YENİ FİAT LİNEA
3519 Cevap612487 Görüntüleme5 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     10 [12] 14 15 16 17 18 19      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

10218 Mesaj
3 Mayıs 2007; 15:16:15 

he bu arada dikiş iğneleride uzun olur toplu iğneden biraz kalıncada ama çividen uzun olsa bile ne kadar kalın sen karar ver

10218 Mesaj
3 Mayıs 2007; 15:21:05 

arkadaşlar ben dedim city ile aynı gibi boyutları diye ama extra bir karşılaştırmadan söz etmedim yukardada dedim zaten boyutlarını tam olarak bilmiyorum ancak iç mekan genişliği vs gp ile pek fark göstermediğinden dizayı vs aynı olduğundan yandan baktığımda böle bir sonuca vardım bende sordumki gerçekten nasıl bir fark var city de aks mesafesi bu araca göre kısa bu gözle belli olabiliyo ancak ben daha çok bu konuda iç mekan genişliğini söz etmiştim nese bu city ve bu aracın karşılaştırılmasını bahsini kapayalım beyler buraya gerçek boyutları özelliklerinin tamamnı yazın vede fotolara ekleyerek koymayın çok zor açılıyo sayfa büyük koyduğunuz için o nedenle dedim beyler ters bişi dedimse affola

quote:

Orjinalden alıntı: barkodd

dostum city ile kıyaslayan ben değilim; fiat linea hoşuma gittiği için topic ine geldim; topic i incelereken "tesadüfen" "honda city tarzı olmuş" diye bir ifade gördüm; city benim aracım olduğu -ve çok sevdiğim için; bugün aynı parayla city den başka araba yine almam- ama bu linea yı "sevmeyeceğim manasına gelmediği" için iki sevdiğim araçtan birinin iç mekanının darlığından bahsederken iç mekanıyla ön plana çıkan diğer araca gönderme yapılarak "biraz dar olmuş" denilmesini düzeltmek istedim; herkesin zevki kendine; ben "city" kullanıcısı değilim dostum, "araç" kullanıcısıyım; city mi çok seviyorum; ama "city ne yaparsa gözümü kapatır gdier alırım" diyenlerden değilim; o yüzden "linea nasıl olursa olsun gözümü kapatır gider alırım" diyen arkadaşlar bana cevap yazmazlarsa sevinirim; ben kendi aracımı da seviyorum; iç mekanının "dar" olmadığını biliyorum; linea yı da dış görünüşü olarak estetik buluyorum; ve tanımaya çalışıyorum... city ile linea yı karşılaştıracak olsaydımolun bunu city yi tanımadan yorum yapan arkadaşların yaptığının aynısını yapıp ben de lineayı hiç tanımadan yapmazdım;önce bir aracı incelerim; ki şu an yapmaya çalıştığım da budur; ne olur sempati duyduğum bir araçtan fanatiklik yapıp antipatik davranarak beni soğutmayın; ayrıca linea ya" bilmiyorum ama C segmenti sanırım" demiştim; aracın donanımını; içini bilmem; ama dış hatları itibariyle zaten C sınıfı gibi duruyor;yani onun g.punto tabanında geliştirilen bir araç olmasından yola çıkarak "B segmenti olmalı" diyen de ben değilim; duyurulur...
bu arada "city ancak albea ile kıyaslanır; linea ile değil; linea bir üst sınıf araç" diyen aklı evvel arkadaş da sağolsun; ufkumuzu açtı; dostum linea nın değerini "city ile kıyaslanmak" düşürmez (ki bunu yapmadığımı söylemiştim)ben kendi kafamda ikisini kıyaslar "acaba o kadar para verip city ile aynı donanıma sahip C segmenti bir araba mı alırım(linea demiyorum; herhangi bir C segmenti araç); yoksa ayağımı yorganıma göre uzatıp city mi alırım" ın hesabını kendi içimde yaparım zaten; sen de kendine göre bir hesap yapıyorsundur; ama urup dururken city ile linea yı; albeayı vb. karşılaştırmam, ama "almak için" karşılaştıracaksam "benim bütçeme göre" lineayla city arasındaki fark emin ol aynı segmentlerde olmasına rağmen city ile albea arasında da var; bu mantıkla benim de albeayla beraber adını andığın için "albea city ile kıyaslanmaz; olsa olsa ....... ile kıyaslanır" diye "zeka fışkıran" bir mesaj mı atmam gerekiyor?
gendarme ve desiya; size de ilgili ve samimi tavrınızdan dolayı teşekkür ediyorum
jinalden alıntı: gendarme

@barkodd bir city karşılaştırması yaptın.... karıştırdın topiği....

Arkadaşlar bırakın gereksiz tartışmaları, konumuz Linea.....

dün geceden beri yazılan 2 sayfayı okuyup donanımlar hakkındaki görüşlerinizi belirtin....

2138 Mesaj
3 Mayıs 2007; 15:23:23 

Arkadşlar kavgaya gerek yok Lİnea'nın boyutları...

boy: 4560 mm
yüksekLİk: 1500 mm
genişlik: 1730 mm
aks mesafesi: 2600 mm

Bunlarda Megane'ın boyutları :

boy: 4498
yükseklik: 1460
genişlik: 1777
aks mesafesi: 2686

bunlarda HONDA CITY botutları:

boy: 4395
yükseklik: 1485
genişlik: 1690
aks mesafesi: 2455 .... buyrun kendiniz kıyaslayın...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metinardicli -- 3 Mayıs 2007; 15:27:28 >

10218 Mesaj
3 Mayıs 2007; 15:24:17 

vede kendi görüşümü belirteyim bu arabayı alcakların hepsi eminimki zaten bu forumda daha fazlada satılacağını sanmıyorum anca burdakiler tanıdıklarına söylerler öyle bir zincir oluşursa olurşur sonundaad fiattan dh ye teşekkürle gelecektir eminim iyi bir reklam kampanyası yürüttünüz bizim için diye sonra burdaki herkesede en fullunden bir linea maket verirler valla canıma minnet

