- x
LCD Ekranlarda DVI Girişi?
3 Cevap1305 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

197 Mesaj
7 Kasım 2006; 16:57:26 

Arkadaşlar LCD Ekranlarda DVI Girişi ne kadar önemli benim ekran kartım 128 fx 5200 öyle bir çılış yok Wievsonic 20"n ekran almayı düşünüyorum sırf DVD ve Digital TV izlemek için DVI girişi olmasasda kaliteli şekilde izleyebilirmiyim.. DVI girişi nedir ? sitedeki çoğu arkadaş gibi bilmiyorum.Yardımcı olursanız sevinirim.
Teşekkürler...

6965 Mesaj
7 Kasım 2006; 17:31:26 

Digital Video Interface : Dijital Video Arabirimi

DVI, analog ve dijital monitörlerin tek bir konnektör vasıtasıyla kullanılabilmesi için geliştirilmiş bir spesifikasyondur. 3 farklı çeşidi vardır:

1. DVI-A: DVI-Analog. Analog sinyaller için tasarlanmıştır. 2. DVI-D: DVI-Digital: Dijital sinyaller için tasarlanmıştır. 3. DVI-I: DVI-Integrated. Hem analog, hem diital monitörler için tasarlanmıştır.

Bir çok LCD monitör dijital arabirimi kullanır ve DVI-I veya DVI-D portlarına bağlanarak ekran kartından görüntü aktarılır. Dijital arabirim kullanıldığında, RAMDAC bu işte görev almaz; yani herhangi bir sinyal dönüştürme işlemi yapılmaz.

Günümüz ekran kartları, standart 15-pin’li VGA portuyla birlikte DVI bağlantı noktası da taşır.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
7 Kasım 2006; 18:20:35 

quote:

Orjinalden alıntı: helsloot

Digital Video Interface : Dijital Video Arabirimi

DVI, analog ve dijital monitörlerin tek bir konnektör vasıtasıyla kullanılabilmesi için geliştirilmiş bir spesifikasyondur. 3 farklı çeşidi vardır:

1. DVI-A: DVI-Analog. Analog sinyaller için tasarlanmıştır. 2. DVI-D: DVI-Digital: Dijital sinyaller için tasarlanmıştır. 3. DVI-I: DVI-Integrated. Hem analog, hem diital monitörler için tasarlanmıştır.

Bir çok LCD monitör dijital arabirimi kullanır ve DVI-I veya DVI-D portlarına bağlanarak ekran kartından görüntü aktarılır. Dijital arabirim kullanıldığında, RAMDAC bu işte görev almaz; yani herhangi bir sinyal dönüştürme işlemi yapılmaz.

Günümüz ekran kartları, standart 15-pin’li VGA portuyla birlikte DVI bağlantı noktası da taşır.

714 Mesaj
7 Kasım 2006; 20:16:37 

yalnız ekran kartın çok dandik agaliba 20 inç bir ekranın çözünürlüğünü desteklemez

sanırım öyle bir monütör alırsan ekran kartını da değiştirmek zorunda kalacaksın

Ölümden şüphen varsa, uyuma! Uyumak mecburiyetinde kaldığın gibi, ölmeye de mahkumsun.
Eğer dirilmekten şüphe ediyorsan, uykudan uyanma! Uykudan uyandığın gibi öldükten sonra da dirileceksin...
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Donanım / Hardware] » Harici Bileşenler » Monitör » LCD Ekranlarda DVI Girişi?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.160