Şimdi Ara

BLUETOOTH SPEAKER

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
2
Favori
3.712
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bu devirde,
    Bluetooth kaliteli bir hoparlör çok gerekli olmaya başladı artık, evde balkonda bahcede, piknikte mangalda ))))

almısken iyi ses veren bişiy aliyim diyorum.

JBL flip-2 lere de baktım,
    Logitech X-300 ler için de cok iyi yorumlar var.

JBL flip-2 medimarktta var diye gormeye gittim, sadece intenrt magazasındaymıs, 500 kusur fiyatı var cinayet gibi.

bu seviyelerde, yani yurtdışı fiyatıyla 40usd - 100 usd arası seviyelerde kullancıılr var mı? varsa ne tavsiye edersiniz

• 1-2 hafta içinde Rusyaya gidecegim ordaki fiyatlara da bakiyim dedim ordan aliyim diye,

Logitech UE Mobile Boombox
    üründe şok fiyatlarla karşılaştım. minibox degil bariz UE modeli 45 dolar gorunuyor rusyada.

amazonda 100 hatta 130 dolara kadar çıkıyor. bu nasıl iş anlamadım? amazon gercek degerini gosterir diye dusunuyordum.

http://www.amazon.com/d...RK?_encoding=UTF8&psc=1

http://market.yandex.ru...ck=tabs&how=aprice&np=1

• Hem kuru hemde sulu☺️ Ortamlarda kullanabileceğiniz ebay den aldığım sounddew hoparlörleri öneririm. Sesi mükemmel. Yanlız artık Türkiyeye kargo ücretsiz göndermiyorlar. Ebay de sounddew ismiyle aratırsanız siyah,turkuaz,pembe ve haki renklerini göreceksiniz. Öneririm.
    http://www.whitelabel.co/SoundDew.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi prosecutor -- 14 Şubat 2015; 6:23:15 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: prosecutor

Hem kuru hemde sulu☺️ Ortamlarda kullanabileceğiniz ebay den aldığım sounddew hoparlörleri öneririm. Sesi mükemmel. Yanlız artık Türkiyeye kargo ücretsiz göndermiyorlar. Ebay de sounddew ismiyle aratırsanız siyah,turkuaz,pembe ve haki renklerini göreceksiniz. Öneririm.
    http://www.whitelabel.co/SoundDew.html

hocam amazondaki yorumları pek iyi degil,

zaten boyle kucuk yuvarlak şart değil, 2 sürücülü olsun istiyorum ince uzunlardan,
    bütçe 40-100 dolar biraz daha zaten bilinen markalara bakıyorum.

bir de ses mukemmel derken hangi ürünle benchmark yapıyorsunuz? yani karşılaştırma yapmadan bu tip speakerda zaten 15 tl likleri alınca bile ses iyi diyenler var. kucucuk ama iyi ses veriyor, yorumları o kadar cok ki,
    ama benchmark- karşılaştırma yok

• Amazonu bilmem ama ben kullanıyorum. Dinlediklerim arasında kullanım esnekliği,ses kalitesi,fiyatı gibi özellikleri ile bence en iyi tercih. Zaten daha fazlası için bluetooth adaptör ile sabit müzik sistemine bağlanmak daha iyi.
    http://m.ebay.com/itm/261499613184?_mwBanner=1

• quote:

Amazonu bilmem ama ben kullanıyorum. Dinlediklerim arasında kullanım esnekliği,ses kalitesi,fiyatı gibi özellikleri ile bence en iyi tercih. Zaten daha fazlası için bluetooth adaptör ile sabit müzik sistemine bağlanmak daha iyi.

amfimedirek baglanabilsem iyi olurdu, ama ucuza bluetooth alıcı vr mı acaba amfiye baglanabilen
  • Philips AEA2000 Bluetooth Hi-Fi Adaptörü

http://www.hepsiburada.com/m/--p-EVPHAEA2000?productId=evphaea2000&categoryId=60004529&sku=EVPHAEA2000&wt_gl=cpc.tum.genel.pla&gclid=CPaVw8TW4sMCFW3LtAodL38AGQ