62 Mesaj
3 Mayıs 2007; 15:24:30 

Bu gün bende fiat gittim aracı gördüm inceledim active versiyonu olmasına rağmen ben aracı beğendim yarın full u gelecekmiş ufak tefek eksiklere rağmen ben beğendim.Eğer fiyat konusunda bilgisi olan arkadaşlar varsa bizimle paylaşsın yani pazarlık yapıp hangi versiyonunu kaça bağladığını falan bana emotion u anahtar teslim 37,8 ytl dediler bundanda aşşağı olmaz dediler farklı bir fiyat alan varsa lütfen bizimle paylaşsın

Hiç Kimse Bir Arkadaş Kaybedecek Kadar Zengin Değil…

62 Mesaj
3 Mayıs 2007; 15:32:13 

quote:

Orjinalden alıntı: desiya

vede kendi görüşümü belirteyim bu arabayı alcakların hepsi eminimki zaten bu forumda daha fazlada satılacağını sanmıyorum anca burdakiler tanıdıklarına söylerler öyle bir zincir oluşursa olurşur sonundaad fiattan dh ye teşekkürle gelecektir eminim iyi bir reklam kampanyası yürüttünüz bizim için diye sonra burdaki herkesede en fullunden bir linea maket verirler valla canıma minnet

Belki sanada bir maket verirlerdi ama bu yazdığından sonra hakkını kaybettin dostum

114 Mesaj
3 Mayıs 2007; 15:38:17 

quote:

ARKADAŞIM SANIRIM SEN RENODA VEYA FORD DA ÇALIŞIYORSUN BÖYLE KONUŞTUĞUNA GÖRE NEDEN KISKANIYORSUN ANLAMADIM HAYIRLI UĞURLU DİYECEĞİN YERDE YOK BURASI BÖYLE ŞURASI ŞÖYLE DİYİP MİLLETİDE KUŞKULANDIRIYORSUN BIRAK MİLLET ARACA Bİ BAKSIN İNCELESİN BEĞENENDE ÇIKACAKTIR AMA BEĞENMEYENDE DENEME SÜRÜŞÜ YAPILMADAN VE ARAÇ FONKSİYONLARINI İNCELEMEDEN KİMSE YORUM YAPMASIN BU TÜRKİYENİN EMEĞİDİR TÜRK İNSANININ EMEĞİDİR ONUN İÇİN ARKASINDA DEĞİLSEN BİLE HAYIRLI OLUR DE BARİ ÇÜNKÜ BU ARAÇ AVRUPAYA GİDECEK ÜLKEMİZ İÇİN HAYIRLI OLACAK

10218 Mesaj
3 Mayıs 2007; 15:42:45 

quote:

Orjinalden alıntı: metinardicli

Arkadşlar kavgaya gerek yok Lİnea'nın boyutları...

boy: 4560 mm
yüksekLİk: 1500 mm
genişlik: 1730 mm
aks mesafesi: 2600 mm

Bunlarda Megane'ın boyutları :

boy: 4498
yükseklik: 1460
genişlik: 1777
boyaks mesafesi: 2686

bunlarda HONDA CITY botutları:

boy: 4395
yükseklik: 1485
genişlik: 1690
aks mesafesi: 2455 .... buyrun kendiniz kıyaslayın...

albea
boy 4186
en 1703
yksklk 1490

gp
boy4030
en 1687
yükseklik 1490

merea
boy 4390
en 1741
yükseklik 1430

4625 Mesaj
3 Mayıs 2007; 15:45:25 

geçmiş sayfalara bakmadan soru soruyorsunuz. ölçüleri dün akşamda bir arkadaş sordu.yazdık ne olduğunu.
önceki 3 sayfayı okuduktan sonra yorum yaparsanız daha sağlıklı olur....bir gözatın ,boş yere havanda su dövüyoruz....

iki tip insan korkutur beni..birincisi aç insan, durduramazsın..ikincisi cahil insan,anlatamazsın
Kör cehalet çirkefleştirir insanları...Suskunluğum asaletimdendir.Her lafa verilecek bir cevabım var. Lakin, bir lafa bakarım laf mı diye, bir de söyleyene bakarım adam mı diye !!!
2011 Fiat Bravo Sport Style 120+ Hp Dualogic M-Jet Skydome-Asist Kit-Bianco Pastello

10218 Mesaj
3 Mayıs 2007; 15:46:18 

arkadaşım ben kötülemek niyetinde değilim bizdede marea var zaten bizde bi nevi fiatçı sayılırız yarıda opelci. ben sadece dışardan gerçek bir yaklaşım sergiliyorum zaten bu arabayı beğenen almak isteyen gider inceler ben burda kötü bir yorum yapmadım sadece bişiler soruyorum net bir cevap yok herkesin merak ettiği bu bu araç gerçekten eski merea hissi verebiliyomu insana yoksa içinde bir polo klasikteki gibi bir hismi alıyosun ondan dedim yoksa lafım yok dizayn vs gayet güzel olmuş içide öyle ben biraz daha rel yaklaşılmasını istiyorum sonuçta çok yeni bir araç herkesin kafasında birsürü sorular var o nedenle ben kendimizde bile fiat olmasına rağmen sorgulayabiliyorum zaten asıl sonuacada herkes böyle ulaşır öyle değilmi

quote:

Orjinalden alıntı: FİAT SATIŞ

quote:

