Şimdi Ara

Satışa sunulan ilk Ubuntu'lu telefon dakikada 12 bin adet sattı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
431
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Satışa sunulan ilk Ubuntu'lu telefon dakikada 12 bin adet sattı

Geçtiğimiz hafta "Ubuntu işletim sistemli ilk telefon önümüzdeki hafta kullanıcılarla buluşacak" haberi ile ilk defa Ubuntu mobil işletim sistemini kullanan bir cihazın satışa sunulacağını sizlere duyurmuştuk.

Ayrıca satışın sürekli değil anlık ilanlarla yapılacağı açıklanmıştı. Aradan geçen bir haftanın ardından şirketin ilk satışını yapmak için ilanı yayınlamasıyla büyük bir yoğunluk yaşandı.Şirket Google+ üzerinden yaptığı duyuru ile dakikada 12 bin adet cihaz satıldığını açıkladı.

Sabah saat 9 da açılan ilan 3 saat yayında kalabilirken öğlen 12'de ise çöktü. Ancak kalan az sayıda stok için sunucuların düzelmesi ile öğleden sonra saat 3'de yeniden ilan açıldı ve yaklaşık 10 dakika içinde bu stok da tükendi. Zaten satışın sınırla sayıda olacağını hatırlatan şirket bu ay içerisinde anlık satışlara devam edileceğini belirtilirken tüm siparişlerin Mart ayında kullanıcılara ulaştırılacağı da hatırlatıldı. 

• Hayırlı olsun

• Sabun kalıbı gibi telefon yapmışlar arkadaş işletim sistemini tanıtacagın telefona bari düzgün bi tasarımla yap ekrandan çok çerçevesi var telefonun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çıksın çıksın onuda alırız

• o kadar kişiyle o sunucular çöküyorsa var o şirketin haline!
    telefonları düşünmek istemiyorum:)
    şaka bir yana gerçekten çok merak ediyorum, belki de yeni bir soluk getirecekler, kodlamasıyla desteğiyle belki de çok farklı düşünmemizi sağlayacaklar,

• Gün geçtikce teknolojiyi takip etmek zorlasıyor. ios du android di ubuntu ydu fotografmakınesı mp3 caları oydu buydu derken olan tüketiciye oluyor .

• o değilde kaşke telefon bir şeye benzese

• ne oldugu belli degil saçma sapan bişi

• "...bu stok da tükendi."

• kalas gibi duruyor

• bu cihaza normal dep paketleri kurulabiliyor mu.

• PC'de umduklarını bulamayınca Android'in başarısını görüp mobil platforma girdiler. Bakalım ileride neler olacak.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Adamlar bir şeyler için çabalıyor BİZİM SADECE TÜKEYMEYİ BİLEN İNSANIMIZ da çıkıp eleştiriyor.

Sen ne yaptın bugün kendin için? Facebook whatsapp kullanmak dışında.
  • bizim pardusun da mobil sürümü var inşallah onlarda böyle bi işe girer.

• Hiç yoktan iyidir bir işletim sistemi hemen stabil olacak diye bir kural yok. Hemen hemen tüm üreticiler Android e bel bağlamış durumda. Gün geçmiyor ki yeni bir telefon haberi gelmesin. Biraz işletim sistemlerine yönelik bir çalışma yapan firma yok gibi.

• Biz daha yerli işletim sistemi veya çin malı telefonlara marka basmaktan başka bir b,k yapamıyoruz siz mırın kırın ediyorsanız türkiyeye gönderim varsa alırım

• Saçmalığın daniskası bence bu haber. DH'ya bişey demiyorum haberin asıl kaynağı kof!

Platformu, marketi olmayan bir telefona bu kıdar reabet gösterilecek :)

Ubuntu ile mozilla çalışanları ile akrabalarıdır sanırım!

Kasa berbat, uygulama desteğini hiç düşünemiyorum henüz...

• Bence geleceği var, Ubuntu'nun arkasında büyük geliştirici kitle sayesinde uygulama desteği artar. Eğer Windows 10'daki gibi uygulamalar her platforma uyarlanıyorsa sıkıntı yok. Burda önemli olan telefon değil, yazılım. O yüzden telefonu eleştirmeye gerek yok.

Bu arada her yeni işletim sistemine program desteği yok diye sırt çevirenlerin amacı ne acaba? Tüm piyasa iOS ile Android'e kalsın değil mi? Tüketici olduğunuzu unutuyorsunuz bazen.

• Gayet mukemmel daha android yeni duzeltiliyor yillardir hantal android kullaniyuruz.insallah stabil olur birde her tlf na kurulabilse keske tablete bile kurarim olsun magazasi gec gelsin internete girim film bakim yeter tablette .....

• güzel gelişme daha önce deneme imkanı buldum tahminimce bunlarda platformları birleştirecekler hali hazırda ubuntunun marketi var zaten bence w10 gibi olacak pc tv derken şimdi mobil emin ve sağlam adımlarla gidiyorlar windows daha dokunmatik destekli arayüze geçmemişken ubuntu gnome 3 unity derken girmişti altyapı olarak.... eminimki bu platformdada başarılı olacaklardır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cesur0606 -- 13 Şubat 2015; 21:09:56 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.