Şimdi Ara

App Store uygulama içi satış yapmayan oyunlar için özel bir kategori oluşturdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
520
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• App Store uygulama içi satış yapmayan oyunlar için özel bir kategori oluşturdu

Günümüzde bir çok içerik "freemium" adıyla tabir edilen şekilde gelirini sağlıyor. Bu gelir yönteminde uygulama kullanıcılara ücretsiz sunuluyor fakat daha sonra uygulama içinde bazı yükseltmeler ve özellikleri yapmak isteyen kullanıcılardan ücret talep ediyor. Bu tarz oyunlarda kullanıcılar oyunu hiç ücret vermeden oynayabiliyorlar ancak tüm içeriğe ulaşmak istediklerinde cüzdanlarından çok yüksek bir ücret çıkması gerekiyor.

Apple ise bu tarz uygulamalar dışında ödemeyi yükleme sırasında alan ve sonrasında tüm içeriğe ulaşabilen oyunlar için özel bir kategori yarattı. Pay Once & Play (Bir kez öde & Oyna) adındaki kategori altında oyun içi içerik satışı yapmayan uygulamalar kullanıcıların beğenisine sunulacak.

Oyun içi uygulama satışları özellikle veliler için de risk taşıyor. Bu tarz oyunlar çocuklara oynaması için bırakılırken çocuğunuz bu içerikleri farkında olmadan satın almış olabiliyor. Uygulama içi satışlardan da gelir elde eden Apple'ın bu kategoriyi yaratması kullanıcılarını düşündüğünün bir göstergesi olarak gösteriliyor.

• Iste bu ya. Yok su kadar coin su kadar TL vs oyunlardan nefret ediyorum. Bastan verelim 5 lira 10 lira. Istedigimiz kadar oynayalim.

• Coin satan her oyun kötü olacak diye bir kaide yok. Özellikle büyük firmaların oyunları gerçek para harcamadan ilerlemiyor ama coin satan oyunların çoğu 1 kuruş harcamadan bitirilebiliyor.

Pocket mine oyunu oynuyorum bu aralar. Hiç gerçek para harcamadım. Şuan 70 levelım, 2 kat para bonusunu açtım, 20nin üzerinde legend kartım var.

• Budur. P2W değil de gerçekten oynanacak oyunlar böylece ayrılmış oldu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Iste bu ya. Yok su kadar coin su kadar TL vs oyunlardan nefret ediyorum. Bastan verelim 5 lira 10 lira. Istedigimiz kadar oynayalim.

+1

• quote:

Orijinalden alıntı: bestofMd

quote:

Iste bu ya. Yok su kadar coin su kadar TL vs oyunlardan nefret ediyorum. Bastan verelim 5 lira 10 lira. Istedigimiz kadar oynayalim.

+1

+2
  • "ödemeyi yükleme sırasında alan ve sonrasında tüm içeriğe ulaşabilen oyunlar için özel bir kategori yarattı."

böyle uygulamalar var mı ki? ben rast gelmedim. illaki içerisinde bir şeyler için ücret istiyorlar.
  • Nerede bu kategori hani?
  • quote:

Orijinalden alıntı: viper17

quote:

quote:

+1

+2

+3

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakansant

quote:

quote:

quote:

+1

+2

+3

-3

Hadi dağılın :)
  • Gereksiz free oyun kaynıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: darkdiva

quote:

quote:

quote:

quote:

+1

+2

+3

-3

+4 geri gelin

• Nerde bu kategori hiç rast gelmesi

• quote:

Orijinalden alıntı: assasainturk

quote:

Orijinalden alıntı: darkdiva

quote:

quote:

quote:

quote:

+1

+2

+3

-3

+4 geri gelin

-5 tekrar gidin.

+6 geri gelin

-7 gidin

+8 gelin.

gidin gelin gidin gelin,konuya can verin

Bu arada bu çok iyi oldu eskiden fruit ninjadır odur budur bir kere 10 15 lira neyse verip oynardık istediğimiz kadar.

• Geç kalınmış bir uygulama
    "Üstteki arkadaşlara 1000 kere katılıyorum" diyerek noktayı da koyalım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Para harcamak hile yapmakdir hilede oyunun zevkini kacirir.

• quote:

Orijinalden alıntı: der ve gider

Nerede bu kategori hani?

evet bende göremedim
  • Nihayat akıl etmişler şunu.
  • iOS camiasına hayırlı uğurlu olsun. Çok da güzel iyi oldu.
  • evet bu tarz oyunların ayrı başlıkta toplanması çok güzel çünkü bende "oyun içi satın alma" taraftarı değilim.en güzeli ver paşa paşa 5 10 tl ni adam gibi oyna.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.