ARKADAŞIM SANIRIM SEN RENODA VEYA FORD DA ÇALIŞIYORSUN BÖYLE KONUŞTUĞUNA GÖRE NEDEN KISKANIYORSUN ANLAMADIM HAYIRLI UĞURLU DİYECEĞİN YERDE YOK BURASI BÖYLE ŞURASI ŞÖYLE DİYİP MİLLETİDE KUŞKULANDIRIYORSUN BIRAK MİLLET ARACA Bİ BAKSIN İNCELESİN BEĞENENDE ÇIKACAKTIR AMA BEĞENMEYENDE DENEME SÜRÜŞÜ YAPILMADAN VE ARAÇ FONKSİYONLARINI İNCELEMEDEN KİMSE YORUM YAPMASIN BU TÜRKİYENİN EMEĞİDİR TÜRK İNSANININ EMEĞİDİR ONUN İÇİN ARKASINDA DEĞİLSEN BİLE HAYIRLI OLUR DE BARİ ÇÜNKÜ BU ARAÇ AVRUPAYA GİDECEK ÜLKEMİZ İÇİN HAYIRLI OLACAK

52 Mesaj
3 Mayıs 2007; 15:47:40 

arkadaşlar gittim gördüm lineayı müthiş bi araba olmuş yetkili kişi ile denedik sürüş yapmadım ama motor sesi harika dizelin dynamic modeli süper emotion harikadır onu göremedim blu&me yi denedi teleonla kolay bi bağlantı kuruluyo usb girişi ise torpido gözünde koy ipodu mp3 çalara gerek kalmasın :D cd derdi yok bişey yok :Diç dizayn süper bagaj kocaman :D

10218 Mesaj
3 Mayıs 2007; 15:52:58 

quote:

Orjinalden alıntı: TheNeo_33

quote:

Belki sanada bir maket verirlerdi ama bu yazdığından sonra hakkını kaybettin dostum

kardeş valla benim bu laflarımı fiat görmese bile bunda sonra eminimki böle bir kampanya yaparsa fiat bikaç arkadaş desiyaya araba vermeyin diyecektir eminim
nese çok geyik yaptık şimdi daha gerçeklerden bahsedelim avrupaya ne zaman çıkacak çıkarsa kaç insan bu sınıfta bu arabayı alır bilmiyorum bu bu sınıfta sedanlar gitmiyo kendimde viyanada yaşayan biri olarak konuşuyorum ne astra ne megan ne corolla ne jetta vs bu sınıfta bu araçlardan satılmıyo doğru düzgün vede araç güzel olsa bile insanlar tercih etmiyo ondan soruyorum ki bu aralar yollarda bayada bravo denk geliyo millette para var alıyo tabi

1862 Mesaj
3 Mayıs 2007; 15:59:15 

quote:

quote:

quote:

kardeş valla benim bu laflarımı fiat görmese bile bunda sonra eminimki böle bir kampanya yaparsa fiat bikaç arkadaş desiyaya araba vermeyin diyecektir eminim
nese çok geyik yaptık şimdi daha gerçeklerden bahsedelim avrupaya ne zaman çıkacak çıkarsa kaç insan bu sınıfta bu arabayı alır bilmiyorum bu bu sınıfta sedanlar gitmiyo kendimde viyanada yaşayan biri olarak konuşuyorum ne astra ne megan ne corolla ne jetta vs bu sınıfta bu araçlardan satılmıyo doğru düzgün vede araç güzel olsa bile insanlar tercih etmiyo ondan soruyorum ki bu aralar yollarda bayada bravo denk geliyo millette para var alıyo tabi

fiat sizi ve bu forumda yazanları görüyor......

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
3 Mayıs 2007; 16:04:33 

quote:

Orjinalden alıntı: anconda

quote:

Orjinalden alıntı: Akincl

quote:

Orjinalden alıntı: autoshow

Az önce öğle arasında bayiye kadar gidip, geldim. Aracı da gördüm. Kataloğunu da aldım. Şu an 77 (banzinli) bg ve 90 (dizel) bg manuel vitesli modeller satışta. 120 (Turbo) bg ve 90 (dizel) bg otomatik modeller daha sonra satışa sunulacakmış. Araç bildiğiniz gibi punto ile hemen hemen aynı. Kataloğu 2 ye ayırmışlar birinde paso resim ve üstten bilgiler. Diğerinde teknik ve donanım detayları mevcut. Kataloğlar yetersiz ve tasarımı yanlış baştan söyleyeyim. Aksesuarları donanım gibi gösteremişler komik olmuş. Asıl aranan şeyler yok! Bebek koltuğunu donanıma yazmışsın. Active versiyonda dikiz aynası elektrikli mi? hem elektrikli hem ısıtmalı mı? ve ya manuel mi? belli değil!!! Aracın kalitesi GP ile aynı.
Bu araçta bana göre 1.6 motor olmalıydı. 1.6 motor bu seğmentte olmassa olmazlardandır. Fiat kataloğ tasarımlarından tutunda donanımlara, motor seçeneklerine varana kadar ciddi farklı bir strateji uygulamış. fiyatlar 27.000 YTL den başlıyor. (77 BG Benzinli) Bu arabanın ederi 25.000 - 35.000 aralığıdır bana göre. Çünkü ne city gibi giriş sınıfı, ne de megane, focus sınıfıdır. Megane, Focus' a göre araç ufak kalıyor. Fiat, fiyatlarını aracı piyasa da tutundurabilmesi için düşük tutmak zorunda. Aksi takdirde megane, civik, corolla, focus vb.. modellerin olduğu bir piyasada ben yeniyim diye satış yapması malesef zor.

Hiçbir yorumuna katılmıyorum.

