Şimdi Ara

Candy Crush Saga 2014 yılında 1.33 Milyar dolarlık uygulama içi satış yaptı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
463
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Candy Crush Saga 2014 yılında 1.33 Milyar dolarlık uygulama içi satış yaptı

Ücretsiz bir oyun olan Candy Crush Saga buna rağmen oyun içi satışlardan elde ettiği gelir ile dudak uçuklatıyor. 2013'ün son 6 ayında 1.04 Milyar dolar kazanan uygulamanın 2014 yılında 1.33 Milyar dolar kazandığı açıklandı. Bu da ücretsiz olarak indirilebilen bir oyunun son 18 aylık periyotta 2.37 Milyar dolarlık bir satış yaptığını gösteriyor.

Ancak oyunun 2013'ün 3. çeyreğinden sonra popülaritesini kaybederek düşüşe geçmeye başladığı görülüyor. Bu çeyrekte 551 Milyon dolar elde eden uygulamanın gelirleri daha sonra azalmaya başlıyor. 2014 yılı içindeki 4 çeyrekte ise uygulamanın geliri sırasıyla hen $429.5m , $360.5m, $277.4m ve $263.8m olarak açıklandı.

2014 yılının son çeyreğinde 356 Milyon tekil kullanıcı sayısı bulunan oyuna ödeme yapan kullanıcıların sayısı 8.3 Milyon olarak açıklandı. Bu istatistik de oyuncuların %97.7'sinin oyuna para vermeden ücretsiz oynadığını ve sadece %2.3'lük bir kısmın herhangi bir şekilde ödeme yaptığını gösteriyor. %2.3'lük kısmı oluşturan oyuncular ise ortalama aylık 23 dolarlık bir ödeme yapıyor.

• Büyük oyun firmalarından daha çok kazanmışlar.Gider yok denecek kadar az oyunun yapılıs aşamasında çok büyük bir gider yok cidden sektör bu yöne ciddi anlamda kaydı.

• şuan iphone üzerinden 823. bölüm deyim tek kuruş harcamadım. can bitince süreyi ileri almak dışında bir hilede yapmadım. çok fazla bir özelliği olmayan bir oyundan 18 ayda 2.37 milyar dolar kazanmak korkunç bir rakam.
  • bim den daha çok kazanmışlar bizim millet hala marketle inşaatla textil ile uğraşsın.

• Bedelli askerlikten elde edilen gelirden fazla :)

• Saniyede 42$. Ama artık popisini kaybetti. Zaten kaybetmesi çok normal. Oyunları kolay değil, gerçek para vermeden geçmek imkansız ama 1 hafta boyunca aynı bölümü geçmek için 100lerce kez oynayanları biliyor. İnsanlar çok tuhaf cidden.

• Var arkadaş ne insanlar var bunca zamanını bir oyuna hemde küçücük ekranda bir oyuna harcamışlar. Yazık ya o zaman yazık.

• 6 ülkeden daha zengin oyun
  • south park s18e06
  • Oyuna günceleme geldikçe adamlar para kazanır

• DLC'de isterükkk.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geliştiriciler güzel iş yapıyor bir şekilde para kazanmaları lazım. Uzun zamandır oynamıyorum. Boş vaktim var fakat para harcama lüksüm yok.

• ben sildim rahatım
  • Böyle çoluk çocuk oyununda uygulama içi ne satın alınır ki?

Zaten oyun ücretsiz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ne anlıyorlar bu oyundan anlamıyorum 40 yaşında insan da oynuyor 20 yaşında insan da 15,12 yaşında çocuklar da.Niye bu kadar seviliyor anlamış değilim.

• Oyun sektörü de artık mobile doğru kayıyor.
  • İnsanların ne kadar boş seylere para verdiğini de görmüş olduk

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.