merhaba arkadaşlar,

Ben de bugün yarın Linea 1.3 MJ 90 HP + Stil Paket + Metalik Renk almayı düşünüyorum ve fiyat araştırması yapıyorum.
    Zincirlikuyu birmot'tan 31.500 ,Aydın'dan 31.400 fiyat aldım. Daha düşük fiyata satın alan ya da fiyat alan var mı ?

Bir de alan varsa Linea 1.6 MJ Emotion Plus fiyatı verebilecek olan var mı?

Teşekkürler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Starforces

Arkadaşlar bugün Active Plus için anlaşma yaptım bir miktar ödeme yaptım,
    Aklıma takılan bişey oldu ABS+EBD var dolayısıyla arkadaki fren sistemide ödekiler gibi disk değil mi? ABS olunca arkada kampana olmuyor benim bildiğim sıfır active plus alanlar bakabilir mi?

hayırlı olsun. abs nin kampana ile alakası yok. 1,3 active pluslar kampana
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilastas

Merhaba arkadaşlar,

Ben de bugün yarın Linea 1.3 MJ 90 HP + Stil Paket + Metalik Renk almayı düşünüyorum ve fiyat araştırması yapıyorum.
    Zincirlikuyu birmot'tan 31.500 ,Aydın'dan 31.400 fiyat aldım. Daha düşük fiyata satın alan ya da fiyat alan var mı ?

Bir de alan varsa Linea 1.6 MJ Emotion Plus fiyatı verebilecek olan var mı?

Teşekkürler..

Bende still paket araştırıyordum ama bulamadım active plus still paket yok piyasada bende still paketsiz aldım dediğin fiyatın 1000 tl aşağısına trafik sigortası ve metalik renk dahil.
  • arkadaşlar çok mutluyum
    satış görevlisi aradı arabamız tıra konmuş cuma günü geliyomuş
    izlenimlerimi gelince yazarım iyi forumlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akin_tr

arkadaşlar çok mutluyum
    satış görevlisi aradı arabamız tıra konmuş cuma günü geliyomuş
    izlenimlerimi gelince yazarım iyi forumlar

hadi hayırlısı

• 
Sayfa: önceki 152153154155156
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.