özellikle

1.6 100 hp yerine 1.4 turbo 120 hp 200Nm torkluk motor geliyor.1.6 ya ne gerek var

fiyat aralığınıda tofaş belirler.fiyatlar da gayet uygun.

sen müşterisin .üreticinin belirlediği fiyata ikinci el gibi ederi mederi diyemezsin.

sana fazla geliyorsa fiyat almazsın.buna hakkın var.

ayrıca megane dan daha uzun arabaya megane dan ufak kalıyor diyemezsin.

bence megane ı kesicek

bu kadar sert cevaba gerek yok bencede şöyle düzgün 1.6 motorlu versiyonu olsaydı ii olurdu çünkü 1.4 turbo versiyonu daha yok halbuki araba satışa sunuldu fakat alacak insanların beklemesi gerekecek.Biz müşterilerin gözünde her sıfır arabanın bir ederi bir değeri vardır bunu sen belirleyemezsin demene şaşırdım bunu zaten firmanın belirlediği fiyata alarak yada almayarak gösterirsin Firmaların unutmaması gereken birşey varsa oda müşteri herzaman haklıdır

3-4 ay sonra 1.4 turbo çıkıcak.1.6 dan her açıdan çok daha iyi bir motor.

beklemek istemeyen almaz.

zaten 1.3 mjet ağırlık satılıcak.benzinli satışları düşük olucaktır.bunu görüceksiniz.

ben müşteriyim.

başka örnek veriyim bana göre vw nin bütün ürünleri benim kafamdaki ederinden fazla.

benim kafamdaki ederin hiçbir anlamı yok.benim tek hakkım ürünü almamak.

geçip de ikinci el araba gibi ederi bu muhabbetine boşuna girmeyin.

müşteri herzaman haklı ayrıdır.bak firma sen şu motoru şu donanımla şu zaman koyucaksın demek ayrıdır.

arabayı kullanan gören beğeniyor.

tofaşı boş yere eleştirmekten vazgeçin.

gidin kullanın ondan sonra beğenmediğiniz yönler varsa elbet yazın.

beklentilerinizi de yapıcı olarak tofaşa iletein.tofaş küçük firma değil.

52 Mesaj
3 Mayıs 2007; 16:05:11 

avni bey az önce baktım geldim harika bi araba olmuş gerçekten sınıfındakilerden üstün bi araç :D ve fiyat olarak piyasayıda ele alabilir zira albeanın full olanı ile linea dynamik arası 1000 ytl fark var fiatcıların tercihi linea olur kanımca :D

10218 Mesaj
3 Mayıs 2007; 16:07:55 

beyler linea nın daha detaylı iç fotolarını bulabileceğimiz bir site varmı yada çeken arkadaşlar buraya ufak boyutlu olarak ekleyebilirkermi herkes bana yüklendi nedense anlamadım umarım iyi satar beyler araç bursa ekonomisine türkiye ekonomisine makoya yeni ailelere istihdam iyi fayda sağlar böyle bir dönemde bunlara ihtiyacı var bu ülkenin

1862 Mesaj
3 Mayıs 2007; 16:15:00 

çok çok yakında fiat resmi siteleri ve linea link'inden muhteşem tanıtımı üç boyutlu ve fotoğraflı olarak izleyebileceksiniz...sizianlayanotomobil linkinin yarışma katılım süresinin dolması bekleniyor...milli piyango idaresi ile yapılan anlaşma gereğidir...
saygılarımla....

92 Mesaj
3 Mayıs 2007; 16:20:43 

arkadaşlar bursada bayiilere gelmiş mi acaba haberi olan varmıı

araba bursada bayiilere en son gelir şaşırmam yanıı

# BuRsA # 2013 C-MAX TREND 1.6 TDCİ 115 PS + OTOMATİK PARK + BUZ BEYAZI #

10218 Mesaj
3 Mayıs 2007; 16:20:47 

quote:

Orjinalden alıntı: havnitekin

çok çok yakında fiat resmi siteleri ve linea link'inden muhteşem tanıtımı üç boyutlu ve fotoğraflı olarak izleyebileceksiniz...sizianlayanotomobil linkinin yarışma katılım süresinin dolması bekleniyor...milli piyango idaresi ile yapılan anlaşma gereğidir...
saygılarımla....

bi ara bi link vardı onu bulamıyorum o link dimi fiatlinea.com.tr miydi neydi

4625 Mesaj
3 Mayıs 2007; 16:55:56 

quote:

saygılarımla....

yarışmaya katılım süresi bugün sona eriyor. yarın resmi site ya da linea için hazırlanan site aktif hale gelir mi ?

iki tip insan korkutur beni..birincisi aç insan, durduramazsın..ikincisi cahil insan,anlatamazsın
Kör cehalet çirkefleştirir insanları...Suskunluğum asaletimdendir.Her lafa verilecek bir cevabım var. Lakin, bir lafa bakarım laf mı diye, bir de söyleyene bakarım adam mı diye !!!
2011 Fiat Bravo Sport Style 120+ Hp Dualogic M-Jet Skydome-Asist Kit-Bianco Pastello

360 Mesaj
3 Mayıs 2007; 17:19:34 

quote:

3-4 ay sonra 1.4 turbo çıkıcak.1.6 dan her açıdan çok daha iyi bir motor.

beklemek istemeyen almaz.

zaten 1.3 mjet ağırlık satılıcak.benzinli satışları düşük olucaktır.bunu görüceksiniz.

ben müşteriyim.

başka örnek veriyim bana göre vw nin bütün ürünleri benim kafamdaki ederinden fazla.

benim kafamdaki ederin hiçbir anlamı yok.benim tek hakkım ürünü almamak.

geçip de ikinci el araba gibi ederi bu muhabbetine boşuna girmeyin.

müşteri herzaman haklı ayrıdır.bak firma sen şu motoru şu donanımla şu zaman koyucaksın demek ayrıdır.

arabayı kullanan gören beğeniyor.

tofaşı boş yere eleştirmekten vazgeçin.

gidin kullanın ondan sonra beğenmediğiniz yönler varsa elbet yazın.

beklentilerinizi de yapıcı olarak tofaşa iletein.tofaş küçük firma değil.

