Şimdi Ara

rekor olabilirmi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
73
Cevap
0
Favori
2.008
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2000 model volvo s40 1.8 (1855cc) t4 otomatik lpg
    geçen hafta galeriden alır almaz 30 litre lpg doldurdum lukoilden
    sürekli istanbul e-5 in dur-kalk trafiğinde kullandım hatta sabahları motor ısınmadan yola çıktım
    bu sabah tekrar shellden lpg aldığımda 240km gösteriyordu ve daha depoda yaklaşık 5 litre lpg vardı

bu hacimdeki motora sahip üstelik otomatik vitesli bir araç tüketim değeri rekor olabilirmi

• Ölçum hatası olabilir fazla sevinme fulleyerek ölç.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynen. Bir de yol bilgisayarı üzerinden hesap yapma. Yanıltıcı olabiliyor o değerler.

• yol bilgisayarı yok bunda
    aldığım full depo lpg ve günlük km sayacındaki km verisine göre bu değerler
  • Bende 2003 1.8 var yakit konusunda gerçekten memnunum . Bu arada ilgilenen arkadaş olursa satiyorum :) s80 alacağım

• Sizin aracınız 1.9T4. Yaktığınız benzini de hesap edin. Sabah araba ısınmadan yola çıktığınızda benzin yakar. :)
  • Ayrıca her pompanın basıncı farklı. Aynı petrol ofisi içinde 1-2 nolu pompalar boş depoma 32 litre gaz basarken diğer pomalar 28-29 litrede atıyor mesela. ilk aldığınız pompa depoya fazla gaz basmış, ikinci fullediğiniz yerdeki pompa az basmıştır aradaki farkı yakmadım sanıyor olabilirsiniz. Bazen tam tersi durum oluyor. 28 litre basan yerden fulleyip bitirip 32 litre basan yerden fullediğinizde 4 litre fazla yakmışsınız gibi bir hesap çıkıyor.

Ve tabiki de sabahlar benzinle gidilen yolu hesabas katın. normalde araç 10 litre yakıyorsa, o benzinle gittiğiniz aracın zengin karışımda çalıştığı soğuk motor sürecinde 15 litre yakıyodur ve lpg değil benzin yakıyor :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: goodorevil

Sizin aracınız 1.9T4. Yaktığınız benzini de hesap edin. Sabah araba ısınmadan yola çıktığınızda benzin yakar. :)

benim kontrolüm dışında yakıyorsa bile benzin ibresi 1 haftadır hiç oynamadı
  • quote:

Orijinalden alıntı: BatuKır

quote:

Orijinalden alıntı: goodorevil

Sizin aracınız 1.9T4. Yaktığınız benzini de hesap edin. Sabah araba ısınmadan yola çıktığınızda benzin yakar. :)

benim kontrolüm dışında yakıyorsa bile benzin ibresi 1 haftadır hiç oynamadı

Benzin ibresine son güvendiğimde otobanın ortasında yolda kalıyordum.
  • benimde aklımda 1.9 olanı var 23 24 liraya az yakıyorsa düşünmeyeyim valla
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mcuk

benimde aklımda 1.9 olanı var 23 24 liraya az yakıyorsa düşünmeyeyim valla

2.0 olanı sıradan bir 1.6 araba kadar az yakıyor. Ayrıca şanzımanı biraz kısa bu arabaların. 40-45 km hızla giderken dahi 5. vitese atabiliyorsunuz ve motor titremeden çekiyor. Kolayca üst viteslerde gezinip ekonomi yapabiliyorsunuz.
  • Daha sağlıklı bir ölçüm için benzini ve lpg yi tam doldurun 100 km gezin. Ve sonra tekrar benzini lpgyi tam doldurun.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • geçen hafta istanbulda yaz havası vardı ve o sıcakta 30 litre lpg basabildi
    bu sabah hava 5 dereceydi ve dibine kadar kullandığımı zannettiği halde 25 litre basabildi
    depoda 5 litre lpg daha vardı sanırım
  • Olabilir tabi ancak lpg ölçümleri bazen şaşabiliyor. Fark çok gibi geldi bana.
  • makine mühendisi uzmana sordum
    aracın lpg düğmesine basıp benzine almadıktan sonra kendiliğinden benzine geçmez
    dedi
  •  rekor olabilirmi

gözüm daima bu lpg ışığında ve sürüş sırasında asla kendi kendine benzine geçmediğine eminim

• O zaman:

rekor olabilirmi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Automobilista -- 13 Şubat 2015; 21:07:18 >
  • Gayet güzel değerler, ancak benzin tüketmiyor olmanız pek mümkün değil, bir müddet benzinde kullanıp benzin ibresinin çalıştığına emin olun, sıralı sistemlerde depoda yüzde yirmi beş civarında benzin olmazsa sıkıntı yaşayabilirsiniz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nkaradeniz

Gayet güzel değerler, ancak benzin tüketmiyor olmanız pek mümkün değil, bir müddet benzinde kullanıp benzin ibresinin çalıştığına emin olun, sıralı sistemlerde depoda yüzde yirmi beş civarında benzin olmazsa sıkıntı yaşayabilirsiniz.

galeriden çıkar çıkmaz 50 liralık benzinde almıştım ve depo 1 haftadır böyle

rekor olabilirmi

• ben 1.5 ,le o değeri göremedim
     rekor olabilirmi
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.