Bu urun gayet kaliteli ve kullanisli, bende anfiye baglayip kullanıyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meteor0636 -- 15 Şubat 2015; 2:22:40 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gimmeluck

quote:

Amazonu bilmem ama ben kullanıyorum. Dinlediklerim arasında kullanım esnekliği,ses kalitesi,fiyatı gibi özellikleri ile bence en iyi tercih. Zaten daha fazlası için bluetooth adaptör ile sabit müzik sistemine bağlanmak daha iyi.

amfimedirek baglanabilsem iyi olurdu, ama ucuza bluetooth alıcı vr mı acaba amfiye baglanabilen

Ucuza ebay den alabileceğiniz usb li bir telefon adaptöründen güç alıp (3.5 to rca) kablo ile amfinize bağlanabilen bluetooth adaptörler var ve hem çok küçükler hem de ucuz. Ama ebay den alınınca gelmesi biraz zaman alıyor. Yukarıda verdiğim linkte örnegi var. Ben aşağıdaki resimdekinden almıştım. 8-10 tl civarıydı.
    http://www.hizliresimyukle.com/image/BjiL

• prosecutor kullanıcısına yanıt
    hocam (3.5 to rca) kablo ile baglanıyorsa analog olarak baglanıyor demektir amfiye,

e o zaman bluetooth ile kendine digital olarak gelen datayı nasıl analog olarak iletiyor? içinde ses chipi olması lazım, ?
  • gimmeluck kullanıcısına yanıt
    Aynen dediğin gibi bu cihazların içinde dijital sesi analoğa çeviren bir dac oluyor. Ama yukarıda resimleri paylaşılmış olan USB Bluetooth alıcılar nasıl bir dac'a sahip bakmak lazım.

Meteor arkadaşın paylaştığı philips Bluetooth alıcının ise yorumları gayet iyi. Bence elinizdeki AVR'ye kablosuz aktarım yapmak için bu tarz bilindik ve biraz daha kaliteli bir alıcı almak daha mantıklı gibi geliyor.

• Telefon veya tabletinizdeki yada youtube'daki kayıtlar inanın en ucuz çözümü hak ediyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: turuncu55

Aynen dediğin gibi bu cihazların içinde dijital sesi analoğa çeviren bir dac oluyor. Ama yukarıda resimleri paylaşılmış olan USB Bluetooth alıcılar nasıl bir dac'a sahip bakmak lazım.

Meteor arkadaşın paylaştığı philips Bluetooth alıcının ise yorumları gayet iyi. Bence elinizdeki AVR'ye kablosuz aktarım yapmak için bu tarz bilindik ve biraz daha kaliteli bir alıcı almak daha mantıklı gibi geliyor.

acıkcası amfiden once, kucucuk cihazda sesi çözdürüp analoga cevirmek pek mantıklı gelmiyor.
    peki bluetoothla gonderdigim digital kodlu müzigi direk passthrough yapıp iletse daha iyi degil mi?
    hem boylece ses kartı-chipi de koymamıslar olurlar, maliyeti düşer yani cihaz sadece bluetooth alıcı gorevi yapıp sesi direk digital iletcek?

var mıdır

http://www.hepsiburada.com/m/philips-aea2700-multipair-bluetooth-hi-fi-adaptor-p-EVPHAEA2700

Bunda optik ve koaksiyel çıkış var ama sesi çözmeden mi aktarır orasını bilmiyorum. Bir de fiyatı birazcık yüksek.

Bu arada Bluetooth ile aktarabileceğiniz data miktarının limiti çok yüksek olmadığı için çok da gerekli olmayabilir diye düşünüyorum.