benim söylemek istediğim ürün yelpazesine 1.6 motor koymuş olsaydı firmanın kendi iyiliği için müşterisine daha bol seçenek sunmak adına daha iyi olurdu.Çünkü olası rakiblerinin hepsinde 1.6 lt motor seçeneği bulunuyor .
ben benzinli ve m.jet satışlarının dengede gideceğini düşünürdüm eğer 1.4 turbolu motoru şu an olsaaydı yada alternatif olarak 1.6 olsaydı fakat bu durumda arabanın muhtemel ağırlını 1200 kg +50/-50 olarak düşünürsek 1.4 77bg yeterli olmayacaktır stilonun yaşadığı performans sıkıntısını yaşayacaktır.Buda firmanın hatası olacaktır.Yada ağırlıklı olarak m.jet motorlu versiyonu satmak istiyorlar sanırım ki bence oda biraz performans olarak tatmin etmeyecektir.
Burda hepimiz müşteriyiz hiç bir firmanın kazandığı cebimize girmiyo ama senin kafandaki ederi tekil olarak düşünme sonuçta bu tip firmalar müşteri odaklı olmak zorundadır eğer olmazsa kendi sonunu hazırlar mesela fiatın kendisi buna çok açık bir örnektir son zamanda çıkardığı g.punto linea ve anlatılanlara göre bravo olmasaydı fiatın furumu içler acısıydı.Bu yüzden firma müşterilerinin düşüncelerine önem vermek zorundadır.Tabiki bu demek değildirki her müşterinin dediği olacak ama mantıklı olanları dinlemelidir bence

WV ederi senin gözünde daha düşüktür ve sen bunu almayarak yada fikirlerini paylaşarak zaten yapacağını yapıyorsun ki benim gözümdede fiyatı abartıdır bu yüzden bende almıyorum.

son olarak bende linea nın tipini görünüşünü beğendim güzel bir araç modern görünüşü var keşke kokpitini biraz daha özgün yapsaydı daha beğeni toplardı dayanıklılığını ve kullanılan malzeme kalitesini zaman içinde göreceğiz inşallah iyi çıkarda bizde keyifle bineriz

ALLAH ım, değişebilecek şeyleri değiştirebilmem için bana güç ver.
Değişemeyecek şeyleri kabullenmem için sabır ver.
Ve bu ikisini birbirinden ayırt etmek için akıl ver.

475 Mesaj
3 Mayıs 2007; 17:36:54 

Bu sınıfta her markanın 1.6 motoru var. VW bile 1.6 sı var. Bir de fantazi olsun diye tsı motoru var. Parana göre araba. İsteyene güç, isteyene ekonomi. Ben niye 1.4 turbo motor alıp. Hem 1.6 göre fazla yakıp, niye turbo bozulur mu bozulmaz mı? vb.. risklerle uğraşayım. Bundan dolayı 1.6 motor her ne olursa olsun diye düşünüyorum.

Bu arada, öyle eleştiri yapıyoruz diye hemen de saldırmayın lütfen! Adam gibi fikir paylaşalım. Düşüncelerimizi başkalarıyla paylaşmak için buradayız. Farklı fikirlere saygısı olmayanın burada işi olmamalı! Kimsenin Tofaş'ı küçümsemesi gibi bir düşünce olamaz. Türkiye'de Tofaş işinde sancağı hep elinde tutmuştur. Şu an da da ürün-geliştirmesi ile en üst sıradadır. Kendi fikrini pazarlayaıp, satan başka bir örnek yok Türkiyede. Diğer üreticiler montaj ve Türkiye şartlarına uygunlaştırma yapıyorlar.

1014 Mesaj
3 Mayıs 2007; 18:06:52 

dostlar en kısa zamanda gidip lineayı test etmek istiyorum; ancak "şikayetinizi bizimle; memnuniyetinizi dostlarınızla" paylaşın bir "esnaf" mantığıyken "düşündüğümüz herşeyi paylaşalım" bu forumun ve bizim gibi "tüketicilerin" mantığıdır; ben gördüğümü; sen gördüğünü söylersen bu forum amacına ulaşır; burası "fiat" topic i; "fiat hakkında olumsuz şeyler söylenmeyen topic" değil; aracın "harika" dizaynından bahseden; motorunu çok beğenen de var; donanımı yetersiz bulup "kokpiti daha güzel olabilirdi; g.puntonun aynısı" diyen de...
en kısa zamanda test ettikten sonra araç hakkındaki fikirlerimi de yazmak istiyorum; hepimiz "kullanıcı"yız; kazandığım ("kazanma"nın "kazandığım" yazmaktan çok daha zor olduğunu sanırım hepimiz biliyoruz) 30 milyarı fiat a veya başka bir markaya "al hayrını gör" diye vermiyoruz; "zaten sana çok sempatim var; Allah senden razı olsun" diye otomobil alan varsa bilemiyorum; ancak bırakın 30 milyara ayağımızı yerden kesecek olan aracı; 100 milyona ayağımızı yere bastıracak ayakkabıyı alırken bile "haketmesini" istiyoruz verdiğimiz parayı; o yüzden markayı; marka sempatisini bi kenara bırakıp yok "fiat a laf söylenmez; türkiyenin lokomotif otomobil firması"; yok "filan araç yıllarca en çok satılan model oldu"yu unutarak "bugün" e incelediğimiz "bu araç"a; ancak "biz baktığımız için değer kazanacak olan" "fiat linea ya" bakalım; eksilerini artılarını bütün herşeyini dökelim arkadaşlar; fiyatın kucağına parasını teslim eden yine eder; ama benim fiat a veya başka bri araca vereceğim değil 30 milyar; 2 milyar bile benim "emeğim"dir; ve bazen "son param"dır; o yüzden değip değmeyeceği; paramın karşılığı olup olmayacağı fiattan da; hondadan da; opelden de; koç ailesinin istisnasız her bireyinden de sabancılardan ve onların "trilyonlarca lirasından da" değerlidir...
yorum yapan herkesin şimdiden ellerine sağlık; aklımızın "ortak" olması için "aynı" olmasına gerek yok; emek verip fikir belirtiyorsan; objektif değerlendiriyorsan şimdiden çok teşekkürler; "showroom"lara bile "sadece araç sahipleri" değil; "herkes" alınır; içinde "ama bu arabanın ABS si yok" diyemeyeceğim değil forumda; showroomda bile işim olmaz; topic i "fiat sahiplerinin" topic i yapmayalım; hepimizin topic i olsun...
kalın sağlıcakla; araç yorumlarıyla yeniden görüşmek üzere...

mazda 3

Uzaklaştırılmış
3 Mayıs 2007; 18:15:25 

Arkadaşlar

benzinlide yeni trend düşük hacim ve turbo.

bunu ileride birçok üretici uygulayacak.

yeni nesil turbolar çok gelişti.

yani 1.6 atosferik olmalı diye şart yok.1750 devirde 200Nm tork basıyor.bunu hiçbir turbosuz 1.6 başaramaz

bunu anlatmak istedim.

dediğim gibi müşterinin yapıcı fikirlerine ,yaşadğı sorunların giderilmesinde en hızlı hareket eden firma bu ülkede tofaş.

gp bunun için en önemli örnek.100 lerce arkadaşımızın gp ile ilgili durumunu gp sitesinde takip ediyoruz ve paylaşıyoruz

linea da bu mantıkla yürüyecek.hiç kuşkunuz olmasın.

ben kimse eleştirmesin de demedim.ama öyle eleştiriler okuyorum ki şu forumda.yani gerçekten üzüldüm

3878 Mesaj
3 Mayıs 2007; 19:01:49 

linea umduğum kadar iyi çıkmasada oldukça güzelmiş fiyatlardan tam olarak bilgisi olan varmı??

2004 Toyota Corolla Terra 1.6 16v VV-TI Sedan / GranitGri

1862 Mesaj
3 Mayıs 2007; 19:36:10 

quote:

quote:

saygılarımla....

bi ara bi link vardı onu bulamıyorum o link dimi fiatlinea.com.tr miydi neydi

fiat.com.tr den link verilecek................fiatlinea.com.tr den de verilecek

1862 Mesaj
3 Mayıs 2007; 19:38:50 

quote:

Orjinalden alıntı: ft_fatalrhymer

linea umduğum kadar iyi çıkmasada oldukça güzelmiş fiyatlardan tam olarak bilgisi olan varmı??

bir hafta boyunca forum katılımcılarının düşünceleri ve test sürüş yorumlarının inceleyeceğim,okuyacağım,sorulara yanıtlar vereceğim ancak yorum hakkımı bir hafta sonrasına bırakıyorum...
sevgilerimle........
hoşgeldin linea.....yaşasın tofaş...........

1515 Mesaj
3 Mayıs 2007; 19:52:42 

arabayı test edenler görüşlerini ve izlenimlerini açıklasa çok süper olacak

718 Mesaj
3 Mayıs 2007; 20:06:35 

quote:

quote:

Orjinalden alıntı: c.demirer

avni beyin dediği gibi içi buna benziyo gayet güzel bi görüntüsü vardı katologda verdiğiniz bilgiler için teşekkürler avni bey....

benzerlik ne derecede acaba yani azmı benziyor yoksa çok mu.Kusura bakmayın ben bu arabayı çok merak ediyorum ve sabırsızlıkla çıkmasının bekliyorum.

ronin kardes bende bantta calısıyorum gecen gün önümden 3 tane fiat linea gecti beyaz macro cav kagıdının yanında 1.6 dizel chery otosu yazıyordu
arabaya burda 1.4 motor takılıp cine göndereceklerini söylediler orda 1.6 dizel motor takılıp test edilecekmis

718 Mesaj
3 Mayıs 2007; 20:09:11 

en lüksü 38000 ylt olacak lineanın

1682 Mesaj
3 Mayıs 2007; 20:11:20 

Arkadaşlar bu forumda bazı eleştirileri yaptım bazı arkadşalarım tepki göstermiş, bazı arkadaşlarım destekliyici yazılar yazmış.Şunu belirtmek isterimki bu ülkenin Tofaş gibi şirketlere çok fazlasıyla ihtiyacı var. Tofaşı karalamak değil sadece yapıcı olmak isterim. Dışaradan bakan bir insan olark bana göre yanlışları söyledim. Tofaşın gelişmesi bizim için çok önemlidir.

Bence c segmentte ki bir araç için bu motorlar yeterli değil en azından şu anki duruma göre eğer çinli motor kullanılmıyacaksa Fiat Sedice deki 1,6 107 beygirlik motor kullanılmalı ve 1,4 150 beygirli motorda olmalı dizelde 1,3 den sonra 1,6 da bence koyulmalı ayrıca biraz daha performans isteyenler için 1,9 150 beygirlik motorda olmalı, isteyen istediğini almalı. Ekonomik isteyen ekonmik alsın güçlü isteyen gücü yeten güçlüsünü alsın bence böyle olması Tofaşın Türkiyenin ve Fiat ın yararınadır.

Aaçıkcası model çok güzel olmuş. Tofaş ve Fiat iyi iş çıkarmışlar bide şu motor serisi düzelse o zaman tadından yenmeyecek.

Ankara Üniversitesi Öğrencileri
Mühendislik Fakültesi - Bilgisayar Mühendisliği

718 Mesaj
3 Mayıs 2007; 20:12:26 

bana göre meganedan cok daha güzel dizayn olarak umuyorum meganeı alt edecektir linea

4625 Mesaj
3 Mayıs 2007; 20:44:31 

sonunda doğru dürüst fotolar buldum....emotıona ait...onlar buraya yasak getirsin, dışarıda tüm açıklama ve fotolar var...
hadi bakalım gözünüz bayram etsin.......

718 Mesaj
3 Mayıs 2007; 20:53:22 

evet emotion modeli

2024 Mesaj
3 Mayıs 2007; 20:56:43 

Arkadaşlar bizde linea almaya karar verdik.Personel fiyatları açıklanmamış,açıklandığı zaman 1.3 multijet 90bg dynamic almayı düşünüyoruz.Umarım hayırlısı olur.

H A W K

33 Mesaj
3 Mayıs 2007; 21:00:26 

arkadaşlar iki aydır arabasızım.ve bu kadar çok model arasından bir araba seçip alamadım.bu arabayı ciddi şekilde düşünüyorum.fiyatlar konusunda bilgisi olan var mı

BENZİN ZAMLARINA HAYIR!