• turuncu55 kullanıcısına yanıt
    hocam gecersiz sayfa diyor, linki kontrol eder misin, teşekkürler.

bu arada bluetooth 2-3 ve üstü için wikipedia 2-3mbit ve üstü bant genişliği oldugunu yazmış.

e müzik dosyaları için rahat yyeterli bir rakam bu.
    Dostum link bende çalışıyor. Model Philips AEA2700. Böyle bir arat istersen.

Bu arada 2-3 mbit ise iyiymiş. O kadar olduğunu bilmiyordum.

• Bluetooth aptX desteklediği için flac parçalarıda rahatlıkla taşıyabiliyor bu cihaz, yanlız kullanacağınız kaynak cihazda bluetooth 4.0 aptX destekliyor olması lazım bu özelliği kullanmak için sanırım...
  • Upppp

• küçük ama etkili, yani çok ses veren dünya kadar ürün var.
    küçük ama etkili ve kaliteli aynı zamanda şarjı da iyi gitsin diyorsanız Scosche boom stream mini, ama piyasada bulunamayabilir artık.
    küçük ama etkili ve kaliteli ancak şarjı maalesef sadece 4 saat olan Nakamichi NBS2 de iyi bir seçim olabilir.

portable ve kaliteli ancak dışarı kullanımına müsait su-toz geçirmeme özelliğinden feragat ederim diyorsanız JBL charge2, yoksa Sony SRSX3.
    JBL charge 2 her yönden Sony'den üstün, fiyat konusu müstesna. Telefonunuzda Aptx özelliği varsa gerisi mühim değil.
    Naçiz tavsiyelerim bu yöndedir.
    Şahsen JBL charge2yi çok beğendim ancak fiyatı dolayısıyla yine beğeniyor olduğum Sony srsx3'ten yana tercihimi kullandım.

ek bilgi: bu arada az önce denk geldi, öğrendim, sony mayıs ayındavpiyasaya x33 ve x55i sürecekmiş, TRye ne zman gelir, kaçtan gelir bilmem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tacticalsavageX -- 2 Nisan 2015; 22:04:15 >

• quote:

Orijinalden alıntı: tacticalsavageX

küçük ama etkili, yani çok ses veren dünya kadar ürün var.
    küçük ama etkili ve kaliteli aynı zamanda şarjı da iyi gitsin diyorsanız Scosche boom stream mini, ama piyasada bulunamayabilir artık.
    küçük ama etkili ve kaliteli ancak şarjı maalesef sadece 4 saat olan Nakamichi NBS2 de iyi bir seçim olabilir.

portable ve kaliteli ancak dışarı kullanımına müsait su-toz geçirmeme özelliğinden feragat ederim diyorsanız JBL charge2, yoksa Sony SRSX3.
    JBL charge 2 her yönden Sony'den üstün, fiyat konusu müstesna. Telefonunuzda Aptx özelliği varsa gerisi mühim değil.
    Naçiz tavsiyelerim bu yöndedir.
    Şahsen JBL charge2yi çok beğendim ancak fiyatı dolayısıyla yine beğeniyor olduğum Sony srsx3'ten yana tercihimi kullandım.

ek bilgi: bu arada az önce denk geldi, öğrendim, sony mayıs ayındavpiyasaya x33 ve x55i sürecekmiş, TRye ne zman gelir, kaçtan gelir bilmem.

hocam cevabını çok geç gördüm :)

Rusyadan gelirken JBL charge-2 aldım , 250 tl ye amazondan daha ucuza bile aldım kurlar biraz karısıktı. :))

boyle birşeye bu kadar para vermem diyodum ama şu an çok memnunum, tabi memnuniyet için benchmark yapmak lazım )))

• Arkadaşlar JBL Flip 2 öneririm. Küçük boyutlarıyla her yere taşınabilir ve ses kalitesi gerçekten çok iyi. Sesi büyün odayı dolduruyor.
    Ürünü arkadaşımda test edip yurt dışından getirdim. Ancak kardeşim de aynı ürünü almış o yüzden bendekini satıyorum. İlgilenen olursa ulaşabilir.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.