4625 Mesaj
3 Mayıs 2007; 21:06:12 

quote:

Orjinalden alıntı: freelufer

arkadaşlar iki aydır arabasızım.ve bu kadar çok model arasından bir araba seçip alamadım.bu arabayı ciddi şekilde düşünüyorum.fiyatlar konusunda bilgisi olan var mı

ilk 500 kişi için 28.500 ytlden başlayan indirimli fiyatlarla.....

2024 Mesaj
3 Mayıs 2007; 21:14:58 

quote:

Orjinalden alıntı: gendarme

quote:

Orjinalden alıntı: freelufer

ilk 500 kişi için 28.500 ytlden başlayan indirimli fiyatlarla.....

Ben bugün aradım Birmotu ilk 500 kişi olayından haberleri yok

H A W K

Uzaklaştırılmış
3 Mayıs 2007; 21:35:30 

quote:

Orjinalden alıntı: ŞAhin

Arkadaşlar bizde linea almaya karar verdik.Personel fiyatları açıklanmamış,açıklandığı zaman 1.3 multijet 90bg dynamic almayı düşünüyoruz.Umarım hayırlısı olur.

Hadi hayırlı olsun.

ne renk beğendiniz?

ilk 500 1-2 hafta çıkıcak heralde

329 Mesaj
3 Mayıs 2007; 21:40:44 

Bugün Bursada trafikta 3 tane kırmızı linea gördüm haftasonuda birmota gidip aracı incelicem.
Fiat Linea hayırlı olsun vatana millete

2024 Mesaj
3 Mayıs 2007; 21:46:20 

quote:

quote:

Orjinalden alıntı: ŞAhin

Hadi hayırlı olsun.

ne renk beğendiniz?

ilk 500 1-2 hafta çıkıcak heralde

SAol dostum inşallah olur.babama alıcaz zaten aracı bende focus var Altın rengi var 293 kodlu o çok hoşumuza gitti.zaten ben Tofaşta çalışıyorum bu koç indirimi belli değil şuan belli olsun büyük ihtimal alıyoruz.Allah herkeze nasip etsin.

H A W K

34 Mesaj
3 Mayıs 2007; 21:50:24 

fiat araclari icin turkiyede segment arasi segment olusturmus sanki ve bu moda diger markalari da sarmakta

panda a segment
palio b- segment
albea b segment
punto b+ segment
linea c- segment
bravo c segment

linea bana tam c segment havası vermedi; bravo tasarımıyla rakipleriyle daha rekabetçi olabileceği kanısındayım
linea da emotion modelinde havalandırma ızgaraları üstündeki boşluga navigasyon düşünseler tadına doyum olmazdı bu arabanın
benzinli motorda 77lik 1.4fire yerine bravonun 90 lık 1.4fire motorunu da kullanabilirlerdi, dizel motorda doğru seçim yapılmış
hayırlı olsun umarım başarılı olacaktır...

329 Mesaj
3 Mayıs 2007; 22:03:49 

arkadaşlar buyrun lineanın göstergeleri

4625 Mesaj
3 Mayıs 2007; 22:15:38 

neon88 sağol o foto daha önce verildi.
yukarıda kokpit fotoları var .montajlanmış halini görebilirsin.....

4625 Mesaj
3 Mayıs 2007; 22:19:37 

G.PUNTODAKİ 1.4 95 BG Star-jet motoru neden bu arabaya koymadılar acaba ?

1.4 77 BG Fire motordan çok daha fazla satardı.....

34 Mesaj
3 Mayıs 2007; 22:34:06 

quote:

doğru tespit

62 Mesaj
3 Mayıs 2007; 22:40:11 

Arkadaşlar şu fiyat konusunu bir açsakmı.Acaba aranızda pazarlık yapan oldumu en son kaça bırakıyorlar bu konuda bilgisi olan arkadaşlar bizimle paylaşsın lütfen

4625 Mesaj
3 Mayıs 2007; 22:40:11 

duy sesimizi Tofaş bu arabaya 95 BG Star-jet motor koy...DAHA ÖNCE YAPTIĞIN YANLIŞA DÜŞME ...

C sınıfı bir araca yakışmıyor 77 BG. activede neysede hiç olmazsa dynamic ve emotıona 95 bg seçeneği eklemeleri gerekli.....

bu arada yeni fotolar için aşağıdaki linki tıklayın açılan sayfada sağ alt köşede fotolar var....

http://www.worldcarfans.com/news.cfm/newsID/2070503.001/page/1/country/ecf/fiat/fiat-linea-set-for-launch

92 Mesaj
3 Mayıs 2007; 23:10:47 

artık şu internet sitelerinide açsalar süper olacak

1862 Mesaj
3 Mayıs 2007; 23:23:38 

quote:

sonunda doğru dürüst fotolar buldum....emotıona ait...onlar buraya yasak getirsin, dışarıda tüm açıklama ve fotolar var...
hadi bakalım gözünüz bayram etsin.......

cumartesi günü tüm bayilerde şenlik var............
fiat lineanın gördüğünüz gibi özgün bir kockpiti var emotion modelinde...
matrix ekran ve blue&me-navigation geliyor........
değişik donanımlarda farklı kocpitler olacak....
daha yeni üretilen modeller tanıtım amaçlı piyasada...ona göre de fiyatı var...
motor gamı çok zengin olacak...zamanla 1.4 t-jet 120 hp sonra 150 hp,1.6 ve 1.8 benzinli,2.4 ve 2.4 turbo benzinli lancia motorlar
1.4 ve 1.6 yeni turbodizeller....ve inanamayacaksınız ama hybrid,elektrikli ve hidrojenle çalışan dünyanın en modern motorları gelecek...
4*2 ve 4*4 stationwagonlar gelecek............umarım tofaşta üretilir.......
ve linea sedan tüm avrupaya...hatta dünyaya yayılacak........ülkemizden....
sonra brezilya,çin ve hindistanda da üretilmeye başlanacak....tofaş desteği ve öncülüğünde.........
bunlar zaman içerisinde bazı değişikliklerle gelişip oluşacak....planlar bunlar.........

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi havnitekin -- 4 Mayıs 2007; 23:29:55 >

4625 Mesaj
3 Mayıs 2007; 23:35:24 

quote:

Orjinalden alıntı:
havnitekin

motor gamı çok zengin olacak...zamanla 1.4 t-jet 120 hp sonra 150 hp,1.6 ve 1.8 benzinli,2.4 ve 2.4 turbo benzinli lancia motorlar
1.4 ve 1.6 yeni turbodizeller....ve inanamayacaksınız ama hybrid,elektrikli ve hidrojenle çalışan dünyanın en modern motorları gelecek...
4*2 ve 4*4 stationwagonlar gelecek............umarım tofaşta üretilir.......
ve linea sedan tüm avrupaya...hatta dünyaya yayılacak........ülkemizden....
sonra brezilya,çin ve hindistanda da üretilmeye başlanacak....tofaş desteği ve öncülüğünde.........
bunlar zaman içerisinde bazı değişikliklerle gelişip oluşacak....planlar bunlar.........

Günün en güzel haberleri. Ohh Be....
Sağolun Hüseyin Avni Bey...

92 Mesaj
3 Mayıs 2007; 23:40:50 

motorları beğenmeyen arkadaşlara duyurulur daha ne olsun 2,4 yazıyor orada

1014 Mesaj
4 Mayıs 2007; 0:00:22 

motorları beğenmeyenler 1.4 77 hp ı beğenmeyenlerdi zaten; 2.4 ü kim beğenmez
quote:

Orjinalden alıntı: ftezel

motorları beğenmeyen arkadaşlara duyurulur daha ne olsun 2,4 yazıyor orada

mazda 3

4625 Mesaj
4 Mayıs 2007; 0:28:45 

Bu dakikadan itibaren Linea'nın çıkışını kutlamak amacıyla avatarımı birkaç günlüğüne değiştiriyorum.

Hoşgeldin LİNEA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gendarme -- 4 Mayıs 2007; 0:30:17 >

62 Mesaj
4 Mayıs 2007; 0:39:43 

Şu fiyat konusuna hala değinen bir müslüman çıkmadı be yani liste fiyatını biliyoruz da pazarlık lı fiyat alan olmadımı hiç Havni hocam bu konuyada bir el atsanız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheNeo_33 -- 4 Mayıs 2007; 0:41:14 >

52 Mesaj
4 Mayıs 2007; 1:05:02 

arkdaşlar ben yazıyım bakın fiyatlar şöyle 1.4 t jet 77 hp active 30.500 ytl
1.3 mutijet 90 hp dynamic 35.500ytl 1.3 multijet 90 hp emotion 38.500 ytl eğer 3000 ytl kaparo verirseniz ve alıcağınız bayiye ayrılmış indirimli araba sayısı yeterliyse(mesela bizim kaparo yatırdığımız üstün otonunki 14 adetti) bu fiyatların 2000 ytl altına alırsınız aracı kampanya 4 mayısa kadardı ve vazgeçilirse kaparodan kesinti oluyo ama anlaşırsan onuda yapmazlar :D bide aracın emotion modeli ile dynamik arasında göğüsde bi deri bide klima farkı var gerisi birebir aynı bugun gördüm aracı motor seside harika araba çok hoş olmuş canlı ilk kez gördüm inşallah rüyama girmez :D
ha bide dostum pazarlık yok biz sadece kaparo konusunda bi pazarlık yaptık oda tanıdık vardı beğenmezsek para kesintisi olmasın diye başka bi fiyat konusunda zaten pazarlık olamazdı çünkü 2000 ytl indirim oldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi c.demirer -- 4 Mayıs 2007; 11:01:15 >

329 Mesaj
4 Mayıs 2007; 1:56:14 

Arkadaşalr başka konu açmayım dedim buyrun fiatın gelecek planı

Uzaklaştırılmış
4 Mayıs 2007; 8:52:06 

quote:

Orjinalden alıntı: kobraaa

quote:

doğru tespit

Yanlış tespit

1-fire 8v in maliyeti starjet den doğal olarak düşük(baz fiyatı indiriyor)

fiat linea da fiyat avantajı sunmak zorundaydı ve bunu sundu.

2-fire 8v 5 ileri şanzıman( starjet 6 ileri maliyet artıyor) üstelik bu vites kutusu ithal edilmek zorunda

3-fire 8v 100 kg ağır doblo yu dahi uygun şanzıman oranlarıyla taşıyabiliyor

4-fire 8v max torkunu 3000 devirde veriyor.starjet 4500.

starjet in kasayı taşımak için sürekli yüksek devir çevirmesi gerekli.

5-1.4 t-jet zaten starjet in turbolusu.extra maliyeti gerek teknik olarak gerek de donanım olarak kaldırabiliyor.baz donanım olarak da verilmeyeceği için turbosuz starjet e gerek kalmıyor.

9232 Mesaj
4 Mayıs 2007; 8:59:59 

Ben bu arabayı honda city ile kıyaslıyorlar ona şok oldum.

zaten tofaş ne getirse honda city ile bir kıyaslanma durumu oluyor.

bir tek yeni ducato ile karşılaştırmadılar.

arabanın boyu 4.56 yine de c sınıfı değil.diyorlar platform gp ya

platform gp nin genişletilmişi aks mesafesi 2.6 m diyoruz ama anlatamıyoruz.

Honda City-Linea mı??
Platformun G.Punto nun revize versiyonu olduğunu bilecek seviyedeki kimsenin bu aracı tutupta City ile kıyaslaması bence yanlı bir tutumdur,muhtemelen Linea ile Albea yı da denk tutarlar o zaman!?